Işkur Haberleri

Işkur Haberleri

130 Bin Personel Alınacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet sitesinde açık iş pozisyonları için ilana çıktı. İŞKUR 130 bine yakın personel alımı yapacağını duyurdu.

İşkur Elazığ İl Müdürlüğü Türkiye 4.sü Oldu

İş Kur Elazığ İl Müdürlüğü, 2021 Temmuz ayına kadar Kamu ve Özel sektör İşyerlerinde 5.525’i Erkek ve 849’u Kadın olmak üzere toplam 6.374 kişi İŞKUR arcılığı ile İşe yerleştirmiş olup, Hedefler doğrultusunda Türkiye genelinde ilimiz işe yerleştirmede x oranla 4. sırada yer aldığı açıklandı.

'Dijital Benim İşim' Projesi Eğitimleri Başlıyor

İŞKUR, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Türkiye Vodafone Vakfı iş birliğiyle hayata geçirilen 'Dijital Benim İşim' projesi Elazığ’da eğitimlerine başlıyor.

İŞKUR'a Başvurular Başladı!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından hayata geçirilen Akademik Çalışma Programına başvurular başladı. Başvurular, 14 Nisan'a kadar devam edecek.

Fırat Üniversitesi ile İŞKUR arasında protokol imzalandı!

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörlüğü ile İŞKUR Elazığ Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Bayanlara Ahşap Oymacılığı Kursu

Elazığ Belediyesi ve İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğiyle ‘Hayat Boyu Öğrenme Projesi’ kapsamında bayanlara yönelik Ahşap Oymacılığı Kursu açılıyor. Başvurular, 1 Ekim itibariyle başlıyor.

523 Kişi Kura İle Belirlendi!

Elazığ’da milli eğitim bünyesinde görev yapacak 523 kişi noter huzurunda kura ile çekimi yapıldı.

Işıkver, Milletvekillerine Çağrı Yaptı

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, 24 Ocak depreminden sonra İŞKUR tarafından TYP kapsamında işe alınan yaklaşık Bin işçinin iş sözleşmelerinin uzatılması yönündeki taleplere olumlu cevap verilmediğini belirterek, bu konuda iktidar ortağı milletvekillerine çağrıda bulundu. 

Işıkver, TYP’li Çalışanların Durumuna Dikkat Çekti

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, Elazığ'da yaşanan deprem sonrasında ortayan çıkan problemlerle mücadele etmek amacıyla İŞKUR bünyesinde TYP kapsamında işe alınan yaklaşık 1000 kişinin,  6 aylık sürenin sona ermesi ile birlikte işten çıkarılmaya başlandığını belirterek, bu durumun kendilerini üzdüğünü söyledi. 

Milletvekili Erol Yine Takipte

Toplum Yararına Programlar kapsamında Elazığ’daki resmi okullarda çalıştırılmak üzere 778 personel alımı başvuruları tamamlandı.

Elazığ'da 778 Personel Alımı Yapılacak

TYP kapsamında Elazığ’daki resmi okullarda çalıştırılmak üzere 778 güvenlik ve temizlik personeli alımı yapılacak.

Personel Alım Başvuruları Başladı!

Fırat Üniversitesi, hastanede çalıştırılmak üzere 273 personel alacak. İŞKUR üzerinden yapılacak alımların başvuruları bugün itibariyle başladı.

Başvurular Başladı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüsle mücadele kapsamında alınacak 32 bin yeni sağlık personeli alımının 14 bininin İŞKUR üzerinden yapılacağını söyledi. Bugün resmen başlayan başvurular koronavirüs tedbirleri kapsamında sadece elektronik ortamdan yapılacak.

Elazığ'da 41 Personel Alımı Yapılacak!

Sağlık Bakanlığı Elazığ’da 41 personel alımı yapacak. Başvurular 26 - 30 mart tarihleri arasında İŞKUR esube.iskur.gov.tr internet adresinden elektronik (online) kullanıcı girişi, E-devlet ve Alo 170 üzerinden yapılacak.

Kısa Çalışma Ödeneği Başvurusu Başladı

İŞKUR 'dan bir son dakika duyurusu yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Kısa Çalışma Ödeneği başvurularının başladığına yer verildi. Peki kimler kısa çalışma ödeneğinden yararlanabilir? Kısa çalışma ödeneği ne kadar? Başvurular nasıl yapılacak? İşte İŞKUR duyurusu ve başvuru formu ve başvuru adresi.

