Lice Haberleri

Lice Haberleri

Hemşehrimiz Sarıbay, Lice Belediye Başkan Yardımcısı Oldu

Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Ankara Büyükşehir Belediyesinde uzun yıllar başarılı görevlerde bulunan Elazığlı hemşehrimiz Abdulkadir Sarıbay, Diyarbakır’ın Lice İlçesi Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Prens Philip Hayatını Kaybetti!

İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in eşi Prens Philip 99 yaşında hayatını kaybetti.

Komşuya Şehit Ateşi Düştü!

Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında, PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çelik'in şehadet haberi Malatya’daki baba ocağına ulaştı.

Aylık 200 Bin Liraya Temizlikçi Aranıyor!

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth için yatılı kalabilecek bir temizlikçi aranıyor. Windsor Kalesi’nde kalacak olan temizlikçinin maaşı ise 19 bin pound yani yaklaşık 200 bin lira olarak belirlendi.

32 Milyon Kök Kenevir Yakalandı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucuya geçit vermediklerini belirterek, "Sadece son 15 günde Diyarbakır Lice'de yaklaşık 32 milyon kök kenevir, 3,7 ton esrar yakalandı." ifadelerini kullandı.

Lice'de 2 Ton Esrar Yakalandı!

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen Kıran-11 narko terör operasyonu kapsamında Lice ilçesi kırsalında 2 ton 80 kilo esrar, teröristlere ait kış sığınağı, çok sayıda EYP ve patlayıcı madde ele geçirilerek imha edildi.

7 Operasyonda 12 Milyon Kök Kenevir Yakıldı

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Lice ilçesinde uyuşturucu operasyonu düzenlendi.

Dev Operasyon! Milyonlarca Kök Kenevir Yakalandı

Terörün finans kaynağına büyük darbe. 5 Milyon 430 Bin 704 Kök Kenevir Yakalandı.

Pütürge’ye yeni spor tesisleri ve merkezler geliyor

AK Parti Pütürge Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük, Nohutlu Yegan, Üran, Aliçeri ve Aşıktar mahallelerine ziyaretlerde bulundu. Projelerinden bahseden Başkan Adayı Mikail Sülük, Çok amaçlı spor alanı projesi ile Sentetik çim futbol sahası, basketbol sahası, voleybol sahası ve tenis kortunun yer alacağı spor alanı faaliyete geçirilecek. Konferans salonu, sergi salonu, okuma salonu, kütüphane, halk eğitim odaları ve mesleki eğitim merkezinin yer alacağı Pütürge Kültür ve mesleki eğitim merkezi kurulacak dedi.

'Çiftçinin sigortasının yüzde 50’sini ödüyoruz'

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, çiftçinin yaptırdığı sigortanın yüzde 50 poliçe bedelini bakanlığın ödediğini belirterek, Çiftçiyi sigorta yapma konusunda teşvik ediyoruz. 'Lütfen sigortanı yap, don gelir ve zarar görürsün' diyoruz. Zarar gördüğün anda sigortadan zararın karşılansın. Çiftçilerimizin duyarlı olması, mutlaka sigorta yapmaları lazım dedi.

Narko köpek ‘Alice’ ilgi odağı oldu

Bingöl'de madde bağımlılığını uyarmak için stant kuran polisin narko köpeği 'Alice' çocukların ilgi odağı oldu.

MHP’den iş adamlarına 10 milyon TL’lik kıyak

MHP Malatya İl Başkanlığı tarafından Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucu kentteki 220 fabrikanın deprem, yangın gibi poliçelerini daha az maliyetle yapmalarının önü açıldı.