Okullar Ne Zaman Açılacak Haberleri

Okullar Ne Zaman Açılacak Haberleri

Elazığ Valiliği'nden Okullarla İlgili Önemli Açıklama

Elazığ Valiliği, 1 Mart sonrası başlayacak olan normalleşme döneminde eğitim süreciyle ilgili açıklama yaptı. Elazığ Valiliği Elazığ’da okulların açılacağını söyledi.

Bakan Selçuk'tan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salgının seyri nedeniyle, tüm sınıfların aynı anda ve tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime geçmesinin kısa vadede mümkün görünmediğini vurgulayarak, "Salgının şartlarına göre en güvenli ve faydalı uygulamayı yürürlüğe koyacağız" dedi.

1 Martta İlkokullar Açılacak!

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "1 Mart'tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak."

Okullar Açılacak Ama!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Uzaktan Eğitimde Süre 22 Ocak'a Uzatıldı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; ilkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitimin 22 Ocak'a kadar devam edeceği bildirildi. '2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır'

MEB'den Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Kararı!

MEB, "Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda alınan karar gereği, ana sınıfları hariç, tam gün hizmet veren resmî ve özel tüm anaokulları, Kovid-19 tedbirleri kapsamında belirlenen koşulları yerine getirmek kaydıyla yarından itibaren yüz yüze eğitime geçecektir."

Yarıyıl Tatili Öne Alınacak Mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, merak edilen sorulara canlı yayında cevap verdi. Bakan Selçuk, "Yarıyıl tatilini öne almak senaryolar arasında bulunuyor" dedi.

Bakan Selçuk'tan Önemli Açıklama!

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüsle mücadele çerçevesinde eğitimde alınan tedbirleri anlattı.

Artık Sınavlar Yok!

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “31 Aralık 2020’ye kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınav yapılmayacak” dedi.

Eğitime Ara Tatil Verildi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bugün ara tatil başlıyor. Tatilden sonraki süreçte hepimiz, yani tüm kademelerdeki öğrenciler ve tüm öğretmenler, okullarımıza dönmek temennisindeyiz." ifadesini kullandı.

Okullarda İkinci Etaba Geçilecek!

Ana sınıfı ve 1. sınıflar, 2 hafta boyunca haftada 2 gün, günde 30'ar dakikalık 5 ders saati eğitim alacak. İki haftanın ardından hangi kademelerde daha yüz yüze eğitim başlatılacağına karar verilecek.

Yüz Yüze Eğitimin Ayrıntıları Belli Oldu!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitim uyum programının ayrıntılarını açıkladı.

Velilerde, Öğrencilerde Tedirgin!

Klinik psikolog Duygu Barlas: “Çocukların tehditleri algılama düzeyi yaş gruplarına, ailenin ve yaşadığı çevrenin tutumuna göre değişir. Çocuğa koronavirüse karşı gerekli tedbirleri almasını korkutmadan anlatabilmek için seçilen cümleler çok önemlidir…”

Elazığ'da Okullar Ne Zaman Açılacak?

Elazığ'da deprem nedeniyle daha önce 10 Şubat'ta başlaması planlanan eğitim öğretimin ikinci bir kararla 17 Şubat'a ertelendiği bildirildi.

Elazığ'da Okullar Ne Zaman Açılacak?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Elazığ'da bütün okullar 10 Şubat'ta açılacak" dedi.

Kod Adı: 'Usame Metin' Yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) mahrem yapılanmasının önemli isimlerinden Reşat Nazmi Oral, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) ortak operasyonu ile Ankara'da yakalandı.

Pentagon, Bir Öyle Bir Böyle

Ellen Lord, Türkiye'nin F-35 programından çıkarılmasının "geri dönüşü olup olmadığı" konusunda "Türkiye bir müttefiktir.

Komşu'da Selçuk Balcı, Konserine Yoğun İlgi

Ünlü sanatçı Selçuk Balcı Arguvan'da konser verdi.

Minik Mustafa, Sağlığına Malatya’da Kavuştu

İstanbul'da uzun süredir kolundaki kırık nedeniyle tedavi gören ve sonuç alamayan 11 yaşındaki Musa, Malatya'da özel bir hastanede sağlığına kavuştu.

Ambulans ile Hafif Ticari Araç Çarpıştı ! 6 Yaralı

Ambulans ile hafif ticari aracın karıştığı kazada 6 kişi hafif yaralandı.

Sessiz Tepki !

Tunceli'de bir grup kadın, boşandığı eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut ve kadın cinayetleri için sessiz yürüyüş gerçekleştirdi.

Hayvan Barınağı İçler Acısı Halde

Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yeni çekilen görüntüler, içler acısı durumu ortaya çıkardı.

Tunceli’de Bal Gibi Festival

Tunceli'nin Pülümür İlçesi'nde 22. Geleneksel Bal Festivali açılış programıyla başladı.