Izzetpaşa Cami Haberleri

Izzetpaşa Cami Haberleri

Atatürk İçin Mevlit Programı Düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 83'üncü yılı dolayısıyla Elazığ’da mevlit programı düzenlendi.

15 Aydır Kapalı Olan Cami, Cuma Namazıyla Açıldı

Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremde hasar aldığı gerekçesiyle tedbir amaçlı kapatılan İzzetpaşa Camisi, yapılan son inceleme sonrası bugün cuma namazıyla birlikte ibadete açıldı. Pandemi tedbirleri çerçevesinde camiyi dolduran vatandaşlar duygulu anlar yaşadı.

İzzetpaşa Camii İçin Somut Adım Atılmadı

Elazığ'da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde hasar gören, yapılan incelemeler sonrasında orta hasar raporu verilen İzzetpaşa Camiinde hala onarım çalışması yapılmadı. 

İki Caminin Daha Lavaboları Ücretsiz

İzzetpaşa Camii lavabolarından sonra Yeni Cami ve Saray Cami lavabolarının da bakımını Elazığ Belediyesi üstlendi. Yapılan protokolden sonra bu camilerin lavaboları da ücretsiz olacak.

Şehit Feyzi Gürsu İçin Mevlit Okutuldu

Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nda, terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada Elazığlı şehidimiz Uzman Çavuş Fevzi Gürsu için şehadetinin 40. Günü nedeniyle İzzetpaşa Camiinde mevlit okutuldu.

Kadem Üyeleri Sabah Namazı Buluşmalarına Katıldı

Elazığ'da 'Sabah Namazı Buluşmaları' bugün İzzetpaşa Camii'nde gerçekleşti. Cami çıkışı, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz 2015 yılından itibaren faaliyetle olan ikram çeşmesinden vatandaşlara çorba ikram etti.

Binlerce Elazığ'lı Kudüs İçin Toplandı

Binlerce Elazığlı vatandaş Cuma namazı sonrasında, İzzetpaşa Camii avlusunda bir araya gelerek, ABD’nin Kudüs kararını protesto etti.