Facebook Haberleri

Facebook Haberleri

Facebook Gitti Meta Geldi!

Mark Zuckerberg, CEO'su olduğu sosyal medya platformu Facebook'un adını değiştirdiğini açıkladı.

Sosyal Medya Neden Çöktü?

Sosyal medya platformları Whatsapp, Instagram ve Facebook dün tarihinin en uzun süren erişim sıkıntısını yaşadı. Yaşanan erişim sorunun ardından Facebook'un altyapı direktörü Janardhan, açıklama yaptı. Janardhan, yaklaşık 7 saat süren kesintinin hatalı bir konfigürasyondan kaynaklandığının saptandığını bildirdi. Saat 18.40 civarı başlayan kesintiler gece saat 01.00'den itibaren düzelmeye başladı.

Apple, Facebook'u Tehdit Etmiş!

Facebook'un, Instagram ve benzeri uygulamalardan 'köle ticareti' yaptığının ortaya çıkarılmasından sonra Apple tarafından uygulama mağazasından çıkartılmakla tehdit edildiği duyuruldu.

Sosyal Medya Yalanlarına Ceza!

Yapılacak düzenleme ile sosyal medya üzerinden yalan haber yayan, algı operasyonu yapan ve bilgi kirliliğine sebep olan kişilere ceza verilmesi öngörülüyor.

Facebook'tan 'Filistin' Özürü!

Kanada'da kullanıcıların Filistin'i destekleyen paylaşımlarını engelleyen Facebook, daha sonra sorunun "teknik bir arızadan kaynaklandığını" belirterek özür diledi.

Facebook Hakkında İnceleme Başlatıldı!

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, kullanıcı verilerinin sızdırılması nedeniyle Facebook hakkında resen inceleme başlattı.

Sosyal Medya Uygulamaları Çöktü Mü?

Sosyal medya devleri, Whatsapp, Facebook ve Instagram'da bağlantı sorunu yaşanıyor. Kullanıcılar yaşadıkları sorunu Twitter'dan dile getirirken, global çapta yaşanan kesintiyle ilgili bakanlıktan ilk açıklama geldi.

Facebook'tan Çifte Standart!

Türkiye'de temsilcilik açmamak için yıllardır direttikten sonra yola gelen sosyal medya devi Facebook, Avustralya'ya karşı hemen boyun eğdi. Facebook, ülkede yayınladığı haberler için medya devlerine para ödeyecek. Böylece internet "devleri" ilk kez ödeme yapacak.

Rekabet Kurulu'ndan WhatsApp Kararı!

Rekabet Kurulu, Facebook’un Türkiye’de, WhatsApp kullanıcılarının verilerinin başka hizmetler için kullanılmasına yönelik getirdiği yeni koşullarla ilgili soruşturmada verdiği geçici tedbir kararının gerekçesini açıkladı.

Yüzümüzü Okumak İstiyorlar!

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uygulama ile masaüstü versiyonu açmak için ek bir adım getirdi. WhatsApp’ın bu adımı “yeni bir veri toplama yöntemi mi?” sorusunu akıllara getirdi. Facebook konu ile ilgili açıklama yaptı.

Reklam Yasağı Başladı!

Temsilci atamayan sosyal medya ağlarına reklam yasağı başladı.

Facebook'tan Türkiye Açıklaması!

Facebook, Türkiye'ye temsilci atayacağını açıkladı.

Türkiye'den Reklam Alamayacaklar!

Türkiye’de henüz temsilcilik açmayı kabul etmeyen Facebook, Instagram ve Twitter'a kırkar milyon lira ceza kesilmişti. 19 Ocak tarihi itibarıyla adım atmazlarsa, bu şirketlere reklam yasağı başlayacak. Yine ısrarcı olanların internet trafiği de yavaşlatılacak.

WhatsApp'a Büyük Tepki!

WhatsApp'ın "zorunlu güncelleme" adı altında kullanıcıların paylaşımlarını kullanma isteği Türkiye'de büyük tepki çekti. On binlerce kişi sosyal medya hesabından #WhatsAppSiliyoruz başlığı adı altında paylaşımlarda bulundu.

Google Çöktü, Dünya Panikledi!

