Fahiş Fiyat Haberleri

Fahiş Fiyat Haberleri

Elazığ'da Fahiş Fiyat Denetimleri Başladı

Elazığ'da toptan ve perakende satış yerleri ile zincir marketlerde fahiş fiyat denetimi başladı.

Elazığ'da Fahiş Fiyatlara Denetim Geldi

Elazığ'da girdi maliyetlerindeki artış bahanesiyle fahiş zam yapan firmalara yönelik denetimler sıklaştırıldı.

Bakanlıktan Marketlere Fahiş Fiyat Denetimi!

Ticaret Bakanlığı, 5 büyük zincir markette fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığının tespiti için ticaret müfettişleri görevlendirdiğini açıkladı.

Marketlerdeki Fahiş Fiyatlara Kızdı, Tarlasını Vatandaşlara Açtı!

Elazığ’da bir çiftçi marketlerdeki fahiş fiyatlara sinirlenmesinin ardından tarlasına ektiği sebze ve meyvelerin fiyatını 3 liradan sabitledi. Alana gelen vatandaşlar, tarlaya girip ürünleri dalından koparıp ucuza almanın keyfini çıkardı.

Müteahhitler Eyleme Hazırlanıyor

Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve İMKON Yönetim Kurulu Üyesi Av. Osman Avcıl, son zamanlarda çimento sektörünün yaptığı fahiş fiyatlardan doğan olumsuzluklar ile alakalı çeşitli açıklamalarda bulundu.

Elazığ’da Daireler Fahiş Fiyatlarla Kiralanmaya Devam Ediyor!

Elazığ'da 24 Ocak depreminden sonra şehirdeki kiralık dairelerde yaşanan yüksek fiyatlar büyük tepki topluyor. Krizi fırsata çeviren çok sayıda ev sahibi, vicdansızlık ve merhametsizlik duygusuyla hareket ediyor.

Hal Yasası İçin Sona Gelindi!

Ekonomi reformları çerçevesinde yapılacak yeni düzenlemelerle Hal Yasası yakında hayata geçirilecek. Yasanın yürürlüğe girmesiyle, gıda sektörünün etkin çalışması sağlanacak. Fahiş fiyat artışlarının ve fırsatçılığın da önüne geçilecek.

Kitap Fiyatları El Yakıyor!

Kitap fiyatları hafta sonu sosyal medyada gündem oldu. Bazı okuyucular, Türkiye’deki yayıncıların fahiş fiyata kitap sattıklarını savunurken, yayıncılar Avrupa’da kitap fiyatlarının çok daha yüksek olduğunu söyledi.

Gıda Fiyatları Düşecek!

Gıda fiyatlarındaki artış, dövizin düşüşü ile geri gelmeye başladı. Bakliyat sektöründen "Ekim alanları arttı, ürün bol olacak. Dövizdeki gerilemeyle birlikte fiyatlar yüzde 15-20 düşecek. Yılın ikinci yarısında bunu hissedeceğiz" mesajı geldi. Süt ürünleri sektörü de döviz kaynaklı fiyat gerilemesi bekliyor.

'Çölyak Hastalarının Bir Ekmeği 14 Lira'

Elazığ’da korona virüsten dolayı alınan tedbirler kapsamında evlerinden çıkamayan çölyak ve PKU hastalarına Çölyak ve Glütensiz Beslenme Derneği tarafından glütensiz gıdaların bulunduğu koliler dağıtıldı. Şirketlerin glütensiz ürünlerde uyguladıkları fahiş fiyatların düşürülmesi gerektiğini belirten Dernek Başkanı Rıdvan Fırat, bir glütensiz ekmek fiyatının 14 lira olduğunu aktardı.

Elazığ'da çölyak ve PKU hastalarına destek

Elazığ'da korona virüsten dolayı alınan tedbirler kapsamında evlerinden çıkamayan çölyak ve PKU hastalarına Çölyak ve Glütensiz Beslenme Derneği tarafından glütensiz gıdaların bulunduğu koliler dağıtıldı. Şirketlerin glütensiz ürünlerde uyguladıkları fahiş fiyatların düşürülmesi gerektiğini belirten Dernek Başkanı Rıdvan Fırat, bir glütensiz ekmek fiyatının 14 lira olduğunu aktardı.

Maskelerin Fiyatı Belli Oldu

Satışların 8 Mayıs'ta İstanbul'da başlayacağını açıklayan Ticaret Bakanlığı, tavan fiyatın üzerindeki satışların fahiş fiyat olarak kabul edileceğini bildirdi.

Fahiş Fiyat Artışı Yapanlara Para Cezası

Ürünlerde fahiş fiyat artışı yapan 189 firmaya, 9 milyon 147 bin 31 lira para cezası verildi

Büyükşehir zabıta ekipleri fiyat artışlarını denetliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından ekonomik krizi bahane edilerek fahiş fiyat artışı yapılıp yapılmadığı konusunda denetimler başlatıldı.