Kanal Fırat'tan Bir Yenilik Daha!

Yönetim Kurulu Başkanlığını ilimizin sevilen ismi Prof. Dr. Yasemin Açık'ın yaptığı ve Genel Yayın Yönetmenliğini ise başarılı gazeteci Zeki Akbıyık'ın yürüttüğü, Elazığ'ın ilk uydu Kanalı, Kanal Fırat bir kez daha yeniliklerle izleyicisinin karşısına çıkıyor.

PAYLAŞ
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

Elazığ’ın ilk uydu kanalı olarak; Elazığ’ın her köşesinden, Türkiye’nin her bölgesinden, Dünyanın her ülkesinden üyeleri olan Kanal Fırat ailesi; son teknolojiyi takip etmeye devam ediyor. Türkiye'nin En İyi Yerel Televizyon Kanalı Kanal Fırat “Dijital Devrim” diyerek frekans değişikliğine gidiyor. Bu değişiklikle birlikte birçok yenilik de izleyicilerle buluşturulacak.  

İşte Kanal Fırat'ın Yeni Frekans Bilgileri

Kanal Fırat’ın mevcut yayın frekansı Türksat 3A uydularında olduğu için küçük çanaklarda izlenme problemi ve sinyal kayıpları yaşanmaktaydı. Bu konuda özellikle kırsal bölgelerden şikâyet ve eleştiriler alınıyordu.

1 Haziran itibari ile kapsama alanı daha geniş olan; Türksat 4A uydusundan - 12.265 Mhz -27.500 Symbol Rate - Vertical(Dikey) - FEC 5/6  

Parametrelerinden yayınlar gerçekleştirilecek. Türksat 4A uydusunun çekim alanı nedeniyle Çanak Anten kullanıcıları Kanal Fırat’ı daha rahat, sinyal kaybı olmadan izleyebilecekler. Yapmanız gereken tek şey, televizyonunuzdan kanal taraması yapmak.  

Frekans Değişikliğiyle Beraber Bir Çok Yenilik Geliyor

Frekans değişikliğiyle birlikte Kanal Fırat, izleyicilerine birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Dijital Devrim ile çanak anten kullanmak istemeyenlere alternatif çözümlerle geliniyor. Bu konunun önemli yeniliklerinden bir tanesi Kanal Fırat’ı takip eden izleyiciler Smart Tv’lerden artık Kanal Fırat’ı daha kaliteli izleyebilecek. Güç Telekom Bünyesindeki Dünyanın ilk Yerel Dijital Platformu Artı Yerel Medya uygulaması ile İnternet bağlantılı Smart Televizyonlarda (SAMSUNG, VESTEL, LG, SONY, PHİLİPS) Artı Yerel Medya Uygulamasını indirerek Kanal Fırat’ın yayınlarını takip edebilecekler.  

Yine Apple TV kullanıcıları Artı Yerel Medya uygulaması ile Kanal Fırat’ı daha kaliteli izleyebilecekler. Dünya’da ve Türkiye’de Apple TV kullanıcılarının sayısına bakarsanız bunun önemini daha iyi anlamak mümkün.

Bir diğer yenilik ise IP TV. Next & Nextstar ve Korax marka IP TV li uydu alıcısı ve internet bağlantısı varsa Kanal Fırat Televizyonunu HD olarak ücretsiz izleyebileceksiniz. İnternet kotalarının kalktığını da düşünürsek IP TV kullanıcıları artık rahat bir şekilde Kanal Fırat’ı takip edebilecekler. Mobil kullanıcıları da unutulmadı. Uygulama marketlerden Artı Yerel Medya uygulamasını indirerek Kanal Fırat’ı mobil uygulamalarınızdan rahatlıkla takip edebileceksiniz. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN