Sokağa Çıkma Yasağı Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı Haberleri

Normale Dönüş Başladı!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında uygulanan son haftaiçi sokağa çıkma yasağı bugün 05.00 itibariyle son buldu.

Sokağa Çıkma Yasağı Saatlerinde Trafik Kazası!

Elazığ’da sokağa çıkma yasağı saatinde trafik kazası meydana geldi. Çarpan şahıs ise kayıplara karıştı.

Çalışma İzni Belgelerinde Önemli Gelişme!

İçişleri Bakanlığınca muafiyet kapsamındaki işveren ve çalışanların manuel olarak doldurdukları “çalışma izni görev belgesi formunun” geçerlilik süresi 12 Mayıs 2021 Çarşamba Günü saat 24.00’e kadar uzatıldı.

İşte Tam Kapanmadan Muaf Olanlar!

Tam kapanma ile ilgili bireylerin gündeminde yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde koronavirüs salgını nedeniyle Ramazan ayında yeni tedbirler alınmıştı. Dün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kısıtlamalar ile ilgili açıklama yaptı. Sokağa çıkma yasağı ile ilgili ayrıntılar, yeni yasaklar ve tam kapanma ayrıntıları merak ediliyor. Tam kapanmanın başlayacağı tarih belli oldu. Peki tam kapanma ne zaman başlıyor, nasıl olacak? Yeni yasaklar neler?

Yasaklar Geldi, Toplu Taşıma Seferleri Yeniden Düzenlendi

Elazığ Belediyesi, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar ile hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı nedeniyle toplu taşıma seferlerinde düzenlemeye gitti.

Kabine Yarın Toplanıyor!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın Beştepe'de toplanacak. Toplantıda, illerdeki vaka artışlarına bakılacak, kısıtlamalarla ilgili bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı kararlaştırılacak.

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek illerde bir süre daha pazar günü devam edecek.

Hafta Sonu Vergi Daireleri Açık Olacak!

Vergi borcu ödemesinde son tarih 1 Mart olduğu için, bu hafta sonuna özel vergi daireleri açık olacak. Borç ödemeye gidenler güzergahla sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

2 Şubat 2021 Koronavirüs Tablosu!

Özellikle hafta sonu sokağa çıkma yasağının uygulanmasıyla koronavirüste gözle görülür bir düşüş meydana geldi. Son olarak aşının da gelmesi neticesinde koronavirüs sürecinde umutlu bir tablo ortaya çıktı.

Sokağa Çıkma Kısıtlaması Açıklaması!

İçişleri Bakanlığı, bu akşam saat 21.00'da başlayıp pazartesi saat 05.00'e kadar devam edecek olan sokağa çıkma yasağı hakkında bir açıklama yayımladı.

İçişleri Bakanlığından 81 İlin Valiliğine 'Yılbaşı Genelgesi'

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili ek genelge gönderdi.

Vali Erkaya Yırık Açıkladı! Elazığ’da Sokağa Çıkma Kısıtlaması Esnetildi

Elazığ Valisi Erkaya Yırık depremin ardından Kanal Fırat Televizyonu’na yaptığı açıklamada sokağa çıkma kısıtlamasının esnediğini vatandaşların dışarı çıkabileceklerini bildirdi.

Sokağa Çıkma Yasağında Kan Bağışladılar

Elazığ’da Kızılay gönüllülerinden oluşan 80 kişi, başlatılan kampanya kapsamında kan verdi. Kan vermek isteyenlerin randevu alarak sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutularak bağışta bulunabileceği aktarıldı.

Elazığ'da Sokağa Çıkma Yasağı

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında devam eden hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması ile Elazığ’da cadde ve sokaklar yine sessizliğe büründü.

Elazığ'da, İl Hıfzıssıhha Kurulu Yeni Kararlar Aldı!

Elazığ İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi oteller ve konaklama tesislerine ilişkin yeni kararlar aldı.

Sokaklarda Gezmek Yasak! Ama Ona Değil

Koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında ülke genelinde olduğu gibi sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı Elazığ’da boş sokakta gezen bir kaz dikkat çekti.

Sessizliğe Bürünen Elazığ, Sisle Kayboldu!

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında devam eden hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması ile sessizliğe bürünen Elazığ’da cadde ve sokaklar boş kalırken, etkili olan sisle ayrı bir güzelliğe büründü.

Sokağa Çıkma Kısıtlamasında Sokak Hayvanları Unutulmadı!

Elazığ'da korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanları unutulmadı, belediye ekipleri tarafından kentin farklı noktalarına mama ve su bırakıldı.

Elazığ'da Kısıtlama Sessizliği!

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında devam eden hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması ile sessizliğe bürünen Elazığ’da cadde ve sokaklar boş kaldı.

Elazığ'da Denetimler Gün Boyu Sürdü!

Elazığ polisi sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında kentin çeşitli noktalarında gün boyu uygulama gerçekleştirdi.

Elazığ’da Hayvanları Koruma Polisi Görev'de!

Korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamalarının ardından yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma polisleri tarafından beslendi.

Elazığ’da İzinsiz Sokağa Çıkanlar Affedilmedi

Elazığ'da, izinsiz sokağa çıktılar, hiç birinin mazereti cezadan kurtarmadı...

Sessiz Elazığ Drone İle Görüntülendi!

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Elazığ'ın en yoğun cadde ve sokakları dahil olmak üzere her yer sessizliğe büründü. Sessizliğe bürünen kent drone ile havadan görüntülendi.

Elazığ'a Sesizlik Çöktü!

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında başlayan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması sonrası Elazığ’da cadde ve sokaklar sessizliğe büründü.

Elazığ'da Eczaneler Hangi Saatlerde Hizmet Verecek?

İçişleri bakanlığının valiliklere gönderdiği “Sokağa çıkma kısıtlamaları” konulu genelge kapsamında yeni bir karar alınıncaya kadar hafta içi saat 21:00-05:00,hafta sonu Cuma 21:00’den pazartesi 05:00’e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak olan Elazığ’da eczanelerin kısıtlama saatleri de dahil olmak üzere hizmet vermeye devam edecek.

Sokağa Çıkma Yasağından Kimler Muaf Tutulacak?

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan yerler ve kişiler hakkında açıklama yaptı.

THY'den Kısıtlama Açıklaması!

Türk Hava Yolları (THY), uçuşu bulunan yolcuların belgelerini göstermeleri halinde korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutularak seyahat edebileceklerini açıkladı.

CHP'li Erol '14 Gün Sokağa Çıkma Yasağı Gelsin'

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 'Türkiye'de 14 gün sokağa çıkma yasağının ilan edilmesidir' dedi.

Kısıtlama Başlıyor!

İçişleri Bakanlığının, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele amacıyla valiliklere gönderdiği genelge kapsamında uygulanacak tedbirler, bugün saat 20.00'de başladı. Sokağa çıkma kısıtlaması ise yarın saat 20.00'den itibaren uygulanacak, hafta sonları 10.00-20.00 arası sokağa çıkılabilecek - 65 yaş ve üzeri kişiler 10.00-13.00, 20 yaş altı bireyler 13.00-16.00 saatlerinde sokağa çıkabilecek

65 Yaş Üstüne Sokağa Çıkma Kısıtlaması Geldi!

Malatya Valiliği 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlama getirildiğini duyurdu.