Etiketler

Depremde 4 Kişi Hayatını Kaybetti!

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD, 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

İzmir'de Deprem!

Son dakika deprem...İzmir'de deprem oldu! İstanbul'da da hissedildi

Doğu Anadolu Fay Hattı Yine Hareketli!

Doğu Anadolu fay hattı yine hareketlendi. Malatya'da bir günde en yükseği 3.4 şiddetinde 4 deprem meydana geldi.

İstasyon Caddesi'nde Yangın!

Elazığ’da depremde hasar alıp boşaltılan 8 katlı bir binanın çatısında çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Erzincan'da 4,3 Büyüklüğünde Deprem!

Erzincan'da 4,3 büyüklüğünde deprem!

Depreme Karşı Yapılan Çelik Evler Yükseliyor!

Elazığ depreminin ardından kent merkezinde binlerce konutun yapımı devam ederken, köylerde de çelikten planlanan evler yükselmeye başladı. Toplamda 300 köyde bin 15 adet yapılacak olan köy evlerinin ilk kısmının ise Kasım ayı içerisinde teslim edilmesinin planlandığı bildirildi.

Başkan Arslan'dan Önemli Adım!

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Ankara’da, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve TOBB’de önemli temaslarda bulunarak, iş dünyasının talep ve beklentileri ile İlimiz sanayi altyapısının güçlendirilmesi hususunda acil ihtiyaçların çözümünü talep etti.

Elazığ'da Cami Depremzede Öğrencilerin Eğitim Yuvası Oldu!

Elazığ’da depremde ilkokulun ağır hasar gördüğü bir köyde İnternet de olmayınca öğrenciler için devreye muhtar girdi. Muhtar, köyün camisine internet çektirip, bilgisayar getirterek camiyi eğitim yuvasına dönüştürdü.

Elazığ'da Deprem

Elazığ sallanmaya devam ediyor.

Bingöl'de Deprem!

Bingöl'de saat 12.37'de bir deprem meydana geldi.

Deprem konutları hak sahiplerine teslim edilmeye başladı

Elazığ depremi sonrasında 14 kişinin hayatını kaybettiği Dilek ve Petek sitesi yeniden yapılmasının ardından bugün hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı.

Hizmeti Milletin Ayağına Götüren Vali

Şehrimizin dinamik ve çalışkan Valisi Erkaya Yırık, ezber bozan bir hizmet anlayışı ile Elazığ halkına hizmet etmeyi sürdürüyor...

Elazığ'da 10 Bin Konut Yıkıldı

Elazığ'da deprem sonrası harabeye dönen 10 bin konut yıkıldı...

AFAD 'Afetlere Hazır Ol' Dedi!

​Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) "AfetlereHazırOl" diyerek sosyal medya hesabından depremle ilgili çarpıcı rakamlar paylaştı.

Elazığ'da Deprem!

Elazığ'da 3.5 şiddetinde hissedilen bir deprem meydana geldi.

Dilek ve Petek Sitelerinde Konut Teslimi Başlıyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, deprem sonrası TOKİ tarafından ilimizde yapımına başlanan konut çalışmalarına ilişkin bilgi almak ve istişarelerde bulunmak üzere TOKİ Başkanı Ömer Bulut’u makamında ziyaret etti.

Elazığ'da Yıkım Sırasında Yaşananlar Yürekleri Ağza Getirdi !

Elazığ’da deprem nedeniyle ağır hasar alan bir binanın yıkım çalışması sırasında kepçe yan yattı molozların arasında kaldı, operatör ise yara almadan kurtuldu.

Elazığ'a Yeni Spor Salonu!

24 Ocak Elazığ depreminden sonra Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin SARAN ve yönetim kurulunun söz verdiği spor tesisi Aksaray Mahallesinde kurulacak.

Elazığ’da ‘Korna’ Sesi İle 4 Katlı Bina Yıkıldı!

Elazığ'da depremde hasar gören yapıların yıkımı kent genelinde sürerken, 4 katlı bir binanın kontrollü yıkımı korna sesi ve iş makinesi desteği ile gerçekleştirildi.

Elazığ'da Yeni Bir Hasar Tespit Çalışması Yapılacak

Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 24 Ocak’ta meydana gelen deprem sonrası, teknik ekipler tarafından gerçekleştirilen incelemeler neticesinde çeşitli sebeplerle hanesine bakılamayan vatandaşlar için yeni bir hasar tespit çalışmasının yapılmaya başlandığı belirtildi.

Elazığ’da 3.8 Büyüklüğünde Deprem!

Elazığ’da 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Forum Elazığ'da Hayal Kırıklığı!

Elazığ’da eski sebze hali arazisinde yapılması planlanan Forum Elazığ projesinden hala ses seda yok. Yıllar geçmesine rağmen projenin başlatılmaması Elazığ'da hayal kırıklığı yaşattı. 

Mehmetçik Konteyner Kentte Aşure Dağıttı

Elazığ’da Mehmetçik, deprem sonrası konteyner evlerden oluşan geçici barınma merkezlerine kalan ailelere aşure ikram etti.

Başkan Yıldırım Konteyner Kenti Ziyaret Etti!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 23 Eylül tarihinde AK Parti Elazığ İl başkanlığına atanan Şerafettin Yıldırım, görevine hızlı başladı.

Abdullahpaşa Mahallesi'nde 2 Bin 251 Konut!

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından en çok hasar alan yapının bulunduğu mahallerden Abdullahpaşa, TOKİ koordinesinde etaplar halinde yapımına başlayan 2 bin 251 konutla yenileniyor.

Elazığ'a Yeni Bir Soluk Geliyor

Elazığlı firma BİRTEP, ilimizde satış ve pazarlamasını üstlendiği 'BİR MODERN' isimli konut projesini hayata geçiriyor.

179 Konutun Sahipleri Kura Çekilerek Belirlendi

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından yapımı tamamlanan 9 bloklu 179 konutun sahipleri kura çekilerek belirlendi.

'Elazığ'a Pozitif Ayrımcılık Tanınsın'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan, Acil Destek Kredisi’nin kapsamının genişletilmesi, sürenin uzatılması ve destek miktarının artırılarak, sektör ayrımı yapılmaksızın deprem bölgesine pozitif ayrımcılık yapılması talebinde bulundu.

Elazığ'da 5 Katlı Bina Böyle Çöktü!

Elazığ'da depremde hasar gören yapıların yıkımı kent genelinde sürerken, 5 katlı bir binanın ekiplerin kontrollü yıkım çalışmasında çökme anı kameraya yansıdı.

Ziver Holdingin Yapımını Üstlendiği Okul Yapımına Başlandı

Elazığ'da meydana gelen depremden sonra eğitim öğretim de yaraların sarılması için hayırsever iş adamı Veysel Demirci tarafından sözü verilen 12 derslikli Lisenin yapım çalışmalarına başlandı.