Doğalgaz Haberleri

Doğalgaz Haberleri

Elazığ'da Hicret Mahallesi Yanıyor

Elazığ’ın merkeze bağlı Hicret Mahallesi'nde vatandaşlar, rögarın altındaki sızıntı nedeni ile paniğe kapıldı. Bölgede 3 gündür devam eden sızıntının kaynağı tespit edilemezken, mahalle sakinleri ekiplerin çalışmalarda yetersiz kaldığını belirterek, sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

Başkan Arslan'dan 'Teminat Mektubu' Girişimi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Resmi Gazetede yayımlanan tebliğ ile akaryakıt ve otogaz bayilerine teminat yükümlülüğü getirildiği belirtilerek, uygulamanın sektördeki çok sayıda küçük işletmenin kapanmasına neden olacağı endişesini taşıdıklarını ve konuyu TOBB ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na taşıdıklarını açıkladı.

Elektrik ve Doğalgaza Zam Sinyali!

Enerji Bakanı Dönmez, enerji fiyatlarının Türkiye'yi de etkilediğini belirterek, "Maliyet artışlarının vatandaşlarımıza en az seviyede yansıması için elimizden gelen çabayı ortaya koyuyoruz" dedi.

Elazığ'da Faciadan Dönüldü!

Elazığ’ın Palu ilçesinde yapılan çalışma sırasında doğalgaz borusunun patlaması sonucu alevler metrelerce yükseğe çıktı. Ölen ya da yaralanın olmadığı olayda çevredeki vatandaşlar büyük panik yaşadı.

Elazığ'da Doğalgaz Patlaması

Elazığ’da İş makinesi kazı esnasında doğalgaz borusunu patlattı.

Köylerde 'Tezek' Mesaisi

Her ne kadar ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da kent merkezi ve ilçelerde doğalgaz kullanımı yaygınlaşsa da, köylerde kışın soba başta olmak üzere yazın ekmek yapımında tandırda kullanılan tezek yapımı her yıl olduğu gibi bu yıl da başladı.

Doğalgazı Karış Karış Arıyoruz!

Karadeniz’de 10 bin kilometrekarelik alanda sismik çalışma yapacaklarını ifade eden Enerji Bakanı Fatih Dönmez “Hedefimiz, bu yıl içerisinde potansiyel gördüğümüz sahalardan bir tanesinde yine keşif amaçlı bir sondaj kuyusu açmak” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Müjdesi Ne?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vereceği müjdeyle ilgili tahminler arasında; yerli aşı, yeni altın veya doğalgaz rezervi, uzaya Türk astronotun gönderilmesi ile elektrikli araba üretimi ve TESLA’nın yatırım haberi yer alıyor.

Doğalgaz Faturanızı Nasıl Düşürebilirsiniz?

Bursagaz, 11-17 Ocak Enerji Tasarrufu Haftası dolayısıyla kaynakların verimli kullanımı konusunda önemli bilgiler paylaştı. Evde alacağınız küçük tedbirler, cebinize büyük katkı sağlayabilir.

Elektrik ve Doğalgaz'a Zam!

Elektrik tarifelerinde tüm tüketici grupları için vergi ve fonlar dahil olmak üzere yaklaşık yüzde 6 zam yapıldı. Doğalgazda ocak ayında geçerli olacak fiyat tarifelerinde konut, ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri abone gruplarında yüzde 1 zam yapıldı.

27 Ağustosa Kadar Uzatıldı!

Türkiye, Doğu Akdeniz'de faaliyetini sürdüren Oruç Reis Gemisi için Navtex süresini 27 Ağustos'a kadar uzattı.

Anadolu Yayıncılar Derneği, Karadeniz'de Gazetecilerle Buluştu

Anadolu Yayıncılar Derneği, Karadeniz’de gazetecilerle buluşarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın açıkladığı doğalgaz müjdesini masaya yatırarak ülkeye katacağı ekonomik katkıyı değerlendirdi.

Milletvekili Erol: Fatura Ödemelerinin Ertelenmesi Çözüm Değil

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, elektrik ve doğalgaz faturalarının 3 ay ertelenmesinin çözüm olmadını söyledi. 

Dolar ve Altın Fiyatları Düştü Mü!

Cumurbaşkanı Erdoğan'ın bugün açıkladığı doğalgaz rezervinin keşfedilmesi haberinin ardından piyasalarda düşüşler yaşanıyor. Dünü 7,35'ten tamamlayan dolar, 7,22'den işlem görüyor. Dünü 462 liradan tamamlayan gram altın ise 445 liradan alıcı buluyor.

Elazığ'da Fatura Tahsilatları Ertelendi!

Elazığ'da, 2020 yılı Temmuz, Ağustos ve Eylül fatura dönemlerine ilişkin tüketim faturalarının tahsilatı 3 ay süreyle ertelendi.