"Fakir Fukaranın Ekmeğiyle Oynamayın"

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ milletvekili Gürsel Erol, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, İŞKUR alımlarının noter huzurunda kura çekimi ile yapılması gerektiğini söyledi.

TCDD İşçi 263 İşçi Alıyor!

​​​​​​​İŞKUR üzerinden ve DPB'den gelen ilana göre TCDD 263 personel alımı gerçekleştireceğini belirtti. TCDD, yayınladığı işçi alım duyurusunda, çeşitli yerlerde istihdam etmek üzere, 79 Makinist İşçi, 29 Tezgah Makine ve Talaşlı İmalat İşçisi, 23 Lokomotif Tamircisi, 27 elektrikçi, 23 Motor Tamircisi, 52 Vagon İmal ve Tamircisi, 29 Kaynakçı ve 1 Mekanik Vasıta Tesis, Cihaz ve Vinç Operatörü olmak üzere toplam 263 işçi alımı yapacak.

Kamuya Personel Alınacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk "2 bin 313 sözleşmeli, 322 kadrolu personel alımımız ÖSYM tarafından duyurulacak ve başvurular da alınmaya başlanacak. 1000 işçi alımı için ilgili ilan önümüzdeki hafta İŞKUR tarafından yapılacak." dedi.

Bakanlık Personel Alacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığının koruma ve güvenlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere İŞKUR aracılığıyla "sürekli işçi" kadrolarına 43 ilde 140 personel alımı gerçekleştirilecek.

Bingöl’de 1362 Kişi İstihdam Edildi!

Bingö'de 2019 yılı içinde İŞKUR tarafından toplam bin 362 kişinin istihdam edildiği bildirildi.

Elazığ İl Özel İdaresinde Görevli İki Müdür Görevinden Alındı!

Elazığ İl Özel İdaresi’nin alacağı 48 personel için İŞKUR'da ilan yayımlanmıştı. Konu ile ilgili kamu oyunun tepkisinin artmasından dolayı 48 kişilik personel alımının faturası 2 müdüre kesildi.

Yüz Binlerce İşsiz Annelere Maaş!

İşsiz ve 15 yaşına kadar çocuğu olan annelere, İşkur’un açtığı programlara katılmaları halinde devletin aylık ödediği tutar 2 bin 400 liraya çıkıyor.

Elazığ İl Özel İdaresi, KPSS'siz Personel Alımı Yapacak!

Elazığ İl Özel İdaresi tarafından İŞKUR'da ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda, en az ilkokul mezunu adaylar arasından KPSS'siz personel alımı yapılacağına yer verildi.

Kısa Çalışma Ödeneği Müjdesi!

Zor durumdaki iş yerleri, başvuruda bulunurlarsa yeni imkândan 6 aya kadar yararlanabilecek. Çalışanlara ücretlerinin yüzde 60’ını İŞKUR verecek.

Öğrencilere İş İmkanı!

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı başvuruları 28 Haziran tarihine kadar gerçekleştirilebilecek. Bir yaz döneminde programın azami süresi üç ay olacak. Öğrenciler ayda 808 lira üç ayda ise yaklaşık 2.500 lira kazanma fırsatı yakalayacak

Bingöl’de üniversite öğrencileri istihdam edilecek

Bingöl İŞKUR İl Müdürü Mehmet Fesih Güler, üniversite öğrencilerinin çeşitli kurum ve kuruluşlarda 3 ay istihdam edileceğini bildirdi.

Gençlere İş Fırsatı!

İŞKUR, bu yıl hedeflenen iki buçuk milyonluk istihdam paketinde istenilen sonuçların alınması için desteklerini sürdürecek.

Kariyer Günleri Programında öğrencilere tecrübelerini anlattılar

Sadiye Lütfi Evliyaoğlu Ortaokulu, İŞKUR desteğiyle başlattığı Kariyer Günleri Programı kapsamında öğrencilerini farklı meslek gruplarından isimlerle buluşturmaya devam ediyor.

AÇSH İl Müdürlüğünde İş Kulübü açıldı

Malatya İŞKUR Müdürlüğü'nün işbirliği ile yürütülmekte olan İŞKUR İş Kulüpleri projesi kapsamında Malatya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde 'İŞKUR İş Kulübü' açıldı.

İstihdam Teşviğinde İşverenlere Fırsat

SGK Elazığ İl Müdürü Ayhan Tuncer, İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, ASRİAD Elazığ Şubesini ziyaret etti.