Etiketler

27 Bin Liralık Tesbih Bulundu

Dede yadigarı 27 bin TL'lik tespih bulundu, sahibine teslim edildi...

Mahkumlara Verilen Süre Uzatılıyor!

Açık cezaevlerinde kalan 64 bin civarındaki hükümlüye verilen virüs izni Temmuz 2021 tarihine kadar uzatılıyor.

Uzun Süre Kullanılan Maskelere Dikkat!

Tüm Türkiye’de şu an maske kullanımı zorunlu. Uzun süre kullanılan maskelerin temizliğinin ne durumda olabileceği Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mikrobiyoloji Laboratuvarı tarafından gösterildi.

Elazığlılardan Sigara İçme Yasağına Destek!

Elazığ’da korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kentin en işlek 3 caddesinde sigara içme kısıtlamasına başlanırken, vatandaşlar da karara destek mesajı verdi.

Elazığ'da Çölyak Hastaları İçin 'Glütensiz' Ürünler Üretildi

Elazığ'da çölyak hastası öğrenciler için 'glütensiz' ürünler üretilmeye başlandı...

Nafaka Uygulamasında Önemli Gelişme!

Uzun süredir tartışılan süresiz nafaka uygulaması tekrar gündemde...

Meralarda Gübreleme Çalışması Yapıldı

Elazığ'da bir çok bölgede belirlenen meralarda gübreleme çalışması yapıldı.

Aylık 200 Bin Liraya Temizlikçi Aranıyor!

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth için yatılı kalabilecek bir temizlikçi aranıyor. Windsor Kalesi’nde kalacak olan temizlikçinin maaşı ise 19 bin pound yani yaklaşık 200 bin lira olarak belirlendi.

TSK'ya İki Yeni Yerli Sistem!

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, yenilenebilir enerji beslemeli taşınabilir gözetleme ve görüntü aktarma, mobil enerji üretim ve depolama sistemlerinin ürk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) kullanımına sunulduğunu açıkladı.

Kimler Grip Aşısı Olabilecek!

Grip aşısı alabilecekler e-Nabız sistemlerine yüklendi. Aşı fiyatı da değişmeyerek 72.64 lira oldu.

Akkaya, Elazığ İl Özel İdarede!

Elazığ İl Özel İdare'de başantrenörlük görevine Aziz Akkaya getirildi.

Vali Yırık, Muhtarları Unutmadı

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 19 Ekim Muhtarlar Gününü unutmayarak yayınladığı kutlama mesajında tüm muhtarların gününü tebrik etti.

Elazığ Karakoçan: 1 - Batman Petrolspor: 0

Misli.com 3. Lig 3. Grup'un 5. Haftası'nda Elazığ Karakoçan FK, Batman Petrolspor'u 1-0 mağlup etti.

Hastalık Evde Bulaşıyor!

Kovid-19 enfeksiyonu en sık aynı ev içinde yaşayan bireyler arasında bulaştığından tedavinin evde sürdüğü durumlarda hasta ve yakınlarının belirlenen kurallara tam uyum göstermesi hayati önem taşıyor...

Ulusal Arama ve Kurtarma Planı Açıklandı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Mavi Vatanımızda arama ve kurtarma sorumluluk sahamızı, Doğu Akdeniz'de faaliyet gösteren milli gemilerimizin arama sahalarını kapsayacak şekilde genişlettik” dedi.

Vergi ve Prim Affı Geliyor!

AK Parti Grup Başkanvekili Muş, "Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili bir çalışmamız var. Tamamladığımızda kanun teklifinin görüşmeleri sırasında Plan ve Bütçe Komisyonuna sunacağız." dedi.

Polis, Uyuşturucuya Geçit Vermiyor

Elazığ’da polisin yaptığı çalışmada şüphelendiği şahsın üzerinden bir miktar esrar ele geçirdi, ardından evinde yapılan aramada ise yarım kiloya yakın uyuşturucu buldu.

