Araştırma Hastanesi Haberleri

Araştırma Hastanesi Haberleri

Sağlık Çalışanları ve Hastalara Bayram Ziyareti

Fırat Üniversitesi Hastanesi yönetimi tarafından sağlık çalışanları ve hastalara bayram ziyaretinde bulunuldu...

Koronavirüs Takip Merkezleri Açılıyor!

Sağlık Bakanlığı, Covid-19 geçiren hastaların sağlık durumlarının kontrol ve takibi için “Covid-19 Takip Merkezleri” açmaya başladı.

Lösemi Hastası Merve, İlik Bekliyor

18 yaşındaki lösemi hastası Merve Arpacı... Malatya Turgut Özal Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nde Lösemi Tedavisi gören Merve Arpacı, hastalığı boyunca yaşadığı sıkıntıları anlatan bir video çekerek, ilik bağışında bulunulmasını istedi.

Eski SSK Hastanesinin Yıkımı Başladı!

Malatya’da 65 yılı aşkın süredir hizmet veren eski SSK Hastanesi olarak bilinen Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beydağı Kampüsünün yıkımına başlanıldı.

Ressam Hemşehrimiz Bayer'den, Sağlıkçılara Vefa Sergisi

Elazığlı hemşehrimiz Ressam Serkan Bayer’in sağlık çalışanlarına adadığı “Karantina/Yeni Medeniyet” sergisi, Marmara Üniversitesi Pendik Araştırma Hastanesi’nde açıldı. Sadece sağlık çalışanlarının göreceği sergi 17 Temmuz’a dek devam edecek...

Zehirli Yılanın Isırdığı Genç Erzurum'da Hayata Tutundu

Elazığ Karakaya Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Mustafa Bektaş’ı Bingöl’de yılan ısırdı. Hayata ise Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesinde tutundu.

Gaziantap’ten gelip Malatya’da sağlığına kavuştu

Gaziantep'te yaşayan Ali Bozoğlan, 6 yıl önce geçirdiği kalp krizi nedeniyle değişmesi gereken kalp kapağı Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ilk kez kapalı operasyonla değiştirildi.

Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaretçi saati uygulaması geliyor

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk, 1 Eylül tarihi itibariyle akşam 20.30'dan sonra ziyaretçi kabul edilmeyeceğini söyledi.

Başhekim’den Güder’e ziyaret

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile bir araya geldi. Başkan Güder, Başhekim Prof. Dr. Aktürk'ün zor bir göreve talip olduğunu belirterek, Sizler de, bizler de, sabırla bu millete hizmet etme adına gayret sarf edeceğiz dedi.

Malatya’ya hiperbarik oksijen tedavi cihazı gönderildi

Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahilleri Sağlık Genel Müdürlüğü tarafından Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine 12 kişilik kabin şeklinde hiperbarik oksijen tedavi cihazı gönderildi.

Grip şüphesiyle gittiği hastanede kalbinin delik olduğunu öğrendi

Malatya'da grip şüphesi ile doktora başvuran 17 yaşındaki gencin, yapılan tetkiklerde kalbinin doğuştan delik olduğu belirlendi. Tedavi altına alınan genç, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk kez uygulanan yöntemle ameliyatsız sağlığına kavuştu.

Spor Bilimleri Fakültesi şampiyon oldu

İnönü Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen 18. Spor Şenlikleri'nde, Bahar Şenlikleri Personel Futbol Turnuvası'nda kupa sahibini buldu. Spor Bilimleri Fakültesi takımı, Araştırma Hastanesi takımını 10-4 mağlup etmeyi başardı ve şampiyon oldu.

Hastane bahçesinde gönül sofrası

Yeşilyurt Belediyesi, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bahçesinde kurduğu 'Gönül Sofrası' iftar çadırında hasta, hasta yakınları, personeller ve vatandaşlara Ramazan ayı boyunca ücretsiz iftar yemeği verecek.

