Diyaliz Haberleri

Diyaliz Haberleri

Oğlunun Verdiği Böbrekle Hayata Tutundu

Elazığ'da böbrekleri iflas eden ve 7 yıldır diyalize giren Şener Kaya, oğlunun verdiği böbrek ile yeniden hayata tutundu.

Elazığ Belediyesi'nden Huzurevi Sakinlerine Konser

Korona virüs tedbirleri kapsamında dışarı çıkamayan huzurevi sakinleri ve diyaliz merkezinde tedavi görenler ile sağlık çalışanları için Elazığ'da kürsübaşı ekibi tarafından tur otobüsüyle konser verildi.

Kardeş, Kardeşe Hayat Verdi

Elazığ'da böbrek yetmezliği çeken ve haftada 3 gün diyalize girmek zorunda kalan 2 kişiye, kardeşleri böbreklerini vererek hayata tutunmalarını sağladı.

14 Yıl Sonra İlk Defa Su İçti

Elazığ'da 27 senedir böbrek hastası olan haftada 3 gün diyalize giren 2 çocuk babası Mehmet Tozkoparan, yapılan böbrek nakliyle sağlığına kavuştu, 14 yıl sonra ilk defa su içti.

'Diyaliz Teknikerlerinin Atanma Sorunu Çözülmeli'

Kamu Sağlık - Sen Genel Başkanı Ümit Karataş yaptığı yazılı basın açıklamasında, Diyaliz Teknikerlerinin atanma ve sertifikasyon sorunlarının çözülmesini beklediklerini ifade etti.

Bingöl’ün Karlıova ilçesine bağlı Taşlıçay köyü hep açık tutuluyor

Bingöl'ün Karlıova ilçesine bağlı Taşlıçay köyünde her gün evde diyalize giren 13 yaşındaki Osman Uçar gibi 10 diyaliz ile 150'den fazla Silikozis hastası için yollar açık tutularak ilaçları zamanında ulaştırılıyor.

Kapalı diyaliz fistülü ilk defa el üstü çukurundan açıldı

Kapalı diyaliz fistülü ilk defa Enfiye (El üstü) çukurundan uygulanan anjiyografi yöntemi ile açıldı.

Diyaliz Hastasının Yol Çilesi Sona Erdi

Elazığ'da eşek sırtında bir süre gittikten sonra araca binebilen diyaliz hastasının çilesi, yapılan yol ile sona erdi.