Diyanet Işleri Başkanlığı Haberleri

Diyanet Işleri Başkanlığı Haberleri

Elazığ'da Bayram Namazı Saat Kaçta?

Elazığ bayram namazı saat kaçta? 13 Mayıs 2021 Diyanet Elazığ bayram namazı saati ne zaman?

Bayram Namazı Kılınacak mı? İşte Yanıtı !

Diyanet İşleri Başkanlığı, camilerde bayram namazı kılınabileceğini açıkladı...

2021 Ramazan İmsakiyesi Yayınlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı, illere göre 2021 yılı Ramazan imsakiyesini yayınladı. 2021 Ramazan ayında Elazığ için iftar saati, sahur vakitlerini öğrenebilir ve aylık imsakiyeye ulaşabilirsiniz.

Teravih Namazları Evlerde Kılınacak!

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Yaptığımız istişareler neticesinde teravih namazını camilerde değil evlerimizde kılmanın uygun olduğuna karar verdik." dedi.

Aşı Orucu Bozar Mı? Diyanet'ten Açıklama!

Ramazan 13 Nisan'da başlıyor. Bir yandan aşılama süreci devam ederken öte yandan "aşı orucu bozar mı" sorusu gündeme geldi. Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt aşının orucu bozmayacağını açıkladı.

Bölge Birincisi Elazığ'dan Çıktı

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı “Kur’an kursları tarafından yapılan güzel okuma yarışması bölge finali yapıldı.

Diyanet'ten Hac ve Umre Açıklaması!

Diyanet İşleri Başkanlığı, Suudi Arabistan'ın normalleşme sürecini Ramazan Bayramı sonrasına ertelemesi nedeniyle umre ziyaretlerinin bir süre daha yapılamayacağını açıkladı.

Elazığ'da Yağmur Duası Edildi!

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da cuma namazının farzından sonra yağmur duası yapıldı.

Beş Bin Personel Alınacak!

Diyanet İşleri Başkanlığınca sözlü sınav sonucuna göre 3 bin 500 imam-hatip, 1500 Kur'an kursu öğreticisi ve 100 müezzin-kayyım alınacak.

Elazığ'da Bayram Namazı Kaçta Kılınacak?

Kurban Bayramı namaz saatleri belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı Elazığ için bayram namazı saatini duyurdu...

20:53'te Ulusa Seslenecek!

Danıştay 10. Dairesi'nin Ayasofya Camii'ni müze yapan 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etmesinin ardından Ayasofya Camii'nin Diyanet İşleri Başkanlığına devredilerek ibadete açılmasına yönelik Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Diyanet Açıkladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaptığı açıklamada "Bu yıl maalesef milletçe büyük mücadele verdiğimiz koronavirüs salgını sebebiyle camilerimizde bayram namazı kılınamayacak." ifadelerini kullandı.

Bayram Namazı Kılınacak Mı?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bayram namazını sosyal mesafe şartlarına uyulması kaydıyla kılınmasını istediği ancak buna izin verilmesinin "şu aşamada" gündemde olmadığı belirtildi.

Elazığ'dan, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a Destek

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından okunan hutbenin içeriğini istisnasız doğru bulduklarını aktaran Memur-Sen Elazığ İl Temsilci İbrahim Bahşi,"Erbaş’ın yanında olduğumuzu, Diyanet işleri Başkanlığı personelinin bütününe sapkınlığı özendirici faaliyetlerle mücadelelerine müteşekkir ve destekleyici olduğumuzu bir kere daha teyid ve ilan ediyoruz"dedi.

Ramazan İmsakiyesi Yayınlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 İmsakiyesini resmi sitesinden yayınladı...

Diyanet Açıkladı!

Diyanet İşleri Başkanlığından, "Her hafta ülkemizin farklı bir camisinde asgari düzeyde katılımla, gerekli tüm sağlık tedbirleri alınarak temsilen cuma namazı kılınacak." açıklaması yapıldı.

Diyanet'in Cuma Namazındaki Kriteri Merak Ediliyor

Diyanet İşleri Başkanlığı, 19 Mart'ta koronavirüs önlemleri kapsamında bir açıklama yaparak, cuma günleri camilerin kapatılması yönünde karar almıştı.

Beştepe Millet Camisi'nde Bugün Cuma Namazı Kılınacak!

Beştepe Millet Camisi'nde bugün, Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen az sayıda katılımla, salgına karşı tedbirler alınarak cuma namazı kılınacak.

Cuma Günü ve Kandil Gecesi Camiler Kapalı Tutulacak

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında yarın ve miraç kandilinin idrak edileceği cumartesi gecesi camilerin kapalı tutulması kararlaştırıldı. İl müftülüklerine gönderilen yazıda cuma namazı için sela okunmayacağı belirtildi.

Saadet Partisi Yöneticisi'nden Cuma Namazı Açıklaması

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Akkiraz, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın aldığı Cuma namazı ve vakit namazı kararlarına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cuma namazlarının devlet olma namazları olduğunu söyleyerek, hastaların tecrit edilmesiyle cuma namazlarının kılınabileceğini söyledi.

Fitre Miktarı Açıklandı!

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 yılı için asgari fitre miktarını 27 lira olarak belirledi.

Manevi Destek Ekibi Elazığ'a Geldi

Diyanet İşleri Başkanlığı, Elazığ’da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremde yakınlarını ve evlerini kaybeden depremzedelere destek vermeleri için bölgeye Manevi Destek Ekibi gönderdi.

Türkiye 190 ülkeden 5 milyon insana ev sahipliği yapıyor

Elazığ’da, Diyanet İşleri Başkanlığı Ve Milli Eğitim Bakanlığı Personeline Yönelik "sosyal Uyum Çaliştayi" Düzenlendi. (göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum Ve İletişim Daire Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu)

Elazığ’da ilk hacı kafilesi yola çıktı

Elazığ Havalimanı'ndan Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde kutsal topraklara gidecek olan 184 kişilik ilk hacı kafilesi yola çıktı.

İlk Okula Başlayacaklar Dikkat!

İlkokula başlama yaşını 69 aya çıkaran, sözleşmeli öğretmenler ile Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığındaki sözleşmeli personelin kadroya atanması için gerekli süreyi kısaltan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapan Kanun yürürlüğe girdi.

Bayram Namazı Saat Kaçta Kılınacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı, 4 Haziran Salı günü kılınacak bayram namazı saatlerini açıkladı.

Harput Eğitim Merkezine Müdür Atandı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Harput Eğitim Merkezindeki boşalan müdürlük kadrosuna atama yapıldı.

Hac Hazırlık Kursları Başladı

2019 yılı hac organizasyonunda Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkanlığın gözetim ve denetiminde bulunan seyahat acentaları ile ilimizden hacca gidecek hacı adayları için düzenlenen hazırlık kursları başladı.

“Peygamber ve Gençlik" konulu konferans

Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınları Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt tarafından Peygamber ve Gençlik konulu konferans verildi.

Diyanet-Sen’den tepki

Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, son günlerde Diyanet İşleri Başkanlığına karşı yapılan eleştirilere tepki göstererek, Diyanet İşleri Başkanlığı'nı itibarsızlaştırmayı bir yöntem olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez. dedi.