Google Haberleri

Google Haberleri

Google Çalışanlarına Aşı Zorunluluğu!

Teknoloji devi Google, çalışanları için aşı zorunluluğu getirdiği duyurdu. Alınan kararla çalışanlarında endişe oluşturan Google, karara uymayanların için sert kurallar getirdi. Teknoloji devi 18 Ocak’a kadar aşı olmayan çalışanların, ilk olarak maaşlarının kesileceğini, daha sonra işten çıkarılacakları belirtildi.

WhatsApp’da Yeni Dönem!

Dünyanın popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların merakla beklediği özelliği yeni güncellemesi ile devreye soktu. WhatsApp’a gelen yeni özelliğe göre Google kullanıcılarının Drive'a, Apple kullanıcılarının ise iCloud'a yükledikleri sohbetler, WhatsApp şirketi dahil kimse tarafından görüntülenemeyecek.

Karısını Öldürmeden Önce Google'den Cezaları Aratmış

Elazığ’da 9 Haziran 2020'de boşanma aşamasındaki eşinin boğazını kesip öldüren, kayınvalidesini de bıçakla yaralayan zanlının cinayeti işlemeden 3 ay önce internet üzerindeki arama motorundan 'Şizofren nedir', 'Aldatan eşini öldürmek cezası', 'Aldatma mesajları' ve 'Hangi hastalıkların cezai ehliyeti yoktur' aramalarını yaptığı ortaya çıktı. Cani kocanın ayrıca 112 sağlık ekibi kılığında kayınvalidesinin evine girdiği belirlendi.

Google'da Yeni Özellik!

Google, güvenilir olmayan bilgilerin yayılmasını önlemek için uzun süredir üzerinde çalıştığı sistemi duyurdu...

Rekabet Kurulu’ndan Google'a Rekor Ceza!

Rekabet Kurulu, Google arama motoruna pazarındaki hakim durumunu kötüye kullanarak haksız rekabete neden olduğu gerekçesiyle 296 milyon lira ceza kesti.

Google Bireysel İzlemeyi Sonlandıracak!

ABD merkezli teknoloji devi Google, gelecek yıldan itibaren Chrome internet tarayıcısında bulunan mevcut web sayfası trafiğini izleme teknolojisini kaldıracağını duyurdu.

Google'a Ayrımcılık Cezası

ABD'li teknoloji şirketi Google, Çalışma Bakanlığının, kadın çalışanlarına ve şirkete iş başvurusunda bulunan kadın ve Asyalı adaylara ayrımcılık uyguladığı gerekçesiyle açtığı davada, toplam 2 milyar 580 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul etti.

Google Çöktü, Dünya Panikledi!

Türkiye başta olmak üzere Avrupa’nın tamamında, ABD’de, Güney Amerika’da, Avustralya’da ve Güney Asya ülkelerinde kısa süreli de olsa Google'a erişim problemi yaşandı.

Yılın Belediye Başkanı Kim Seçilecek?

Kanal Pozitif ve Google Haber iş birliği ile ülkemizde ilk kez halkın gerçek tercihini yansıtacak olan anket düzenleniyor. Ankette Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da adaylar arasında yer alıyor.

Türkiye'de Ofis Açıyor!

Sosyal medya yasasının çıkmasının ardından Google, Türkiye'de ofis açma kararı aldı.

Google Uyardı!

Google, telefondan silinmesi gereken uygulamaları paylaştı. Bu uygulamalar; kredi kartınızın çalınmasına, kişisel bilgilerinizin ele geçirilmesine ve sesinizin üçüncü parti uygulamalarla paylaşılmasına sebep olabilir.

Gmail Artık Yenileniyor!

Google’ın tüm dünyada geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan mail platformu Gmail değişiyor.

Google Çöktü Mü?

Arama motoru devi Google ve sağladığı hizmetlerde erişim sorunu yaşanıyor. Youtube, Google Analytics ve Gmail gibi en çok kullanılan hizmetlere yaklaşık olarak 1 saatlik erişim sorunu yaşandı. Sorunun en yoğun yaşandığı ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor.

Google'den Türkiye'ye Tehdit!

Google, Rekabet Kurumunun kestiği 93 milyon lira cezayı ödememek için Türkiye’yi Android yasağı ile tehdit etti. Şirket ardından da yeni cihazlar için desteğini kestiğini açıkladı. Ancak bu hasmane tutum cezalandırılmayı gerektiren bir davranış olarak hükûmetin önünde duruyor.

Google'ye Rekor Ceza!

İnternet devi Google, Fransa'ya 965 milyon avro vergi cezası ödeyecek.

Google Krizinin Huawei'ye Maliyeti!

Geçtiğimiz günlerde Bloomberg Google'ın kara listeye aldığı Çin merkezli Huawei'nin kaybı ile ilgili bir rapor yayınlamış, söz konusu haberde şirketin uluslararası telefon satışında yüzde 40 ila 60'lık bir düşüş yaşayacağını iddia etmişti. Huawei CEO'su şirketin beklenen kaybını yaptığı resmi açıklama ile kamuoyu ile paylaştı.

Google'den Huawei'ye Yasak !

Huawei’nin yeni telefonlarında Google Play Store ile Haritalar, Youtube ve Gmail gibi önemli uygulamalara erişim mümkün olmayacak. Mevcut kullanıcılar ise Android’i kullanmaya devam edecek anacak güncelleme alamayacak.

TED Malatya’dan uluslararası başarı

TED Malatya Koleji öğrencilerinden Feridun Balaban'ın 'Uzaydaki Atıkların Temizlenmesi ve Geri Dönüştürülmesi' projesi Google Bilim Fuarı yarışmasında binlerce projeyi geride bırakarak ilk yüze girmeyi başardı.