Hastanedeki silahlı kavgaya 5 tutuklama

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çıkan silahlı kavgaya ilişkin gözaltına alınan 7 kişiden 5'i tutuklandı.

Malatya’da hastanede silahlı çatışma: 6 gözaltı

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde madde bağımlısı oldukları iddia edilen iki grup arasında silahlı çatışma çıktı. Ölen ya da yaralananın olmadığı olayda 6 kişi gözaltına alındı.

Başkan Avşar’dan yeni Başhekime ziyaret

MHP Malatya İl Başkanı R. Bülent Avşar, Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimliğine atanan Prof. Dr. Erdal Aktürk'e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Yanık ünitesi bölgenin umudu haline geldi

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 6 yataklı yanık ünitesi, bölgedeki il ve ilçelerden yüzlerce hastaya hizmet veriyor.

Eski Hastane Binası Poliklinik Oldu

Elazığ eski Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin binalarının bir kısmı yeniden düzenlenerek Çocuk Ergen Psikiyatri Poliklinikleri oldu.

Başkan Arslan'dan Kapatılan Hastaneler İçin Öneri

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili öneride bulundu.

Çoban; 'Elazığ Belediye Hastanesi Yapacağız'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Bilal Çoban, Şehir Hastanesinin hizmete girmesi ile birlikte kapatılan Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinin amacı dışında kullanılmaması için Elazığ Valiliğine dilekçe vererek, 1 Nisan 2019 tarihi itibarı ile mevcut binanın Belediye Hastanesi’ne dönüştüreceklerini söyledi.

Öğrencilerden lösemi hastası çocuklara moral ziyareti

Özel Bilge Olimpiyat Okulları öğrencileri Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yatan lösemi hastası çocukları ziyaret ederek onlara moral verdi.

Hastanede organ bağış standı kuruldu

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası dolayısıyla organ bağış standı kuruldu.

Hastanede gerçeğini aratmayan tatbikat

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde afet ve acil durum tahliye kurtarma ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Prof. Çoban'dan Sert Açıklamalar

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban Eğitim ve Araştırma Hastanesinin teknik donanımları ile cihazlarının sökülerek Suriye’ye gönderilmesine sert tepki gösterdi. Uygulamanın yanlış olduğunu ifade eden Çoban, “Elazığ’ın sesi herhalde ya duyulmuyor, ya da yanlış anlaşılıyor” dedi.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde anlamlı etkinlik

Malatya'da 'Dünya Palyatif Bakım Günü' etkinlikleri kapsamında 31 tane çam fidanı dikildi.

CHP'li Erol, İçi Boş Hastaneyi İnceledi

Elazığ kent merkezinde bulunan ve bir süre önce kapanan Eğitim ve Araştırma Hastanesinin içinin boşaltılması nedeniyle inceleme yapan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, teknik cihazların Suriye'ye gönderilmesinin yanlış olduğunu söyledi.

Başhekim Kelleş’ten anlamlı ziyaret

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Kelleş, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle huzurevini ziyaret etti.

Başkan Arslan, Hastane Caddesindeki Esnafların Sorunlarını Dinledi

Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nin hizmet vermesi sonucu Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Harput Devlet Hastanesinin kapanması ile esnafın zor günler geçirdiğini belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan, Hastane Caddesi'ndeki işletmelerin işlem hacminin ciddi bir şekilde düştüğünü ve bazı esnafın dükkanını kapattığını söyledi.

Malatya’da hastalar unutulmadı

MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar'ın koordinesinde Kadın Kolları birimi Araştırma Hastanesindeki hastaları ve hasta yakınlarını ziyaret etti.

Prof. Çoban'dan İmza Kampanyasına Davet

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof.Dr. Bilal Çoban, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesiyle, Harput Devlet Hastanesinin 2. Basamak Hastane olarak hizmetlerine devam etmesi için 15 Ağustos 2018 Çarşamba günü 09.00-21.00 saatleri arasında Edibe Can Müftülük Sitesi önünde bir gün sürecek imza kampanyası başlatacaklarını açıkladı.