Etiketler

Kaymakam Güder'den Sultan Teyzeye Ziyaret

Tunceli'nin Çemişgezek İlçesi Kaymakamlığı görevini yürüten hemşehrimiz Mehmet Güder, çalışmalarına aralıksız olarak devam ederken bir yandan da ilçede bulunan yaşlıları da ihmal etmeyerek onların hayır duasını almaya devam ediyor.

'Gazetecilik Gönül ve Fedakarlık İşidir'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, gazeteciliğin gönül ve fedakarlık işi olduğunu söyledi.

Tapuda 2,2 milyon Uzaktan İşlem!

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde tapu hizmetleri mart itibarıyla sadece 'Web Tapu' üzerinden verilirken bu kanalla 1 milyon 350 bin işlem yapıldı. 2020 genelinde ise Web Tapu, e-Randevu ve ALO 181 ile birlikte 2 milyon 203 bin kişi, tapu ve kadastro müdürlüklerine gitmeden satışını uzaktan gerçekleştirdi.

Elazığ Belediyesinden Bir Vizyon Proje Daha

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın vizyon projeleri arasında yer alan ve şehrin yıllardır ihtiyaç duyduğu Yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali inşa çalışmaları başladı.

Bu Ot Kanserle Savaşacak!

Bağışıklık sistemini güçlendiren geven otu bitkisinden elde edilen molekül, kanser aşısı bileşeni olarak kullanılabilecek.

Kanal 23 Ailesi, 27. Yılını Kutlamanın Gururunu Yaşıyor

Türkiye’nin 8.Özel televizyonu olarak yayın hayatına başlayan Kanal 23 Televizyonu, doğru, tarafsız ve ilkeli yayın politikası ile 27 yılı geride bırakmanın gururunu yaşıyor...

Elazığ’da Gönüllüler, Dezavantajlı Aileleri Unutmadı

Elazığ’da Kızılay gönüllüleri, dezavantajlı aileler için mahalle mahalle dolaşarak yaklaşık 3 bin adet ekmek dağıttı.

Yeniden Senetle Satış Dönemi!

Ticaret Bakanlığı ve BDDK'nın aldığı kararlarla; mobilya, te-levizyon, elektronik ve beyaz eşyada taksit sayıları azaldı. Bu alanlardaki alışverişin yüzde 70'ini taksitle yapan vatandaşlar senetli satışa yöneldi. 18-36 ay arası senet yapan mağaza sayısı hızla yükselişte.

AK Parti'de İl Kongresi Tarihi Belli Oldu

Ak Parti Elazığ İl Kongresinin yapılacağı tarih belli oldu...

ÖTV Oranları Düşürüldü!

Sigara ve bazı tütün ürünlerine uygulanan ÖTV oranları düşürülürken maktu vergiler artırıldı.

Elazığ Belediyesinden Uyarı!

Elazığ Belediyesi, Başkan Şahin Şerifoğulları, Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediyede farklı görevlerde bulunan kişilerin adını kullanarak yardım talebinde bulunan dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı.

Palu Konağına “BAHÇECİ” Damgası

Elazığ’ın kadim ilçesi Palu’da bulunan ve geçtiğimiz günlerde kaymakamlık tarafından ihaleyle kiralamaya çıkılan “PALU KONAĞI” nın işletmesini bölgenin sevilen isimlerinden olan işadamı Nurettin Bahçeci aldı.

Aşı İçin Gönüllü Aranıyor!

15 Eylül’de ülkemizde Faz 3 çalışmalarına başlanan Çin menşeli Covid-19 aşısı, sağlık çalışanlarından sonra gönüllü vatandaşlar üzerinde de uygulanmaya başlıyor. 18-59 yaş arası, daha önce Covid-19 geçirmemiş vatandaşlar, https://covid19asi.calismasi.info adresinden veya 0850 811 18 80 telefon numarasını arayarak gönüllü olabilecek.

KKTC Bağımsızlığının 37. Yılını Kutluyor!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) 15 Kasım 1983'te kurulmasıyla Kıbrıs Türk halkının kendi kaderini tayin etme hakkı dünyaya duyuruldu.

Milyonlar Bekliyordu! Kabul Edildi!

İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Teklifle, vergi borçları yapılandırılarak 18 taksitle ödenebilecek. Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Katma Değer Vergisi (KDV), Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borçları yapılandırılabilecek.