Türkiye başta olmak üzere Avrupa’nın tamamında, ABD’de, Güney Amerika’da, Avustralya’da ve Güney Asya ülkelerinde kısa süreli de olsa Google'a erişim problemi yaşandı.

Sosyal Medya Şirketlerine Ceza!

Türkiye'den günlük erişimi 1 milyondan fazla olmasına ve yasal zorunluluğa rağmen ülkeye temsilci atamayan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılarına, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından 30'ar milyon lira daha ceza kesildi.

Türkiye'den Sosyal Medya Devlerine Ceza!

Yasal sürenin sona ermesinin ardından temsilci bildiriminde bulunmayan başta Facebook, Instagram, Twitter, Periscope, YouTube ve TikTok olmak üzere sosyal ağ sağlayıcılarına 10'ar milyon lira ceza kesildi.

Dijital Mirasınızı Kime Bırakacaksınız?

Yüz binlerce takipçisi olan birçok sosyal medya hesabı ticari anlamda da değer taşıyor. Peki yakınınız vefat ederse verilere ulaşmak için nasıl bir yol izlemeniz gerekiyor?

Sosyal Medya Kanunu Onaylandı!

Türkiye'de günlük erişimi bir milyondan fazla olan Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlar, 48 saat içinde mahkeme kararını uygulamazsa 10 milyon liraya kadar ceza ödeyecek.

Siber Zorbalığın Önüne Geçilecek

Düzenlemeyle artık sanal âlemde kişilik haklarını ihlal edenler anında belirlenecek. Hakaret içeriklerin erişimi engellenecek.

Yüzlerce Hesap Askıya Alındı!

Sosyal medya platformları Facebook ve Twitter, Çin'i Hong Kong'ta süren protestolar konusunda dezenformasyon yapmakla suçlayarak, yüzlerce hesabı askıya aldı.

Facebook’a Yüz Tanıma Şoku!

ABD'de bir federal mahkeme, kullanıcılarının Facebook tarafından geliştirilen yüz tanıma teknolojisini kötüye kullanıldığı gerekçesiyle, firmaya dava açılabileceğine karar verdi.

WhatsApp ve Instagram Değişiyor!

Sosyal medya devi Facebook, bünyesinde bulundurduğu mesajlaşma uygulaması WhatsApp ve Instagram’ın adını değiştirme kararı aldı..

Sosyal Medya Kullananlar Dikkat!

Sosyal medya bağımlığının 40 yaş ve üzerini daha çok tehdit ettiği bildirildi.

FaceApp Kullananlar Dikkat!

Son zamanların en popüler fotoğraf düzenleme uygulaması FaceApp, güvenilirlik tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı.

WhatsApp'la İlgili Kritik Açıklama!

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Instagram, WhatsApp ve Facebook'taki kesintilerin bu şirketlerin veri paylaşımına ilişkin soruları akıllara getirdiğini belirterek, "Vatandaşlarımız alternatifsiz değiller. BİP, LAFF, DEDİ gibi yerli ve milli uygulamaların önemi bir kez daha ortaya çıktı." ifadesini kullandı.

WhatsApp, Instagram ve Facebook Çöktü!

WhatsApp, Instagram ve Facebook’ta geçtiğimiz günlerde yaşanan sorun tekrar gündeme geldi. Kullanıcıların büyük çoğunluğu sosyal medya platformalarına ve uygulamalara giriş yapamıyor.

Bakanlıktan Sosyal Medya Açıklaması!

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan: "Whatsapp, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde yaşanan erişim sorunu Türkiye'deki kullanıcıları da etkiledi"

Sosyal Medya Neden Çöktü?

Sosyal medya platformları WhatsApp, Facebook ve Instagram önceki akşam saatlerinde eş zamanlı olarak çöktü. Dünya genelinde hissedilen erişim sorunu yaklaşık 15 saat sürdü. WhatsApp kullanıcıları fotoğraf veya video gönderemezken Türkiye’deki kullanıcılar da bundan kısmen etkilendi.

15 milyon kullanıcıyı kaybetti!

Facebook, son 2 yılda 15 milyon ABD’li kullanıcı kaybetti.