Kitapçı Haberleri

Kitapçı Haberleri

Çöpten Bulduğu Kitap Hayatını Değiştirdi

Elazığ'da yaşayan 73 yaşındaki Hanifi Batı'nın, 60 yıl önce çöpten bulduğu kitap sayesinde hayatı değişti. Çöpten çıkardığı 'Cem Sultan' kitabıyla hayatına yeni bir sayfa açan Batı, bu süre içerisinde 3 okulda kütüphane kurarken 3 de kitap dükkanı açtı. Hayatını okumaya adayan Batı, 2017 yılında ise Yayıncılar Birliği tarafından yılın kitapçısı seçildi.

FETÖ'nün Evlilik Kitapçığı Ortaya Çıktı!

FETÖ'nün örgüt içi "evlilik" kitapçığı ile izdivaç sorumlularına verilen talimatnameler ele geçirildi. TRT Haber’in ulaştığı belgeler örgüt izdivaç sorumlularına "Hizmetin dışından biriyle evlenmek bizim ölümümüz demektir" talimatı vermiş.

Malatya’dan kayısıyı tanıtım atağı

Uzun bir aradan sonra Kayısı Festivalinin yeniden yapılacağı Malatya'da, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren hazırladıkları kitapçıklarla il dışından gelen misafirlere kayısının yararlarını anlatacaklarını söyledi.

Tunceli’de karne alan öğrencilere “Sıfır Atık, Sıfır Kayıp” Kitapçığı

Tunceli'de 9 bin 742 öğrenciye karne alırken, Vali Tuncay Sonel'in talimatıyla tüm ilkokul öğrencilerine Sıfır Atık, Sıfır Kayıp kitapçığı hediye edildi.