Özlük Haberleri

Özlük Haberleri

Kadroya Geçen Taşeron İşçilere Yeni Haklar Geliyor!

Sabah Gazetesinde yer alan habere göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sayıları 1 milyona yaklaşan 696 sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen sürekli işçilerin tayin, becayiş ve geçici görevle ilgili haklarında düzenleme yapmayı planlıyor.

Sağlık Bakanlığı'ndan 'Covid-19 Sözlüğü'

Sağlık Bakanlığı, dünyayı etkisi altına alan Covid-19 ile günlük hayatın bir parçası haline gelen terimlerin yer aldığı sözlük hazırladı. Sözlükte çokça kullanılan immün, izolasyon, entübasyon gibi kelimelerin anlamları yer alıyor.

Kıbrıs Gazisinin azmi örnek oluyor

Bingöl'de, 3 parmağını kaybeden ve diğer 3'ü de işlev görmeyen 65 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Burhanettin Kaya, Alın teri her zaman iyi ve temizdir, parmaklarım yok diye çalışmayacağım diye bir durum yok diyerek devam ettirdiği baba mesleği marangozlukta 40 yılı aşkın süredir azmiyle çalışıyor.

Bakan Akar'dan Astsubaylara Müjde!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Emekli astsubaylarımızı hedef alan, onların özlük haklarını iyileştirmeyi amaçlayan bir çalışma içindeyiz. İnşallah bu konuyu da kısa süre içinde çözeceğiz" dedi.

MHP Kadın Kollarından anlamlı konferans

MHP Malatya İl Kadın Kolları, Taştepe Mahallesinde kadın sağlığı ve özlük hakları konulu konferans düzenledi.

Kışın 6 Öğün Beslenebilirsiniz

"Kışın 6 öğün beslenmek daha sağlıklı"

Baba, görmeyen gözleri ile çocuklarının gözü oldu

Bingöl'de babası ve 4 kardeşi de görme engelli olan 3 çocuk babası Mehmet Emin Turgut, aynı durumda doğan 2 çocuğunu tedavi ettirerek görmesini sağladı. 7 yaşındaki Zeynep geçirdiği 8 operasyonla, 3 yaşındaki Muaz da geçirdiği 3 ameliyatla 5 numara gözlük takarak da olsa görmeye başladı.

Uzmanlardan Sahte Gözlük Uyarısı

Uzmanlar, yaz aylarının gelmesiyle ihtiyaç duyulan ve piyasada sahtelerine sıkça rastlanan güneş gözlüklerine karşı vatandaşları uyarıyor.