Aşının Ölümlere Neden Olduğu Doğrulandı!

İngiliz-İsveç ilaç şirketi AstraZeneca'nın Oxford Üniversitesi ile birlikte koronavirüse karşı geliştirdiği aşının kullanımı, kanda pıhtılaşmaya yol açarak ölümlere sebep olduğu gerekçesiyle Avrupa'nın çoğu ülkesinde durdurulmuştu.

PAYLAŞ
Aşının Ölümlere Neden Olduğu Doğrulandı!
İngiliz-İsveç ilaç şirketi AstraZeneca'nın Oxford Üniversitesi ile birlikte koronavirüse karşı geliştirdiği aşının kullanımı, kanda pıhtılaşmaya yol açarak ölümlere sebep olduğu gerekçesiyle Avrupa’nın çoğu ülkesinde durdurulmuştu.
Elazığ Yeni Haber - Özkan Kaya

Almanya ve Norveç’te yapılan araştırmalar, aşıyla kanda pıhtılaşma arasında bağlantı olduğunu ortaya koydu. Oslo ve Almanya’da Greifswald üniversitelerindeki araştırmacılar, AstraZeneca aşısıyla vücutta enfeksiyona karşı antikorlar oluştuğunu,  bunların kandaki trombositleri yabancı işgalciler sanarak onlara saldırdığını ifade ettiler. Araştırmacılara göre vücut da bunu telafi etmek için daha çok trombosit  üretiyor, bu da kanın kalınlaşmasına ve pıhtılaşmasına sebep oluyor. Son olarak Kanada da AstraZeneca aşısının 55 yaş altı kişilerde kullanımını askıya aldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN