Etiketler

Rektör Prof. Dr. Göktaş’tan Yeni Yıl Mesajı!

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, yeni yıl dolayısıyla bir mesajı yayımladı.

Elazığ’da 300 Kapasiteli ‘TOKİ Cami’ Hizmete Açıldı!

Elazığ'da Yazıkonak beldesinde TOKİ tarafından yapımı tamamlanan 300 kapasiteli ‘TOKİ Cami’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Gökyüzünde İlginç Olay!

Elazığ’da akşam saatlerinde gök yüzünde oluşan beyaz halka vatandaşları korkuttu. Gizemini koruyan beyaz halkayla ilgili bir açıklama yapılmadı.

FÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Görevine Atama!

Fırat Üniversitesi’nde, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevine Rektör Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ tarafından İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Veysel ŞAHİN atandı.

FÜ 'Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi'nde!

Stanford Üniversitesi’nden John IOANNİDİS ve arkadaşları tarafından “Plos Biology” dergisinden yayımlanan dünyanın en etkili bilim insanları listesinde, Fırat Üniversitesi’nden 30 öğretim üyesi, dünyadaki en başarılı bilim insanları listesinde yer aldı.

FÜ Öğretim Üyesi Yavuz Türk Dil Kurumu Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi!

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Yavuz Türk Dil Kurumu Bilim Kurulu asli üyeliğine seçildi.

'Elazığ Halkı Üniversite Kurulması İçin Kendi Özel Arazilerini Dahi Bağışladı'

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, üniversitede büyük emekleri bulunan Prof. Dr. Kerim Sunguroğlu’nu ziyaret etti. Prof. Dr. Sunguroğlu, “Elazığ halkı üniversite kurulması için kendi özel arazilerini dahi bağışladı” dedi.

Rektör Göktaş'a Öğretmenler Günü Süprizi

Fırat Üniversitesinde eğitim gören öğrenciler Rektör Fahrettin Göktaş'ın öğretmenler gününü kutladılar.

Baskil MYO Kampüsüne 2 Bin 160 Fidan Dikildi!

Elazığ'da FÜ Baskil Meslek Yüksekokulu kampüs alanına "Milli Ağaçlandırma Seferberliği" kapsamında 2 bin 160 adet fidan dikimi gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. Göktaş'ın Öğretmenler Günü Mesajı!

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ; “24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Fırat Üniversitesi ile İŞKUR arasında protokol imzalandı!

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörlüğü ile İŞKUR Elazığ Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

'Fırat Üniversitesi Kupası Koşusu' Yapıldı!

Türkiye Jokey Kulübü tarafından Fırat Üniversitesi adına düzenlenen "Fırat Üniversitesi Kupası Koşusu" yapıldı.

Fırat Üniversitesi İle Arçelik Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı!

“Arçelik Dijital Dönüşüm”, “Büyük Veri ve Yapay Zeka Ar-Ge Merkezi” ile Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Bölümü işbirliğinde işyeri eğitimine gidecek öğrenciler için protokol imzalandı.

Atatürk'ün Elazığ'a Gelişinin 83. Yıl Dönümü!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Elazığ’a gelişinin 83’üncü yıl dönümü kapsamında düzenlenen etkinlikte kaldığı oda ziyaret edildi.

Elazığ'da İki Projenin Sözleşmesi İmzalandı!

Elazığ'da Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında hazırlanan “Sosyal Hane” ve “Fırat’ın Çocukları Teknoloji Yetkinlik Merkezi” projesi imzalandı.

Cevizler Toprakla Buluştu!

Fırat Üniversitesi (FÜ) Baskil Meslek Yüksek Okulu kampüsünde kurulan Çevre Geliştirme ve Fidan Üretim Merkezi'ne 2 bin adet cevizin ekimi yapıldı.

'TÜBİTAK 1001' Projesi Kabul Edildi!

Fırat Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından 2020 1. Dönemi’nde “TÜBİTAK 1001” programına sunulan 2 projenin TÜBİTAK tarafından desteklenmesine karar verildi. Kabul edilen 2 proje ile yaklaşık 1 Milyon 300 Bin TL tutarındaki kaynak TÜBİTAK tarafından Fırat Üniversitesi’ne aktarılacak.

Fırat Üniversitesi Yine İlk 50 Arasında Yer Aldı!

TÜBİTAK tarafından hazırlanan 2020 yılı ‘Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’ açıklandı. Fırat Üniversitesi, Türkiye de eğitim veren üniversiteler arasında 38. sırada yer alırken, Doğu Anadolu Bölgesi’nde sıralamaya giren 2 üniversiteden biri oldu.

Elazığ'da 38 Arkeolojik Alan Keşfedildi!

Elazığ’da 50 yıl sonra ilk defa yapılan Prehistorik Dönem Yüzey Araştırmalarında 12 kişilik ekip 20 günde 4 belde ve 50 köy gezerek, 17’si yeni olmak üzere 38 arkeolojik alan keşfetti. 25 tarihi eserin de bulunduğu araştırmalarda, 8 bin yıl öncesine dayanan yerleşim yerleri belirlendi.

Fırat Üniversitesi’nde Başarılı Akademisyenler Ödüllendirildi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, ödül almaya hak kazanan öğretim üyelerini başarılarından dolayı ödüllendirdi.

'Cumhuriyetin Yönetim Anlayışında Egemenliğin Kaynağı Millettir'

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Tarım ve Gıda Meslek Yüksekokulu Kurulacak!

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Tarım ve Gıda Meslek Yüksekokulu kurulması için gerekli çalışmaları başlattıklarını, bu yönde hazırlanan başvuru dosyasının Fırat Üniversitesi Senatosu tarafından onaylandığını YÖK’e başvurusunun yapılacağını aktardı.

Rektör Prof. Dr. Göktaş Üniversite Rektörleri Tanışma ve İstişare Toplantısına Katıldı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki üniversite rektörleri tanışma ve istişare toplantısına katıldı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Göktaş Açıklama Yaptı!

Fırat Üniversitesi’nde 2020 – 2021 eğitim – öğretim yılının tamamının uzaktan yapılacağı haberlerine ilişkin üniversiteden açıklama geldi. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “2020-2021 eğitim-öğretim yılının tamamının uzaktan eğitim yoluyla yapılacağı şeklinde bir yanlış anlaşılma ortaya çıkmıştır” dedi.

Fırat Üniversitesinde Eğitim Uzaktan Yapılacak

Fırat Üniversitesi rektörü Fahrettin Göktaş yayımladığı mesajda 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının uzaktan eğitimle yapılacağını bildirdi.

Fırat Üniversitesi Yönetimi Kararını Verdi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, üniversitede eğitimin nasıl başlayacağını açıkladı.

Rektör Göktaş'tan öğrencilere hoş geldin mesajı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, YKS 2020 tercih sonuçları ile Fırat Üniversitesi’ndeki programlara yerleşme başarısı gösteren öğrenciler için bir kutlama mesajı yayımladı.

Fırat Üniversitesine 2 Rektör Yardımcısı Atandı

Fırat Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, A takımını kurmaya devam ediyor.

Fırat'ta Rektör Yardımcılığına İlk Atama

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör yardımcılığı görevine Bilal Üstündağ’ı atadı.

Rektör Göktaş İlk Talimatını Verdi!

Fırat Üniversitesi rektörlüğü görevini devralan Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ilk talimatını verdi.