Etiketler

Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Başladı

Elazığ’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle, bugün Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

Genç Müsiad'da Görev Değişimi!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği bünyesinde faaliyetini yürüten Genç Müsiad İl Başkanlığında görev değişimi yaşandı.

Yılın En İyi Kadın Sunucu Ödülü Elazığ'a Geldi

Kanal 23 Televizyonunun başarılı spikerlerinden Bera Nur Çam'a, yılın en iyi kadın sunucu ödülü verildi.

AVM'lerde Yeni Dönem!

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Adem Şahin, kuruma başvurmaları halinde, denetimlerde belirlenmiş kriterleri sağlayan alışveriş merkezlerine (AVM) "TSE Kovid-19 Güvenli Hizmet Belgesi" verileceğini bildirdi.

İkinci Kez Koronavirüse Yakalananların Sayısı Artıyor!

Hong Kong’ta 30’lu yaşlarda bir kşinin yeni tip corona virüsü (Covid-19) yendikten 4 ay sonra yeniden enfekte olmasının ardından,Hollanda, Belçika ve Türkiye'de bilim insanları üç hastanın Covid-19'dan iyileştikten sonra hastalığa yeniden yakalandığını açıkladı. Uzmanlar durumun şaşırtıcı olmadığını belirterek, bu yılın başlarında hastalıkla savaşan binlerce kişinin tekrar hastalanabileceği konusunda uyardı.

CHP'li Erol'dan Başkan Arslan'a Destek

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, ETSO BaşkanıAsilhan Arslan’ın girişimleri ile başlatılan vergi ödemelerinin 2021 yılına yayılması ve kısa çalışma ödeneğinin yıl sonuna kadar uzatılması kampanyasına destek verdiğini açıkladı.

Velilerde, Öğrencilerde Tedirgin!

Klinik psikolog Duygu Barlas: “Çocukların tehditleri algılama düzeyi yaş gruplarına, ailenin ve yaşadığı çevrenin tutumuna göre değişir. Çocuğa koronavirüse karşı gerekli tedbirleri almasını korkutmadan anlatabilmek için seçilen cümleler çok önemlidir…”

Elazığ'da Silahlı Saldırı!

Elazığ'da bir iş yerine gerçekleştirilen silahlı saldırıda ilk belirlemelere göre bir kişi yaralandı.

Bakan Koca'dan 'Endişe'li Açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte 19 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini açıklayarak; "Daha önce, bazı illerle sınırlı olan vaka artışlarının önümüzdeki günlerde ülke geneline yayılmasından endişe duyuyoruz. tedbirde güç birliğine ihtiyacımız var" dedi.

Elazığspor Kampa Hazırlanıyor!

Yeni sezonda TFF 2. Lig’de mücadele edecek olan Elazığspor’un 2.hazırlık kampınının yapılacağı yer belli oldu.

Kurban Eti Nasıl Saklanmalı?

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü Gıda Kontrol ve Laboratuvar Daire Başkan Vekili Veteriner Hekim Önder Saher, kesilen kurbanlıkların raf ömrünün koyun etinde 4-8 ay, dana etinde 6-10 ay ve sığır etinde 8-12 ay arasında olduğunu, daha fazla bekletilmesinin bakteri oluşumuna yol açabileceğini bildirdi.