Elazığ Il Sağlık Müdürlüğü Haberleri

Elazığ Il Sağlık Müdürlüğü Haberleri

Elazığ'da Organ Bağışı Çağrısı

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, Elazığlı vatandaşlara organ bağışı çağrısında bulundu...

'Elazığ'da ki Vakaların Çoğu Aşısız ve ya Eksik Aşı'

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cihat Polat, korona virüs nedenli ölümlerin yüzde 95’inin aşısız veya eksik aşılı vakalar olduğunu belirterek, "Buna karşın korona virüs yoğun bakımlarda yatan hastalarımızın da yine yüzde 94’ü aşısız veya eksik aşılı kişilerden oluşmaktadır" dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü'nden Kalp Hastalıklarına Karşı Bilgilendirme

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü, 29 Eylül ‘Dünya Kalp Günü’ kapsamında vatandaşları kalp ve damar hastalıklarına karşı bilgilendirdi.

Aşı 'Hayata Bağlamaya' Devam Ediyor

Geçtiğimiz ay aşı haritasında kırmızı renkte olan Elazığ’da aşılamanın artmasıyla birlikte yüzde 67,6 oranla sarıya geçtiklerini belirten İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, yoğun bakımdaki veya vefat eden hastaların neredeyse tamamımın ya aşısız ya da eksik aşı yapanlardan olduğuna dikkat çekti.

Elazığ'da Pandemi ve Aşılama Konulu İstişare Toplantısı Düzenlendi

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kentte yürütülen pandemi çalışmaları ve aşılamada gelinen son durumun ele alındığı pandemi değerlendirme toplantısı düzenlendi.

101 Yaşındaki Nine Aşı Olmak İstedi, İl Sağlık Müdürü Kapısına Gitti

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, aşı talebinde bulunan 101 yaşındaki Nezaket ninenin merkeze bağlı Aydınlar köyündeki evine gitti. Polat, mobil sağlık ekipleri tarafından Nezaket nineye yapılan korona virüs aşı uygulamasını yerinde izledi.

İl Sağlık Müdürü Polat'tan Aşı Açıklaması

Elazığ’da yaklaşık olarak 200 ayrı noktada randevulu ve randevusuz aşı faaliyetlerinin devam ettiğini belirten İl Sağlık Müdürü Pof. Dr. Cahit Polat, “Tüm aşı noktalarımızda hem Sinovac hem de Biontech aşısı uygulanmaktadır. İl genelinde hedef nüfusun yaklaşık yarısı aşılandı” dedi.

Sağlık Müdürü Polat'tan Psikososyal Destek Açıklaması

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında sahada her türlü mücadele yapılırken, psikososyal destek hattıyla da vatandaşların kaygı ve stresleri en aza indirilmeye çalışılıyor.

Pandemiye Rağmen Evde Sağlık Hizmeti Kesintiye Uğramadı

Elazığ'da Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla sağlıkta yükün artmasına rağmen, evde sağlık hizmetleri kesintiye uğramadan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan 6 bin 700 hastanın kontrol ile tedavileri yapılmaya devam ediyor. Kentte 15'i doktorlu 20 ekip düzenli olarak hizmet vererek ülkenin sağlıktaki gücünü ve insana vefayı ortaya koyarken, hasta yakınları "Doktor ayağımıza geliyor bundan daha güzel imkan olabilir mi" diyerek teşekkürlerini iletiyor.

SAKOM Birimi Hizmete Girdi

Elazığ'da Sağlık Afet Koordinasyon Merkezi (SAKOM) birimi hizmete girdi.

Sağlık Müdürü Vatandaşları Uyardı

Elazığ İl Sağlık Müdürü Polat uyardı: "Her şey biranda tersine dönebilir".

Covid-19 Tanı Laboratuvarı Hizmete Girdi

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde Coronavirüs Tanı Laboratuvarı olarak bilinen  ve COVİD-19 hastalığın tanısında önemli bir yere sahip olan PCR (Polimeraz Zincir Reaksiyonu) Laboratuvarı hizmete girdi.

Elazığ İl Sağlık Müdürü Atandı!

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü görevini bırakan Cahit Polat yeniden İl Sağlık Müdürü olarak görevine başladı.

Elazığ'da Kaptansız Gemi Rotasız İlerliyor!

Elazığ'da koronavirüs vaka sayı gün geçtikçe artıyor. Hastalık can almaya devam ederken, tedbirlerin yetersiz kalması ve kurallara yeterince riayet edilmemesi ipin ucunun kaçtığını gösteriyor.

Karbonmonoksit Zehirlenmesine Dikkat!

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü deprem nedeniyle çadır, konteyner, bağ evi ve araçlarda kalan kişiler için karbonmonoksit gazı zehirlenmesine karşı uyarıp, yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

112’ye Gelen Gereksiz Çağrı Yüzde 85 Azaldı

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Ambulans Servisi Başhekimliği 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi'ne Her Gün Yüzlerce Gereksiz Çağri Geliyor. 2018 Yılında 620 Bin Çağri Alan Yüzde 90’nının Asılsız Çıktığı Elazığ Komuta Merkezine Bu Sene 320 Bin 215 Çağrı Gelirken Gereksiz Çağrı Oranının Yüzde 85 Oranında Düşse de Gelen Çağrılar Arasında "Telefon Numarası Ve Pin Kodunu” Gibi Aramalarda Olduğu Söylendi.

Lejyoner Hastalığı Konulu Eğitim Programı

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğünce daha çok seyahat ilişkili ve hastane kaynaklı vakalarla ortaya çıkan Lejyoner hastalığına karşı tedbirli olmak ve toplumsal farkındalık oluşturmak üzere eğitim düzenlendi.

'Elazığ Sağlık Sektöründe Serbest Bölge Olsun'

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Fethi Sekin Şehir Hastanesi Konferans Salonunda düzenlenen "Elazığ Sağlık Turizmi Değerlendirme Çalıştayı'nda Elazığ TSO tarafından şehrimizin Türkiye’de bir ilk olarak sağlık sektöründe serbest bölge olmasını teklif ederek, ilgili kurum, kuruluş ve tüm siyasetçilerin bu konuya sahip çıkması istendi.