Etiketler

Kuzey Anadolu Fay Zonu Büyük Bir Deprem Üretebilir

Munzur Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Taylan Sançar , 70 kilometre uzunluğundaki Kuzey Anadolu Fay Zonunun çok yakın bir zaman içerisinde yeniden büyük bir deprem üretmesinin muhtemel olduğunu söyledi.

Meteoroloji'den 5 İl İçin Yağış Uyarısı!

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ, Malatya, Tunceli, Adıyaman ve Bingöl'de yağışların etkili olacağını, iki şehrin yüksek kesimlerinde karla karışık yağış beklendiğini bildirdi.

Ayılar 4 Danayı Telef Etti!

Tunceli’de geçtiğimiz ay bir ahıra girerek 70 koyunu telef eden ayılar, bu kez 4 danayı telef etti.

Kış Uykusu Öncesinde Karnını Doyuran Ayı Görüntülendi!

Tunceli’de kış uykusu öncesi, yabani meyvelerden yiyerek karnını doyuran boz ayı görüntülendi.

Düşen Kayalar, Araca İsabet Etti!

Tunceli’de düşen kayalar hafif ticari araca isabet ederken, olayda sürücü soğukkanlılığı sayesinde kurtuldu.

225 Adet Güvenlik Korucusu Alınacak!

Tunceli merkez ve 7 ilçede jandarma sorumluluk alanında görevlendirilmek üzere toplam 225 güvenlik korucusu alımı gerçekleştirileceği belirtildi.

Meteoroloji Uyardı!

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, hafta sonu için Elazığ, Malatya, Tunceli, Adıyaman ve Bingöl'de yağışların etkili olacağını ve sıcaklığın düşeceğini bildirdi.

Doğu’da En Fazla İhracatı Malatya Gerçekleştiriyor!

Doğu bölgesinde Tunceli, ihracatın yaklaşık 10 katı kadar ithalat yapıyor. Doğu’da en fazla ihracat Malatya’dan gerçekleştiriliyor.

Yanlış Bilgi Veren Covid'lilere Ceza!

Tunceli'de koronavirüs denetimlerinde testleri pozitif olan ve temaslı oldukları kişiler hakkında yanlış bilgi veren 2 şahsa 6 bin 300 TL para cezası kesildi, ayrıca haklarında suç duyurusunda bulunuldu.

4 Boz Ayı Karayoluna İndi!

Tunceli’de karayoluna inen 4 boz ayı görüntülendi. Tunceli-Pülümür arasında karayoluna 4 boz ayı indi.

'Pertek Köprüsü Projesini Çalışıyoruz'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Elazığ ve Tunceli illerini yakından ilgilendiren Pertek Köprüsü konusunda önemli açıklama yaptı.  

Kayıp Gülistan'ı Arama Çalışmalarında Flaş Gelişme!

Tunceli'de 5 Ocak'ta kaybolan ve 226 gün süreyle çok sayıda ekiple aranmasına rağmen bulunamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun bulunması için arama çalışmaları bugün tekrar son görüldüğü baraj gölünde başlatıldı.

Elazığ'da Geçtiğimiz Ay 933 Konut Satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre geçtiğimiz ay Elazığ'da 933 konut satışı yapıldı, komşu illerden Bingöl'de 273 Tunceli'de ise 96 konut alıcı buldu.

Kayıp Çobanın Cansız Bedenine Ulaşıldı!

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde dünden itibaren haber alınamayan Afganistan uyruklu çobanın cansız bedenine Keban Baraj Gölü’nde ulaşıldı.

Kayıp Çobanın Kıyafetleri Göl Kenarında Bulundu!

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde dünden itibaren haber alınamayan Afganistan uyruklu bir çobanın kıyafetleri Keban Baraj Gölü kenarında bulundu, ekipler suda arama çalışmalarına başladı.

Belediye Başkanı Yolcu Taşıdı

Elazığ-Tunceli arasında Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan yoğunluk nedeniyle başlattığı ek seferde kaptan koltuğuna geçti, feribotla yolcu taşıdı.

Milletvekili Erol'dan Pertek Köprüsü Talebi

 Elazığ ve Tunceli sınırından geçen Fırat Nehri Üzerine köprü yapılmasını istedi.

Ayılar, 70 Koyunu Telef Etti!

Tunceli’de bir ahıra giren ayılar, 70 küçükbaş hayvanı telef etti.

Hozat’ta Bal Zamanı!

Tunceli’nin Hozat İlçesi’nde arıcılık yapan üreticiler bal sağımına başladı.

Vali Yırık;"Katkı Sağlayacak Yatırımların Değerlendirilmesi Gündemimizde"

Bölgeye ekonomik katkı sağlayacak ve öne çıkacak yatırımların değerlendirilmesinin gündemlerinde olduğunu belirten Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) dönem başkanı Elazığ Valisi Erkaya Yırık,16 milyon 500 bin TL'lik turizm ve sanayinin geliştirilmesi kapsamında mali destek programının uygulama sürecinin sürdüğünü aktardı.

Elazığlı Kardeşlerin Ölümünde Şüpheli Bir Duruma Rastlanmadı!

Tunceli'de kayıp olan ve Munzur Çayı'nda yapılan aramalar sonrasında cansız bedenleri bulunan Elazığlı 2 kardeşin, ölümünde şüpheli bir bulguya rastlanmadığı, karşıya geçmek isterken olayın meydana geldiğinin değerlendirildiği öğrenildi.

Kayıp Kardeş Aranıyor!

Kayıp kardeşin bulunması için Munzur Çayı didik didik arıyor.

Koruma Altındaki Vaşak Telef Oldu!

Tunceli'de nesli tükenmekte olduğu için Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği kırmızı listesinde yer alan "vaşak" kazada telef oldu.

Kayıp Kardeşlerden Biri Bulundu!

Tunceli'de kayıp kardeşlerden birinin cansız bedenine ulaşıldı...

İşte Yılan, Balığı Böyle Avladı!

Tunceli’de turna balığı avlayan yılan an ve an görüntülendi...

Elazığlı Kayıp Kardeşler Her Yerde Aranıyor!

Tunceli’de 6 gündür haber alınamayan Elazığlı iki kardeşin bulunması için çok sayıda ekibin katılımıyla karadan, havadan ve suda başlatılan arama çalışmaları aralıksız sürüyor.

Tunceli'de Hayır Yemeği Verilen Köy Karantinaya Alındı!

Tunceli' de hayır yemeği verilmesi üzerine Covid-19 tedbirleri kapsamında bir köy karantina altına alındı.

Şeker Fabrikası'ndan Pancar Alım Kampanyası!

Elazığ,Tunceli ve Diyarbakır'dan alınıp işlenecek pancardan yaklaşık olarak 28 bin ton kristal şeker, 8 bin 500 ton melas ve 60 bin ton yaş küspe üretiminin yapılacağı bildirildi.

Munzur'da Kaybolan 2 Elazığlı Kardeş 250 Kişilik Ekiple Aranıyor!

Tunceli'de 5 gündür haber alınamayan Elazığlı 2 kardeşi arama çalışmaları havada, karada ve suda arama çalışmaları sürerken, Vali Özkan'da helikopterle bölgeyi kontrol edip çalışma yapılan yerleri havadan inceledi.

Tunceli'de Kaybolan 2 Kardeşi Arama Çalışmaları Sürüyor!

Tunceli’de Munzur Vadisi Milli Parkı’nda kaybolan 2 kardeşi arama çalışmaları sürüyor. Vali Mehmet Ali Özkan da hem suda hem de karada devam eden arama çalışmalarını yerinde inceledi.