Etiketler

Elazığ'dan Macron'a Tepki!

Elazığ’daki sivil toplum kuruluşları, Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a tepki gösterdi.

'En İyi Narkotik Polisi, Anne' Projesi Eğitimleri Başladı!

Elazığ’da ‘En iyi narkotik polisi, anne’ projesi kapsamında seminer verilmeye başlandı.

Elazığ'da Cami Depremzede Öğrencilerin Eğitim Yuvası Oldu!

Elazığ’da depremde ilkokulun ağır hasar gördüğü bir köyde İnternet de olmayınca öğrenciler için devreye muhtar girdi. Muhtar, köyün camisine internet çektirip, bilgisayar getirterek camiyi eğitim yuvasına dönüştürdü.

Elazığ'da Çölyak Hastaları İçin 'Glütensiz' Ürünler Üretildi

Elazığ'da çölyak hastası öğrenciler için 'glütensiz' ürünler üretilmeye başlandı...

65 Yaş Üstüne Kısıtlama Gelebilir!

Kafe ve lokantalar hemen hemen her gün denetlenecek. Bütün sınıfların açılıp açılmamasını ise kasım ayının başındaki veriler belirleyecek.

Bakan Selçuk'tan Tablet Uyarısı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tablet dağıtımına ilişkin velilere "Bakanlık adıyla arayan ve kişisel bilgilerinizi isteyen kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olun." uyarısında bulundu..

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Göktaş Açıklama Yaptı!

Fırat Üniversitesi’nde 2020 – 2021 eğitim – öğretim yılının tamamının uzaktan yapılacağı haberlerine ilişkin üniversiteden açıklama geldi. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “2020-2021 eğitim-öğretim yılının tamamının uzaktan eğitim yoluyla yapılacağı şeklinde bir yanlış anlaşılma ortaya çıkmıştır” dedi.

Fırat Üniversitesinde Eğitim Uzaktan Yapılacak

Fırat Üniversitesi rektörü Fahrettin Göktaş yayımladığı mesajda 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının uzaktan eğitimle yapılacağını bildirdi.

Elazığ'da Akademik Yazım ve Araştırma Teknikleri Eğitimi!

Elazığ'da Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nde personele " Akademik Yazım ve Araştırma Teknikleri" eğitimi verildi.

Çamura Şekil Vererek Kazanç Sağlıyorlar!

Bingöl’ün Genç ilçesinde kadınlar, çamurdan yaptıkları çanak, çömlek ve vazolarla hem gelir elde etmeye başladı hem de meslek sahibi oldu.

Uzaktan Eğitim Esnafı Vurdu!

TESK Başkanı Bendevi Palandöken bir üniversite öğrencisinin aylık ortalama iki bin lira harcama yaptığını belirterek "Üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesi en küçük ilçeden en büyük ile kadar olumsuz etkiledi. Ülkemiz genelinde esnafın kaybı 6 milyar 600 milyonun üzerinde" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüz yüze eğitim açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. İlkokul birinci sınıfların yanı sıra ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak ortaokul sekizinci ve lise 12. sınıflarda da yine belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek' dedi.

Meslek Liselerinin Altın Çağı!

Ülkemizdeki katsayı politikasının maliyeti eğitim sistemine ve iş gücü piyasasına oldukça büyük oldu. Son iki yılda attığımız adımlar bu hasarların tamir edilmesi açısından çok önemli.

ETSO Eğitim Meclisi Toplantısında Bakan Selçuk ile Görüştü!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Eğitim Sektörü Meclisi Toplantısı M.Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında webinar üzerinden gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da katıldığı toplantıda Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Vekili ve Elazığ TSO Eğitim Komisyonu Başkanı Veli Aksu sektörün sorun ve beklentilerini dile getirdi.

Elazığ’dan Azerbaycan’a Destek!

Eğitim Bir-Sen Elazığ Şubesi, Azerbaycan’a destek vermek amacıyla Öğretmenevi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Bakan Selçuk, canlı ders işleyen öğretmenlerle görüntülü görüştü

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Elazığ'da EBA'da canlı ders işleyen öğretmenlerle görüntülü görüşme gerçekleştirdi.

Okullarda İkinci Etaba Geçilecek!

Ana sınıfı ve 1. sınıflar, 2 hafta boyunca haftada 2 gün, günde 30'ar dakikalık 5 ders saati eğitim alacak. İki haftanın ardından hangi kademelerde daha yüz yüze eğitim başlatılacağına karar verilecek.

Ziver Holdingin Yapımını Üstlendiği Okul Yapımına Başlandı

Elazığ'da meydana gelen depremden sonra eğitim öğretim de yaraların sarılması için hayırsever iş adamı Veysel Demirci tarafından sözü verilen 12 derslikli Lisenin yapım çalışmalarına başlandı. 

ÖSYM'den YDS Uyarısı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), yarın düzenlenecek Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'na (YDS) girecek adaylara saat uyarısında bulundu.

Başkan Şerifoğulları: Eğitim-Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 2020-2021 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Elazığ'da Yüz Yüze Eğitim Başladı!

Elazığ'da 272 okulda anaokul ve ilkokulda 13 bin 765 öğrenci yüz yüze eğitime başladı.

Uzaktan Eğitime Uzak Kaldılar!

Urfa’daki 530 bin öğrenciden 450 bini Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) ulaşamadı. Eğitim Sen Urfa Şube Eş Başkanı Mahmut Binici, tablet, bilgisayar ve internet sağlanması gerektiğini vurguladı.

CHP'den Eğitim Sürecine İlişkin Çözüm Önerileri

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, pandemi döneminde eğitimde yaşanan sorunları gündeme getirdi, 14 maddelik çözüm önerisi sundu.

Temizlik ve Güvenlik Personeline Ait Asil ve Yedek Liste Yayınlandı

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevlendirilecek olan Temizlik ve Güvenlik personeline ait Asil ve Yedek  Liste İl Milli Eğitim müdürlüğü web sayfasında yayınlandı. 

Yüz Yüze Eğitimin Ayrıntıları Belli Oldu!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitim uyum programının ayrıntılarını açıkladı.

523 Kişi Kura İle Belirlendi!

Elazığ’da milli eğitim bünyesinde görev yapacak 523 kişi noter huzurunda kura ile çekimi yapıldı.

Türk Kızılayı'ndan Eğitim Desteği!

Türk Kızılayı’ndan dezavantajlı öğrencilere ücretsiz eğitim desteği.

MEB'den Öğrencilere Özel Set!

Okuma yazma sürecindeki özel gereksinimli öğrencileri yakın ilgi ve özel materyallerle desteklemek için yeni kaynaklar sunduklarını belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 6 kitaptan oluşan “Ses Temelli Okuyorum Yazıyorum” setinin öğretmenler için hazırlanan özel kılavuzuyla birlikte öğrencilerin yüz yüze eğitim sürecini büyük ölçüde kolaylaştıracağına dikkat çekti.

Yüz Yüze Eğitimde Önemli Gelişme!

Milli Eğitim Bakanlığı, 21 Eylül Pazartesi günü başlayacak yüz yüze eğitimin nasıl uygulanacağına ilişkin teknik detayları 81 il milli eğitim müdürlüğüne gönderilen yazıyla paylaştı.

İşte Okullar Böyle Açılacak!

21 Eylül’de önce ana birinci sınıflar, üç haftalık vaka verilerine göre 2 ve 8’inci sınıflar, sonraki üç hafta vaka durumuna bakılarak üçüncü aşamada 12’nci sınıfların açılması için hazırlık yapılıyor.