Hicret Mahallesi Haberleri

Hicret Mahallesi Haberleri

Elazığ'da Hicret Mahallesi Yanıyor

Elazığ’ın merkeze bağlı Hicret Mahallesi'nde vatandaşlar, rögarın altındaki sızıntı nedeni ile paniğe kapıldı. Bölgede 3 gündür devam eden sızıntının kaynağı tespit edilemezken, mahalle sakinleri ekiplerin çalışmalarda yetersiz kaldığını belirterek, sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

Her Yıl Yüzlerce Kadına İş Olanağı Sağlanıyor

Elazığ’ın Hicret Mahallesi’nde 13 yıl önce kurulan sosyal tesis, bölgede her yıl yüzlerce kadına hem eğitim hem de iş olanağıyla ekonomik kazanç sağlıyor.

Elazığ Belediyesi, Yasakları Bakın Nasıl Fırsata Çevirdi!

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri hafta sonu uygulanan iki günlük sokak kısıtlamasını fırsata çevirerek asfalt serim ve yol bakım-onarımı çalışmaları yaptı. Araç ve yaya trafiğinin oluşmamasını değerlendiren ekipler, Hicret Mahallesi’nde sıfır asfalt serimi, Sanayi Mahallesi ve şehir merkezinde ise yol yenileme çalışmaları gerçekleştirdi.

Elazığ'da Gizli Hayırsever

Elazığ’da bir hayırsever, Hicret Mahallesi’nde bulunan 4 bakkalı tek tek gezip vatandaşın toplam 15 bin TL'lik borcunu ödedi.

O Yerler Karantinaya Alındı!

Elazığ’da koronavirüs tedbirleri kapsamında Güney Çevre Yolu’nun üst tarafında yer alan Yeniköy (Yemişlik) tamamen karantinaya alındı. Ayrıca Hicret Mahallesi’nde ise bir sokak karantinaya alındı.

Muhtarlar Derneği, Valiliğe Seslendi

Elazığ Muhtarlar Yardımlaşma Derneği Başkanı Murat Gülbasan bir basın açıklaması yaparak muhtarlar olarak kurum müdürlerinden şikayetçi olduklarını söyledi.

Hicret Mahallesi Tozdan Kurtuluyor

Elazığ'da 66 yıl hizmet veren ve ömrünü tamamlayan tuğla fabrikasının yıkımına bölgede yol çalışması yapılacağı için başlanıldı.Başkan Yanılmaz,Güney çevre yoluyla bağlantısını temin eden 12 adet yol olacağını, bunlardan en önemlisinden bir tanesinin de fabrikanın belirli bir bölümüne yapacakları ana yol olduğunu açıkladı.

Hicret Mahallesine modern park

Elazığ'da Hicret mahallesine modern park yapılıyor.