Gardaş'a Har-ı Bülbüllü Şuşa Mesajı!

Milli Savunma Bakanlığından, Dağlık Karabağ'daki kritik öneme sahip Şuşa kentini Ermenistan'ın işgalinden kurtaran Azerbaycan'ı kutlama paylaşımı yayımlandı.

ABD Seçimlerinde Gergin Bekleyiş!

ABD Başkanı Donald Trump ile Demokrat rakibi Joe Biden arasındaki seçim yarışı kıran kırana devam ediyor. Her iki aday da daha önce seçimi kendisinin kazandığını açıkladı ama gerçek galip günler sonra belli olacak.

Genç Müsiad'da Görev Değişimi!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği bünyesinde faaliyetini yürüten Genç Müsiad İl Başkanlığında görev değişimi yaşandı.

'Yasemin Açık'la Gurur Duyuyoruz'

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk ve beraberindeki heyet, Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı ve SEZA Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık'ı ziyaret etti...

Beşiktaş'tan Elazığlı Basketbolculara Davet!

Spora verdiği önemle birçok sporcunun yetişmesine zemin hazırlayan Elazığ Belediye Spor Kulübü, yetiştirdiği başarılı sporcularla ülke sporuna katkı sunmaya devam ediyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü Yüzlerce Personel Alacak!

Karayolları Genel Müdürlüğü sözleşmeli 170 personel alacak.

Elazığ'ın Altında Hazine Yatıyor

Jeopolitik konumu ve yer üstü doğal güzellikleri ile bölgesinin parlayan yıldızı olan Elazığ, keşyfedilmeyi bekleyen büyük bir hazineyi de topraklarında barındırıyor.  

6 Hakem Koronavirüse Yakalandı!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 4 klasman hakemi ile 2 klasman yardımcı hakemin korona virüs test sonuçlarının pozitif çıktığını açıkladı.

Online Duruşma Dönemi Başladı!

Türkiye'de avukatların bulundukları yerlerden duruşmaya video konferansla katılmalarını sağlayan "e-Duruşma" uygulaması, Ankara Batı Adliyesi 1. Tüketici Mahkemesinde görülen duruşmayla başladı.

Elazığ Belediyesinden Engelli Vatandaşlara Destek

Elazığ Belediyesi sosyal belediyecilik ilkesiyle yürüttüğü çalışmalar doğrultusunda, 30 adet akülü tekerlekli sandalye, 20 adet tekerlekli sandalye, 10 adet yürüteç ve 6 adet koltuk değneğini ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

'Elazığ'a Zerre Kadar Faydası Yok'

Elazığ'ın Keban ilçesinde 46 yıldır faaliyet gösteren Keban Barajının ilimiz ekonomisine hiçbir fayda sağlamadığı ve şehrimizin 6. bölge teşvik kapsamından çıkarılmasının nedeninin Keban Barajı olduğu belirtildi.

Aşı Denemeleri Türkiye'de Başlıyor!

Alman biyoteknoloji şirketinin geliştirdiği koronavirüs aşısının gönüllü denemelerinin bir ayağı Türkiye’de diğer ayağının ise ABD’de yapılması kararlaştırılmıştı. Alman şirketinin başvurusu geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve deneme aşamasına geçileceği belirtilmişti. Bakanlık hızla harekete geçerek, üniversite ve şehir hastanelerine ait 9 merkeze yazı yazıp, aşının faz 3 denemelerine başlanmasını istedi.

Hemşehrimiz Özkaya Rektör Yardımcılığına Atandı

Yıldız Teknik Üniversitesi Araştırma-Planlama Rektör Yardımcılığı görevine Elazığlı hemşehrimiz Prof. Dr. Bestami Özkaya atandı.

Büyük Umutlarla Açılmıştı; Şimdiki Hali İçler Acısı

Elazığ'ın tarihi ilçesi Palu' da bulunan Palu Konağının bakımsız hali yürekleri burkuyor...

Anadolu Yayıncılar Derneği, Karadeniz'de Gazetecilerle Buluştu

Anadolu Yayıncılar Derneği, Karadeniz’de gazetecilerle buluşarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın açıkladığı doğalgaz müjdesini masaya yatırarak ülkeye katacağı ekonomik katkıyı değerlendirdi.