Kent Konseyinden Pertek Köprüsü Talebi

Elazığ Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, Pertek Köprüsünün yapılması için Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'ndan talepte bulunacaklarını söyledi.

Kanatlı Barajında Sona Gelindi

Elazığ'da Karakoçan ve Kovancılar ilçeleri sınırlarında yılda 79 milyon TL tarımsal sulama faydası olması planlanan Kanatlı Baraj'ında sona gelindiği ve 20 Ekim'de su tutma işleminin başlayacağı bildirildi.

Burun Kıllarını Kesenler Dikkat!

Dicle Üniversitesi (DÜ) Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Koronavirüs Yoğun Bakım Koordinatörü Prof. Dr. Recep Tekin, burun kıllarını kesenlere uyarıda bulunarak, "Burun kılları koronavirüse yakalanma ihtimalini azaltıyor. Sakal ve bıyıkların uzunluğu da maskenin işlevini yok ediyor" dedi.

Yerli Aşıda Önemli Süreç!

Aşı ilk başta 44 kişi üzerinde denenecek. Başarı sağlanırsa diğer fazlara geçilecek. Aşının seri üretimi için en az 4-5 aylık sürece ihtiyaç var...

Gece Çalışanlar İçin Flaş Karar!

Yönetmeliklerde açık bir şekilde işçinin iki haftada bir vardiyası değiştirileceğinin belirtilmesine rağmen sürekli gece vardiyasında çalışmaya zorlanan işçi istifa etti. Yargıtay, işçiye kıdem ve ihbar tazminatı ödenmesi gerektiğine hükmetti.

Vali Yırık Sorunlara Duyarsız Kalmıyor

Göreve atandığı günden beri şehrin sorunlarına duyarsız kalmayarak, sıkıntı ve problemlerin çözümü noktasında anında talimat veren Elazığ Valisi Erkaya Yırık, bu seferde esnafların sesine kulak verdi…

'Yasemin Açık'la Gurur Duyuyoruz'

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk ve beraberindeki heyet, Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı ve SEZA Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık'ı ziyaret etti...

Uzaktan Eğitim Esnafı Vurdu!

TESK Başkanı Bendevi Palandöken bir üniversite öğrencisinin aylık ortalama iki bin lira harcama yaptığını belirterek "Üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesi en küçük ilçeden en büyük ile kadar olumsuz etkiledi. Ülkemiz genelinde esnafın kaybı 6 milyar 600 milyonun üzerinde" dedi.

Çay'dan Ölçüm Kalemi Ürettiler

Elazığ'da Fırat Üniversitesi'nden (FÜ) 2 öğretim üyesinin yaptığı ve altın madalya kazandığı proje kapsamında yüzde 75’i çay posasından elde edilen ve pH ölçen ‘halokromik jel uçlu kalem’ üretildi.

Koronavirüs Tedavisinde Yeni Umut!

Covid-19 enfeksiyonunda kullanılması için çalışmaların önemli bir aşamaya geldiği monoklonal antikorların yeni bir umut olabileceğine değinen Prof. Dr. Hakan Oğuztürk, “Faz-1, Faz-2, Faz-3 aşamalarındaki çalışmalar neticesinde de kısa vaka olguları ile birlikte şu sonuca varılmış; monoklonal antikorların uygulanabilirliği söz konusu ve uygulandığı zaman da tedavi süresini kısaltıyor” dedi.

Beşiktaş'tan Elazığlı Basketbolculara Davet!

Spora verdiği önemle birçok sporcunun yetişmesine zemin hazırlayan Elazığ Belediye Spor Kulübü, yetiştirdiği başarılı sporcularla ülke sporuna katkı sunmaya devam ediyor.

HÜDA PAR, Yasin Börü İçin Seslendi

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, 2014 yılında yaşanan ve tarihe “6-8 Ekim Olayları” olarak kaydedilen katliamın yıldönümünde yazılı açıklamada bulundu.

Karayolları Genel Müdürlüğü Yüzlerce Personel Alacak!

Karayolları Genel Müdürlüğü sözleşmeli 170 personel alacak.