FHGC Başkanı Erdem'den Soykırım İftiralarına Sert Tepki!

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem, ABD Başkanı Joe Bıden'ın, 1915 olayları hakkında 'soykırım' iftiralarına sert yanıt verdi.

PAYLAŞ
FHGC Başkanı Erdem'den Soykırım İftiralarına Sert Tepki!
Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem, ABD Başkanı Joe Bıden’ın, 1915 olayları hakkında “soykırım” iftiralarına sert yanıt verdi.
Elazığ Yeni Haber - Özkan Kaya

Tarihi boyunca adeta soykırımların başkenti olan Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı Biden’ın akıl tutulması yaşadığını söyleyen Başkan Erdem;

“Bütün dünya asıl soykırımı, hatta soykırımları kimin, hangi devletin yaptığını çok iyi bilmektedir. Bu devletin yeryüzünde bulaşmadığı soykırım, katliam ve insanlık suçu kalmamıştır. İşin trajikomik yanı, soykırımlarla, katliamlarla anılan bu devletin başkanı, farklı dinden ve ırktan milyonlarca insanı bütün olarak bir arada tutan, insana insan olduğu için değer veren bu millete “soykırım” iftirası atmasıdır. Bu tamamen akıl tutulmasıdır. Biden’ın kararı Ermeni soykırım iftirasını gerçeğe dönüştürmeye yetmez. 1915 yılında Osmanlı Devleti'nde yaşanan olaylar hakkında tarihi ve hukuki dayanaklardan uzak, asılsız ve çirkin iftiraları esas alan açıklamayı, hiçbir suretle kabul etmiyor, şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN