Feyzi Gürtür Haberleri

Feyzi Gürtür Haberleri

Elazığ'da 'Kitaplara Yolculuk' Projesi

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtük, minik öğrencilere masal okudu.

Elazığ'da ki Bu Okul Fabrika Gibi Çalışıyor

Elazığ'da, fabrika gibi çalışan okul 1,5 yılda 2 milyon 987 bin liralık ciroya ulaştı...

Elazığ'da Yeni Okul Binaları Yükseliyor

Elazığ'da geçen yıl 24 Ocak'ta meydana gelen depremde ağır hasar gördüğü için yıkılan okulların yerine devlet ve hayırseverler tarafından yaptırılan 24 okul binası, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerle buluşacak.

Bakan Selçuk'tan Türkiye İkincisi Olan Elazığlı Öğrenciye Ödül

Milli Eğitim Bakanlığınca "15 Temmuz Millî Birlik ve Demokrasi Günü" anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen "Millet Olmak" temalı afiş yarışmasında Türkiye 2. si olan Çubukbey Anadolu Lisesi öğrencisi Busenur Gözlü ve danışmanı Çubukbey Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Erdem Sarı Ankara’da düzenlenen bir programla ödüllerini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan aldılar.

Liseliler Üretti, 65 Yaş Üstüne Ücretsiz Dağıtıldı

Elazığ'da liselilerin ürettikleri el dezenfektanı ve temizlik ürünlerinden oluşan malzemeler, geçici barınma merkezinde kalan 65 yaş ve üstü ailelere ücretsiz dağıtıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü İlçe Müdürleriyle Bir Araya Geldi

1 Martta Başlayacak Olan Yüz Yüze Eğitim Öncesinde Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK İlçe Müdürleri ile Bir Araya Geldi.

'Yeter Ki Gençlik İstesin'

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, İlim Yayma Cemiyeti Elazığ Şube Başkanı Şahin Kara, Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezini Ziyaret Etti.

Elazığ’da "O Atık" Projesi!

Elazığ’da bir okulda "Sıfır Atık" projesi kapsamında hazırlanan "O Atık" projesinin ilk adımı gerçekleştirildi.

ETSO’dan Öğrencilere Tablet Desteği!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, uzaktan eğitime destek vermek amacıyla başlattığı tablet kampanyasıyla ETSO, 98 adet tableti MİLLİ Eğitim Müdürlüğü’ne teslim etti.

Eğitimciler Kan Bağışında Bulundu

Elazığ'da eğitimciler "İyilik Kanımızda Var" sloganıyla Türk Kızılayı'na kan bağışında bulundu.

Elazığ'da 33 Okul, Eğitime Kazandırılıyor!

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen depremde ağır hasar alarak yıkılan 13 okulun yerine yenilerinin yapımı sürerken, 2021 yılının sonuna kadar kentte toplam 33 yeni okulun tamamlanarak eğitime kazandırılmasının beklendiği bildirildi.

Eğitim Camiasından Başkan Şerifoğulları’na Destek!

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ve Memur-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi, Elazığ Belediyesi tarafından başlatılan “Gönülden Eğitime Değer Verin, Bir Gönüle de Siz Girin” kampanyası dolayısıyla Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nı makamında ziyaret ederek kampanyaya destek oldular.

Elazığ’da Eğitimciler Fidan Dikti!

Elazığ’da "Bir Fidan Toprağa, Bin Nefes Geleceğe" seferberliği kapsamında başlatılan kampanya ile Memur-Sen üyeleri binlerce fidanı toprakla buluşturdu.

Covid-19'la Mücadelede Görev Alan Okullar Ödüllendirildi!

Koronavüris (Covid-19) pandemisinde Elazığ'da maske, dezenfektan, yüzey temizleyicisi, yüz siperi ve temizlik maddeleri üretimi yaparak görev alan 2 okul bakanlık tarafından ödüllendirildi.

Elazığ’da Öğretmenler Günü Töreni!

Elazığ’da 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Atatürk anıtına çelenk konuldu.

Öğrencilerden 'Geleceğe Nefes Ol' Projesine Destek!

Ülke genelinde uygulanan 'Geleceğe Nefes Ol’ projesi kapsamında ‘Tohumdan Fidana’ kampanyasıyla 80 bini Elazığ'da olmak üzere 9 ilde toplam 760 bin tohumu öğrencilerin toprakla buluşturması için dağıtım başladı.

Elazığ'da 44 Okula "Okulum Temiz" Belgesi Verildi!

Elazığ'da tüm şartları yerine getiren 44 okula "Okulum Temiz" belgesi verildi.

Elazığ'da Yüz Yüze Eğitim Başladı!

Elazığ'da 272 okulda anaokul ve ilkokulda 13 bin 765 öğrenci yüz yüze eğitime başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Gürtürk'ten kesilen ağaçlarla ilgili açıklama

Yeni okul yapımı kapsamında kesilen ağaçların sökülerek taşınmasının mümkün olmadığı ve ömürlerinin dolduğunun verilen raporda belirtildiğini aktaran İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk,Kesilen ağaçların yerine okullarımızın inşaatları bittiğinde yine çevre düzenlemesi ile birlikte fazlasıyla yeni ağaç ve fidanlar dikilecekdedi.

Şüpheli Kitap Bağışıyla Cezadan Kurtuldu!

Elazığ'da basit yaralamaya maruz kalan müşteki, zanlı ile talebi olan 910 adet kitabı bağışlamasıyla uzlaştı. Kitaplar köy okullarına gönderilmek üzere İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk'e teslim edildi.

Video Konferans Aracılığı İle Okul Müdürleri İle Görüştü

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, il genelinde görev yapan tüm okul müdürleri ile bir Video Konferans gerçekleştirdi.

Bire Bir Görüşemediğimiz Hiçbir Öğretmenimiz Kalmayacak!

Odağına insanı alan 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında dokunamadığımız, bire bir görüşemediğimiz hiçbir öğretmenimiz kalmayacak diyen İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK geçen hafta Palu ilçemizde yaptığı okul ziyaretlerinin ardından bugün de Sivrice ve Baskil ilçelerimizdeki okullarımızda incelemelerde bulundu.

Gürtürk, 'Bu yıl 324 derslik açmayı planlıyoruz'

Yeni eğitim öğretim yılı öncesinde bilgi veren Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Elazığ'da bu yıl 324 derslik açmayı planlıyoruz ve Sağlık Bakanlığı izin vermesi halinde hastaneyi de eğitim ve öğretime dönüştürmüş olacağız dedi.

Özel Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alınacak

Hacı Hulusi Yahyagil Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019-2020 eğitim-öğretim yılında açılacak olan musiki sınıfına özel yetenek sınavı ile 30 öğrenci alacak.

'Tatilde Hayatı Öğrenmeye Çalışın'

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk, Elazığ ‘da 8.769 Öğretmen, 497 eğitim kurumun da öğrenim gören 128 bin öğrenci ile 2018-2019 Eğitim ve Öğrenim yılını tamamladıklarını belirterek,’’Karneyi çocuğunuzun kişilik değerlendirmesi olarak görmemelisiniz, karne sizin karneniz.’’diye konuştu.

Merkezi Sınavla İlgili Açıklama Geldi

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk “Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınavı” ile ilgili bir yazılı açıklama yaptı.

Gürtürk, Yeni Çalışma Takvimini Değerlendirdi

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, yeni eğitim öğretim çalışma takvimi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yeliz Öğretmenden Bir Örnek Proje Daha!

Cumhuriyet Ortaokulu Müdür Yardımcısı ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Yeliz Tuğal'ın hazırlamış olduğu "merdiven altı okuma köşesi" Elâzığ’da örnek proje olarak gösterilerek İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk tarafından açılışı gerçekleştirildi.

Eğitim'de Türkiye Ortalamasının Üzerindeyiz

TÜBİTAK’a ilimizden yapılan 69 projeden 41’i sergi açmaya haz kazanarak büyük bir başarı sağladı. TÜBİTAK 4006 kapsamında illerin desteklenme oranı Türkiye ortalaması % 34,55 iken Elazığ’da bu oran % 59.42’ye ulaştı.

'Eğitimdeki Başarıyı Sürdüreceğiz'

Elazığ'ın LGS 'de Türkiye genelinde 9'uncı sıraya yükseldiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, ilk 10 içerisindeki yeri korumak için çalışmaları sürdüreceklerini söyledi.