Elazığ Muhtar Haberleri

Elazığ Muhtar Haberleri

Elazığ'da ki Muhtar Gençlere Taş Çıkartıyor

İlk kez 1951 yılında düzenlenen Akdeniz Oyunları Şampiyonasında Türkiye’ye ilk altın madalyayı kazandıran ve 8 kez Türkiye Maraton Şampiyonu olan Ahmet Aytar’ın öğrencisi olan 58 yaşındaki Allattin Karakol, 43 yıldır aralıksız günde yaklaşık 20 kilometre koşuyor.

Elazığlı Muhtarlar Bakan Soylu İle Görüştü

Elazığ’dan Ankara’ya giden muhtarlar İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir araya geldi. Bakan Soylu Elazığ’daki muhtarların sıkıntı ve taleplerini dinledi.

Muhtarlık Seçiminde Silahlı Kavga!

Elazığ’ın Yurtbaşı beldesi Kıraç köyünde önceki muhtarlık seçimleri nedeniyle aralarında husumet bulunan iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi ağır yaralandı.

Elazığ'da Muhtarlık Seçimi Heyecanı

Elazığ genelinde de ölüm veya farklı nedenlerle düşen muhtarlıklar için 8 köy ve 1 mahallede sandık başına gidildi.

Esnaf Ve Muhtarlardan Ortak Tepki!

Muhtarlar, Esnaf Odaları ve Vatandaşlardan ortak tepki: 'Taleplere Cevap Yok!'

Elazığlılar Sahura Davul İle Uyanacak

Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçen yıl ara verilen ve Türkiye'nin Ramazan Ayı geleneklerinden olan Ramazan Davulu, bu yıl Elazığ’da çalınacak.

Başkan Ahmet Gül, Güven Tazeledi

Elazığ muhtarlar derneğinin olağan kongresi yapıldı. Yönetim kurulunun geçmiş dönem faaliyet raporunun okunması ve oylanmasından sonra yeni yönetim kurulu seçimi yapıldı. Tek liste ile seçime gidilen kongrede mevcut başkan Ahmet Gül tekrardan başkan seçildi

CHP Heyeti, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Elazığ’a incelemelerde bulunmak üzere gelen CHP milletvekilleri, muhtarlarla bir araya gelerek basın toplantısı düzenledi.

Başkan Şerifoğulları: ‘Yönetimdeki En Büyük Çözüm Ortağımız Muhtarlardır’

Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Murat Gülbasan, Elazığ Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Gül, Merkez Köy Muhtarları Derneği Başkanı Selçuk Özel ve merkeze bağlı mahalle muhtarları, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nı ziyaret etti.

Vali Yırık Muhtarlarla Bir Araya Geldi

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Elazığ Valisi Erkaya Yırık mahalle muhtarlarını makamında ağırladı.

Elazığ’da 19 Ekim Muhtarlar Günü!

Elazığ'da 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle çelenk koyma töreni yapıldı.

Milletvekili Erol'dan Muhtarlara Ziyaret

Geçtiğimiz günlerde kamu kurumları müdürlerinden şikayetçi olduğunu basın açıklamasıyla duyuran Elazığ Muhtarlar Yardımlaşma Derneği Başkanı Murat Gülbasa'nın ziyaretçisi CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol oldu.

Muhtarlar Derneği, Valiliğe Seslendi

Elazığ Muhtarlar Yardımlaşma Derneği Başkanı Murat Gülbasan bir basın açıklaması yaparak muhtarlar olarak kurum müdürlerinden şikayetçi olduklarını söyledi.

Muhtarlık Seçimleri Değişiyor!

Hem seçmen göçünün önlenmesi hem de geçersiz oyların önüne geçilmesi için muhtarlık sandığının belediye başkanlığı seçimlerinden farklı tarihte kurulması hedefleniyor.