Müjde'nin Detayları Ortaya Çıktı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cuma günü açıklayacağı büyük müjdede bir detay daha ortaya çıktı.

Milletvekili Erol Önemli Açıklamalarda Bulundu

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ'da deprem nedeniyle elektrik ve doğalgaz faturalarının bir yıl uzatılması konusunu Enerji Bakanı Sayın Fatih Dönmez ile görüştüğünü bildirdi.

Doğalgaz ve Elektrik Faturaları Sayaç Okunmadan Gelecek

Korona salgını bitene kadar doğalgaz ve elektrik faturaları 2 yıllık ortalama tüketim değerleri alınarak faturalandırılacak.

AKSA, Elazığ'da ki Zulmüne Devam Ediyor

Elazığ’da meydana gelen 6.8'lik depremin ardından AKSA'nın doğalgaz ve elektrik faturalarında fiyatların iki katına çıkması ve faturalarda indirim yapılmaması vatandaşların tepkilerine neden olmaya devam ediyor...

Depremzedelerin Fatura Talebini Meclise Taşıdı!

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, TBMM'de yaptığı konuşmada 24 Ocak'ta yaşanan deprem nedeniyle elektrik ve doğalgaz faturalarının 3 ay ertelendiğini ancak 3 ayın sonunda depremzedelerin toplu ödeme yapma gücünün olmadığını ifade ederek, fatura bedellerinin alınmamasını talep etti.

Elazığ'da, AKSA'ya Tepkiler Sürüyor

Elazığ Şehir Meclisi Dönem Sözcüsü Turan Yıldız, Elazığ STK Platformu Dönem Sözücü Servet Yaşar Özdemir ve Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca, doğalgaz ve elektrik faturalarıyla ilgili açıklama yaparak “AKSA adlı firma yaptığı açıklama ve gönderdiği faturalarla mağrur, mağdur ve mahcup vatandaşımıza adeta tokat atmıştır” dedi.

Tüketicilerden Doğalgaz Tepkisi!

Tüketici Birliği Federasyonu Başkanı Bülent Deniz “Doğalgaza geçen yılki gibi indirim yapılmalı. Mümkün olamıyorsa yüzde 18 olan KDV yüzde 1’e indirilmeli” dedi

Türk Akım'da Vanalar Açılıyor!

Rusya’dan gelen doğalgazı Karadeniz’in altından geçirilerek Türkiye’ye ve Avrupa’ya ulaştıracak olan TürkAkım doğalgaz boru hattı projesi tamamlandı.

İşte Önemli Projenin Özellikleri!

Rusya'da Anapa kıyısından başlayıp Türkiye'de Kıyıköy'de karaya çıkan TürkAkım Doğalgaz Boru Hattı, ticari operasyona hazır şekilde 8 Ocak Çarşamba gününü bekliyor.

Bakan Açıkladı !

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, depremin ardından enerji alanında yaşananlara ilişkin açıklamada bulundu.

'Ormanlar, günümüzdeki varlığını madencilik sektörüne borçludur'

Tarih boyunca insanların ısınma ihtiyacını karşılamak için kullandığı ormanların varlığının madencilik sektörüne borçlu olduğunu belirten Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürü Cengiz Erdem, Kömür, petrol, doğalgaz, jeotermal ve uranyum gibi kaynakların bulunması ve çıkartılması, bugün ormanlarımızın teminatıdır. Eğer bunları sektöre ve halkımıza sunmasak yakacak için bile bu ormanlar bizim ihtiyacımızı karşılamaz dedi.

Darende’ye doğal gaz müjdesi

AKSA Doğalgaz Bölge Müdürü Güngör Ateş en geç 30 Ekim tarihine kadar Darende'ye doğalgaz verileceğini ve kullanılmaya başlanılacağını müjdeledi.

Gemi Orada..Cesaretiniz Varsa Tutuklayın

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Doğu Akdeniz’de sondaj yapan Fatih gemisinin personeli için tutuklama kararı çıkardı.

Helal Sana Vali Sonel!

Tunceli'de 2017 yılından itibaren kayyum olarak belediye başkanlığı görevini yürüten mevcut Vali Tuncay Sonel, geride kalan süreçte şehrin çehresini değiştiren yeniliklere imza attı. 21 ayda 8 farklı ülkeye ihracat yapar duruma gelen Tunceli, 'terör'le değil, su sporları, yamaç paraşütü ile anılmaya başlandı. Bu dönemde şehir doğalgaz ile de tanıştırıldı.

Malatya’da doğalgaz patlaması: 1 ölü ,3 yaralı

Malatya'da bir apartmanın doğalgaz hattından kaynaklandığı iddia edilen patlama sonrası çıkan yangında yaşlı bir kadın hayatını kaybederken, 3 kişi de yaralandı.