Etiketler

Yeni İstihdam Paketi Geliyor!

Bakan Selçuk, Meclise sevk edilecek yeni istihdam paketinde yer alan "Hızlı işe dönüş desteği" ile işsizlik ödeneği alırken 3 ay içerisinde istihdama katılanların primlerinin işsiz kaldıkları süre kadar devlet tarafından karşılanacağını bildirdi.

Karahüseyinoğlu Ailesinin Acı Günü

İmam Hatip Lisesi eski İdarecilerinden Mustafa Karahüseyinoğlu’nun eşi,ÖNDER Elazığ İl Başkanı Osman Cem Karahüseyinoğlu’nun annesi tedavi gördüğü hastanede vefat etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüz yüze eğitim açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. İlkokul birinci sınıfların yanı sıra ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak ortaokul sekizinci ve lise 12. sınıflarda da yine belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek' dedi.

Meslek Liselerinin Altın Çağı!

Ülkemizdeki katsayı politikasının maliyeti eğitim sistemine ve iş gücü piyasasına oldukça büyük oldu. Son iki yılda attığımız adımlar bu hasarların tamir edilmesi açısından çok önemli.

2 Ekim 2020 Döviz Kurları!

Dolar geçtiğimiz hafta seyrini değiştirerek yükselişe geçmişti. . Bir süredir koronavirüs teşviklerinden etkilenen dolar fiyatları 7.7 lira sınırı etrafında işlem görmeye devam ediyor.

30 Eylül 2020 Döviz Kurları!

Dolar geçtiğimiz hafta seyrini değiştirerek yükselişe geçmişti. . Bir süredir koronavirüs teşviklerinden etkilenen dolar fiyatları 7.7 lira sınırı etrafında işlem görmeye devam ediyor.

Ziver Holdingin Yapımını Üstlendiği Okul Yapımına Başlandı

Elazığ'da meydana gelen depremden sonra eğitim öğretim de yaraların sarılması için hayırsever iş adamı Veysel Demirci tarafından sözü verilen 12 derslikli Lisenin yapım çalışmalarına başlandı. 

Önce Güvenlik Kamerasına Sonra Polise Yakalandı!

Elazığ’da bir internet kafede iş yeri sahibinin telefonunu çalan şüpheli önce güvenlik kamerasına sonra polise yakalandı.

61 Yaşında Liseyi Bitirdi

Elazığ'da polis ekipleri 61 yaşında liseyi bitiren 1 çocuk annesi Hatice Şükran Şerbetçi'ye doğum günü sürprizi yaptı.

Liselerde Yeni Dönem!

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) yeni düzenlemesine göre, Anadolu meslek liselerinde daha önce 10'uncu sınıfta yapılan alan ve dal seçimleri, artık rehberlik hizmetlerinin ardından 9'uncu sınıflarda yapılacak.

74 Yaşındaki Şahıstan Haber Alınamıyor

Elazığ'da dün evinden çıkan 74 yaşındaki şahıstan 24 saattir haber alınamaması üzerine durum polise bildirilerek arama çalışma başlatıldı. Yaşlı adamın ailesinden 3 kişinin testinin pozitif çıktığı, bu nedenle arama çalışmalarına katılamadığı öğrenildi.

Elazığ'da öğrenciler ürettikleri drone ile birinciliği hedefliyor

Elazığ'da lise öğrencileri, tasarladıkları drone ile Gaziantep'te 16-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek TÜBİTAK Liselerarası İHA Yarışması'nda sabit kanat kategorisinde şampiyonluğu hedefliyor.

Meslek Eğitim Merkezlerinden Lise Diploması!

Binlerce ortaokul mezunu kalfalık ve ustalık belgesi sahibi olan vatandaşın beklediği karar çıktı.

Elazığlı Kırtay'dan Büyük Başarı!

Elazığ’da 14 yaşındaki Batın Kırtay, Okul Destek Projesi kapsamında aldığı destekle girdiği LGS’de 464.5 puan alarak Fen lisesine yerleşti.

Dersimiz, İnsanlık!

Anadolu lisesi öğretmenleri, okulun bahçesindeki üç dönümlük alana ektikleri sebze ve meyveleri durumu olmayan vatandaşlara ücretsiz dağıtıyor

Elazığ'da Hırsızlık Yapan Şahıs Yakalandı

Elazığ’da gündüz vakti bir telefoncuya girerek vitrindeki cep telefonunu çalan hırsız, önce güvenlik kamerasına sonra polise yakalandı.

LGS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları "meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı.

LGS Tercihleri Bugün Açıklanıyor!

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercihlerinin yapılmasının ardından şimdi gözler sonuçlara çevrildi. Tercih sonuçları bugün açıklanacak.

İstihdam Kalkan Paketi Meclise Sunuldu

‘İstihdam Kalkanı Paketi’ Türkiye Büyük Millet Meclisine sunuldu.

Emekleri Çöp Oldu!

Bir sene boyunca çalışan lise son sınıf öğrencileri emeklerinin karşılığını alabilmek için YKS’de ter döktü. Geçen sene yaşanan manzaraların benzeri bu yıl da yaşandı. Bursa'nın İnegöl ilçesinde kimliğinde fotoğrafı olmayan bir genç sınava alınmadı.

Altın Fiyatları Şaşırttı!

İki haftadır iniş çıkışlı bir grafik içerisinde olan altın fiyatları, haftanın son gününde de dalgalanma yaşıyor. Bu doğrultuda, gram altın fiyatı yaşadığı yükselişe paralel olarak 383 liraya kadar çıktı. Aynı anda, çeyrek, yarım, tam, cumhuriyet ve 22 ayar bilezik de bir yükseliş içerisinde. Peki, 21 Haziran gram, yarım, cumhuriyet ve çeyrek altın fiyatları ne kadar, bugün kaç TL? İşte, son dakika uzman yorumları eşliğinde 22 ayar bilezik, gram, yarım, tam, cumhuriyet ve çeyrek altın fiyatları bugün...

Elazığ’da Öğrencilerin, LGS Heyecanı

24 Ocak’ta 6.8’lik deprem sonrası evsiz kaldıkları için konteyner kente yerleştirilen ailelerin çocukları da Liselere Giriş Sınavı heyecanı yaşadı. Konteyner kentlerde kalan öğrenciler kendilerine tahsis edilen ücretsiz servislerle okullarına giderek sınava girdi.

LGS Öncesi Okullar Dezenfekte Edildi!

Elazığ'da yarın yapılacak yapılan olan Liselere Giriş Sınavı (LGS) öncesi, okullar dezenfekte edildi.

LGS Sınavına Girecek Öğrencilere Ücretsiz!

Elazığ Belediyesi 20 Haziran günü, birinci oturumu 09.30’da, ikinci oturumu 11.30’da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına girecek öğrenciler için ücretsiz toplu taşıma hizmeti sunacak.

LGS Ve YKS Önlemleri!

20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) günü, saat 09.00 ile 15.00 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 ilde vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanacak.

Kadını Darp Eden Şahıs, Jandarma Tarafından Yakalandı

Elazığ’da bir kadını darp eden şahıs, o sırada bölgeden geçen jandarma ekibi tarafından yakalanıp gözaltına alınarak polise teslim edildi.

Sınav Tarihleri Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılı 2. dönem sınav tarihleri açıklandı.

Zehirli Yılanın Isırdığı Genç Erzurum'da Hayata Tutundu

Elazığ Karakaya Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Mustafa Bektaş’ı Bingöl’de yılan ısırdı. Hayata ise Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesinde tutundu.

Öğretmenler Seraya Fide Dikti

Elazığ’da bir lise bahçesinde kurulan seraya bu yıl öğrenciler Korona virüs salgını nedeniyle okula gidemeyince, gönüllü öğretmenler sebze fideleri dikti.

Liseli Genç, 2 Günlük Yaşam Savaşını Kaybetti

Elazığ’da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği hafif ticari aracın çarptığı yayalardan lise öğrencisi 2 günlük yaşam savaşını kaybetti.