Abdulhamit Gül Haberleri

Abdulhamit Gül Haberleri

Adalet Mesleki Eğitim Merkezi Açıldı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in telekonferans katılımıyla Elazığ'da Adalet Mesleki Eğitim Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi.

Adalet Bakanı Gül: 'Türkiye ne zaman kendi ayakları üstünde durmaya çalışsa hukuksuzluk ve antidemokratik uygulamalar devreye girdi'

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 'Her on yılda bir darbe ile bu milleti adeta terbiye etmek üzere içeride ve dışarıda bazıları hep harekete geçti. Türkiye ne zaman başını kaldırsa, ne zaman kendine gelse hemen bir müdahale ile kendi kurguladıkları bir düzene ve şablona dahil etmeye çalıştılar. Türkiye ne zaman kendi ayakları üstünde durmaya çalışsa hukuksuzluk ve antidemokratik uygulamalar devreye girdi' dedi.

Adalet Bakanı Gül: 'AK Parti milletle beraber yol yürüme siyasetinin adıdır'

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti'nin daima yapan, inşa eden, Türkiye'yi büyüten, geliştiren, kalkındıran bir hatta olduğunu belirterek, 'Dünya demokrasi tarihine de bu anlamda milletle iç içe geçmiş başka bir siyasi hareket örneği yoktur. Çünkü AK Parti milletle beraber yol yürüme siyasetinin adıdır. Nereden geldiğimizi, kimimle geldiğimizi unutmayalım' dedi.

Adalet Bakanı Gül: 'Yargı adaleti insanımızın sığınacağı en son limandır, çaredir'

İnsanının sığınacağı en son liman ve çarenin yargı olduğunu belirten Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Edirne'den Kars'a kadar 84 milyon vatandaşımız bu hakkına kavuşacağına yönelik hiçbir şüpheyi duymamalı ve taşımamalıdır' dedi.

Kamuya 12 Bin 400 Personel Alınacak!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 2022 yılında 12 bin 400 yardımcı personel alacaklarını açıkladı...

HSK'nın Yeni Üyeleri Belli Oldu!

Hakimler ve Savcılar Kurulu'na seçilen yeni üyeler belli oldu. HSK Başkanvekilliği ve 2. Daire Başkanlığına Mehmet Akif Ekinci, 1. Daire Başkanlığına Halil Koç yeniden seçildi.

Şiddet Yanlısı Eski Eş Tutuklandı!

Samsun'un Canik ilçesinde eski eşini 5 yaşındaki çocuğunun önünde darbeden zanlı tutuklandı.

Adalet Bakanlığından Son Dakika Açıklaması!

Adalet Bakanlığına infaz koruma memuru, mübaşir, zabıt katibi, psikolog gibi çeşitli kadrolara 13 bin 202 yeni personel alımı yapılacak.

Bakan Gül'den Yeni Anayasa Paylaşımı!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni anayasa vurgusu hepimiz için heyecan verici bir müjdedir." ifadesini kullandı.

Adalet Bakanı Gül'den Sert Çıkış!

Adalet Bakanı Gül, "Adalet Bakanının hakim, savcı cübbesi yoktur, görevim süresince o cübbeyi giymedim ve giymeyeceğim." dedi.

Adalet Bakanı Gül'den Personel Alımı Müjdesi!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Bayram öncesi iki güzel haber vermek istiyorum. 100 idari hakim, 100’ü avukatlık mesleğinden bin 100 adli hakim ve savcı olmak üzere bin 200 hakim ve savcı alımı için 21-22 Kasım tarihlerinde yazılı sınav yapacağız” dedi.

Bakan Gül, Deprem Bölgesinde

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Elazığ Depreminde Hayatını Kaybedenlerin Yakınlarına Taziye Ziyaretinde Bulundu. Ziyaretin Ardından Konuşan Gül, “tüm Vatandaşlarımıza Geçmiş Olsun, Ölenlere Allah’tan Rahmet Diliyorum” Dedi.

Noterlerde Yeni Dönem Başlıyor!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Noterlik İşlemlerinde Güvenli Ödeme Sistemi ile vatandaşların alışverişlerini güvenle yapabileceklerini belirterek, "3 Şubat 2020 Pazartesi günü itibarıyla bu sisteme tüm noterliklerimiz geçmiş olacak. Böylece para alışverişlerinde büyük bir kolaylık sağlanacak ve yaşanan sahtecilik, muhtemel dolandırıcılıklar ve aksaklıkların önüne geçilmiş olacaktır" dedi.

Bakan Gül, Gerçekten Eziyet!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Nafakayla ilgili ciddi mağduriyetlerin yaşandığı bizlere de iletilen bir konu.

İnfaz Koruma Memurlarının Yeni Kıyafeti Tanıtıldı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, infaz ve koruma memurlarının yeni kıyafetlerini tanıttı. Yazlık, kışlık ve dış giyim olarak üç ayrı kategoride tanıtılan kıyafetlerin çeşitli yerlerinde "infaz koruma" yazdığı görüldü.

Çocuk Teslim Merkezi Kurulacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: 'Çocuk teslim merkezleri kurulacak' dedi.

Adalet Bakan Yardımcılığına Atama!

Resmi Gazete’de yayımlanan kararlar ile Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz ve Uğurhan Kuş Adalet Bakan Yardımcılığına atandı.

12 bin 713 Personel Alımı Yapılacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere, bu yıl 12 bin 713 personel alımı yapılacağını bildirdi.

Gül, 30 Mayıs'ı İşaret Etti!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Yargı Reformu Strateji Belgesi, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından 30 Mayıs'ta tüm dünya ve Türkiye kamuoyuna açıklanacaktır." dedi.

6 Nisan'da Başlıyor!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül "Nöbetçi noterlik hizmetini 6 Nisan itibarıyla başlatıyoruz" açıklamasında bulundu.

Nöbetçi Noter Uygulaması!

Adalet Bakanı Gül: "Çok yakın zamanda nöbetçi noter uygulamasını ülkemizde görmeye başlayacağız."

Bakan Gül'den 'Af' Açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, MHP’nin af talebine ilişkin açıklama yaptı.

15 Bin Personel Alınacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül "1000 adli hakim ve savcı için müracaatı aralık ayında alacağız. 100 idari yargı hakimi, 15 bin de personel alacağız" dedi.

Bakan Açıkladı; 14 Bin 611 Personel Alınacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adliyeler, cezaevleri ve Bakanlık merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 14 bin 611 personel alınacağını açıkladı.