F.Ü Veteriner Fakültesi 50 Yaşında!

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi 50. kuruluş yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutluyor.

PAYLAŞ

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi ‘50. Kuruluş Yıldönümü’ etkinlikleri kapsamında, Fakülte Dekanı ve öğretim üyeleri tarafından sosyal mesafe kuralları çerçevesinde fakülte önüne çınar ağacı dikildi.

'Cumhuriyet Tarihinin İlk Veteriner Fakültesiyiz'
Etkinlikle ilgili bilgiler veren Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çalıcıoğlu, fakültelerinin 7 Kasım 1970 yılında kurulduğunu belirterek,  “Veteriner Fakültemiz, Cumhuriyet tarihinin ilk veteriner fakültesidir. ‘50. Yıl’ o yüzden bizim için çok daha anlamlı. ‘50. Yıl’ içerisinde fakültemiz 4 Bin 603 adet mezun vermiştir. Mezunlarımız ülkemizin hayvancılığının gelişmesinde önemli görev ve sorumluluklar almıştır. Bu münasebetle fakültemizin ‘50. Kuruluş Yıldönümü’nü görkemli bir kutlama şeklinde yapmak isterdik. Fakat ülkemizde ve dünyada baş gösteren pandemi dolayısıyla etkinliklerimizi sosyal medya üzerinden yapacağız. Bugünde sosyal mesafe kurallarına riayet ederek Fakültemiz önüne “50. Yılın” her bir yılına ait 5 adet çınar ağacı dikiyoruz. Bunlar sembolik ağaçlar olacak. Bu vesile ile fakültemizin ‘50. Kuruluş Yıl Dönümü’nü kutluyorum.” dedi.       

Düzenlenen ağaç dikim etkinliğine, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çalıcıoğu, dekan yardımcıları ile çok sayıda öğretim üyesi katıldı.

Elazığ Yeni Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN