Camiler Haberleri

Camiler Haberleri

Elazığ'da 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' Etkinliği

Elazığ İl Müftülüğünce Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla din görevlilerine vefa programı düzenlendi.

Elazığ’da Mavi ve Kırmızı Yelekliler Sahada

Gençlik ve Spor Bakanlığının sembollerinden olan Mavi ve Kırmızı Yelekliler, camilerde çevre temizliği yapıp, Kur’an kursundaki çocuklarla oyunlar oynadı.

Depremde Hasar Alıp Yıkılan Derviş Ali Camii'nin Temeli Atıldı

Elazığ'da depremde hasar gören camilerin yenilerinin yapımı sürerken, Derviş Ali Camii’nin de temeli bugün düzenlenen törenle atıldı.

Kadir Gecesi'nde Eller Semaya Açıldı

Elazığ'da Kadir Gecesi nedeniyle pandemi tedbirleri kapsamında camilere gelen vatandaşlar dualarla geceyi idrak etti.

Bayram Namazı Kılınacak mı? İşte Yanıtı !

Diyanet İşleri Başkanlığı, camilerde bayram namazı kılınabileceğini açıkladı...

11 Ayın Sultanı Geliyor!

Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan sağlık ve şükür ayı ramazanın ilk orucu için pazartesiyi salıya bağlayan gece sahura kalkılacak ve aynı gün ilk iftar yapılacak.

Teravih Namazları Evlerde Kılınacak!

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik." dedi.

Berat Kandili'nde Eller Semaya Açıldı

Elazığ'da Berat Kandili nedeniyle pandemi tedbirleri kapsamında camileri gelen vatandaşlar dualarla geceyi idrak etti.

Elazığ Belediyesi'nden Miraç Kandilinde Vatandaşlara İkram

Elazığ Belediyesi Miraç Kandili nedeniyle, merkez camilerde vatandaşlara süt, kandil simidi ve lokum ikramında bulundu.

Miraç Kandili’nde Eller Semaya Açıldı

Elazığ'da Miraç Kandili nedeniyle pandemi tedbirleri kapsamında camileri dolduran vatandaşlar, mübarek gecede ellerini semaya açıp dua etti.

65 Yaş Üstünün Sabah Namazı Mutluluğu

Koronavirüs (Covid-19) kısıtlamalarının esnetildiği Elazığ’da 65 yaş ve üstü vatandaşlar , uzun bir aranın ardından ilk defa camilerde sabah namazı kılabilmenin mutluluğunu yaşadı.

Diyanet'ten 'Cuma Namazı' Açıklaması!

Din İşleri Yüksek Kurulu, Kovid-19 salgını sürecinde kış mevsiminin olumsuz hava şartlarında kılınacak cuma namazına ilişkin açıklama yaptı.

Gönüllü Din Görevlilerinden Kan Bağışı!

Elazığ’da Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle farkındalık oluşturulması için din görevlileri kan bağışında bulunuldu.

Memur Sen'den Din Görevlilerine Ziyaret

Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın ve Diyanet-Sen Şube Başkanı Murat Ergen'i ziyaret ederek Camiler ve Din Görevlileri Haftasını tebrik etti.

Covid-19 Salgınıyla Mücadele Kapsamında Tüm Camiler Denetlenecek

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle; 'Sağlık İçin Hepimiz İçin' sloganı ile bugüne kadarki en kapsamlı korona virüs denetimleri başladı.

Sosyal Mesafeli Bayram Namazı Kılındı

Elazığ'da Korana virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafeli olarak camilerde bayram namazı kılınırken, Vali Erkaya Yırık salgının devam ettiğini belirterek uyarıda bulundu.

İşte Bugün Cuma Namazı Kılınacak Camiler!

Sosyal hayatta normalleşme sürecinde ikinci adımın atılmasıyla birlikte bu hafta Elazığlı vatandaşların Cuma namazlarını kılabilecekleri camilerin listesi açıklandı.

Elazığ Belediyesi Camilerde Hijyen Çalışması

Elazığ Belediyesi normalleşme adımları kapsamında 29 Mayıs’tan itibaren belirlenen kurallar çerçevesinde toplu ibadete izin verilen cami ve açık alanlarda temizlik çalışması başlattı.

Bayram Namazı Açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, camilerde bayram namazı kılınamayacağını hatırlatarak, isteyenin evinde bayram namazı ya da nafile niyetiyle iki veya dört rekatlık kuşluk namazı kılabileceğini duyurdu.

İçişleri Bakanlığı'ndan Yeni Genelge

İçişleri Bakanlığı, bayram sonrasında camilerde kılınacak ikindi ve cuma namazlarında cemaate maske kullanma zorunluluğu getirildiğini açıkladı.

Diyanet Açıkladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaptığı açıklamada "Bu yıl maalesef milletçe büyük mücadele verdiğimiz koronavirüs salgını sebebiyle camilerimizde bayram namazı kılınamayacak." ifadelerini kullandı.

Ali Erbaş, Müjdeyi Verdi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 12 Haziran'dan itibaren camilerin avlularında namaz kılınmaya başlanacağını duyurdu.

Camilerde Cuma Namazı İçin Planlanan Tarih Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan AK Parti MYK toplantısında normalleşme adımları ele alındı.

Elazığ'da Mahyalı "Evde Kal" Uyarısı

Elazığ'da tüm camilerden her gün vatandaşların evde kalmaları konusunda uyarı yapılmaya devam ederken, mahya ile de "Evde Kal" mesajı veriliyor.

Diyanet'in Cuma Namazındaki Kriteri Merak Ediliyor

Diyanet İşleri Başkanlığı, 19 Mart'ta koronavirüs önlemleri kapsamında bir açıklama yaparak, cuma günleri camilerin kapatılması yönünde karar almıştı.

Camilerden Dua Sesleri Yükseldi

Elazığ'da korona virüs salgınının bir an önce son bulması ve hastaların iyileşmesi için yatsı ezanı sonrası tüm camilerde dua sesi yükseldi.

Cuma Günü ve Kandil Gecesi Camiler Kapalı Tutulacak

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında yarın ve miraç kandilinin idrak edileceği cumartesi gecesi camilerin kapalı tutulması kararlaştırıldı. İl müftülüklerine gönderilen yazıda cuma namazı için sela okunmayacağı belirtildi.

Elazığ’da Regaip Kandili Coşkusu

Elazığ’da Regaip Kandili’nde Camilerde Kur'an-ı Kerim Okunup Dua Edildi.

Başkan Şerifoğulları'ndan Önemli Çağrı!

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, ilimizde yaşanan depremden dolayı yaptığı açıklamada belediyeye ait tüm birimler ile okuma evleri, muhtarlık ofisleri, camiler ile kurumlarımıza ait tüm misafirhanelerin vatandaşlarımızın hizmetine açık olduğunu açıkladı.

Müftü Sarıkaya'dan 'Camide Tabure ve Sandalye' Açıklaması

Camilerdeki sabit oturma yerlerini kaldırmaya başladıklarını belirten Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya,oturarak namaz kılabilen birinin, sandalyede oturup namaz kılmasının sahi olmadığını söyledi.