AK Parti Elazığ Milletvekillerinden Ortak Açıklama!

Elazığ İl Özel İdaresine alınacak olan personel alımları ile ilgili AK Parti Elazığ Milletvekillerinden ortak bir açıklama geldi.

PAYLAŞ
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

Elazığ İl Özel İdaresinde yapılacak olan personel alımları ile alakalı AK Parti Elazığ Milletvekillerinden ortak bir açıklama geldi.

ALIM LİSTELERİNİN HAZIRLANDIĞI DEDİKODUSU ASILSIZDIR

Yapılan açıklamada; "İşe almalarla ilgili özellikle Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Sayın Gürsel Erol basına verdiği demeçlerde işe alımlarla ilgili AK Parti İl Başkanlığı ve milletvekillerinin işe alım listeleri hazırladığına dair beyanlarda bulunmuştur. Bu beyanların aslı astarı yoktur ve gerçeği yansıtmamaktadır. Kurum içinden bir takım yönlendirmelerin de olduğu duyumları tarafımıza ulaşmaktadır. Bilinmelidir ki içinde niyet problemi olan hiçbir yaklaşım karşılıksız kalmayacaktır.

Devlet bir imkan oluşturmuş ve 48 kardeşimiz için umut ışığı doğmuştur. Gönül isterdi ki, daha fazla personel alımı ve istihdam olsun ancak günün şartları, ihtiyaçları ve imkanları bu sayı ile kısıtlıdır."

BAŞVURU İLANINDA KURA İLE YAPILACAĞI BELİRTİLMİŞTİR

Başvuru şartları ve alım yapılacak branşlar bellidir. İşe alım usulü ile ilgili ilanda kurum tarafından kura yapılabileceği açıkça beyan edilmiştir. Olay bu kadar açık ve net iken konuyu suistimal etmek ve insanların umudu üzerinden siyaset yapmak doğru değildir. Bizim görevimiz hakkı, hukuku korumak ve adaleti sağlamaktır. 

Bundan dolayıdır ki bugüne kadar iş kur alımlarında dahi kura yöntemi uygulanmıştır. Kamuoyu bunun yakın şahididir.

DAHA ÖNCEKİ PERSONEL ALIMINDA DA KURA YÖNTEMİ UYGULANDI

İl özel idaresi Persenel A.Ş’ye personel alımı ile ilgili yine kura yöntemine başvuracağımızın bilinmesini istiyoruz.

Daha önce mutabık kaldığımız üzere alımlar yine kura ile yapılacaktır, bir önceki personel alımında da kura yöntemini kullanmıştık.

Aslı astarı olmayan kulaktan dolma bilgilere itibar edilmemesini kamuoyundan istirham ediyoruz." ifadelerine yer verildi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN