Özel Haber

Özel Haber Haberleri

Harput'ta Define Var mı?

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölüm Başkanı ve Harput Kalesi Kazı Başkanı Prof. Dr. İsmail Aytaç, kazı çalışmalarında altın, gümüş gibi değerli madene rastlayıp rastlamadıkları sorusuna cevap verdi. Aytaç ayrıca, Harput'ta define var mı? sorusuna da dikkat çeken yanıt verdi. 

'Harput'un Tarihi Milattan Önce 800'den Daha Geriye Gidebilir'

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Güzel Sanatlar Bölüm Başkanı ve Harput Kalesi Kazı Başkanı Prof. Dr. İsmail Aytaç, Harput kalesinde ve çevresinde yürüttükleri kazı, araştırma ve restorasyon çalışmalarına ilişkin elazigyenihaber.com'a önemli bilgiler verdi.

Düğün Sektörüne Bağlı Meslekler Can Çekişiyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını birçok sektörde olduğu gibi düğün sektörüne bağlı meslek gruplarını da olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Özel Hastaneler Vatandaşın Kanını Emiyor

Kamu hastanelerin yükünü hafifletmek amacıyla kurulan özel hastaneler sağlık hizmetlerindeki fiyat uygulamalarıyla vatandaşın cebini yakıyor.

İşinizi Düzgün Yapın, Devleti Millete Mahçup Etmeyin!

Elazığ'da depremzedeler için TOKİ adına konut yapan bazı müteahhitler, inşaatlarda yaptıkları hatalarla devleti millete karşı mahcup duruma düşürüyor...

Yılmaz: 'Türkiye Sıralamasında Üçüncüyüz'

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz, kurum çalışmaları hakkında elazigyenihaber.com'a açıklamalarda bulundu.

Diş Fakültesi Hastanesi Projesi Gün Sayıyor

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde ağır hasar aldığı için yıkılan Elazığ Ortaokulu ve bitişiğindeki Atatürk Lisesinin yerine Fırat Üniversitesi bünyesinde Diş Hekimliği Hastanesi kurulacak. 

AK Parti'de Fatura Tek Tek Kesiliyor

AK Parti Elazığ Teşkilatlarında son dönemde yaşanan değişim harekatı dikkat çekiyor...

Maden İlçesinde Yeni Gelişme!

Heyelan riski nedeniyle taşınıp taşınmayacağı konusu aylardır gündemden düşmeyen Maden ilçesinde yeni bir gelişme yaşandı.

İz Bırakan Başkan; Şahin Şerifoğulları!

Elazığ'da 11 ana başlıkta 100 projeyi hayata geçireceklerini söyleyen Belediye Başkanı Şerifoğulları, kentin içinde bulunduğu sıkıntılı sürece rağmen verdiği sözün arkasında duruyor. 

Ölüm Yolu Çözüm Yolu Bekliyor

Elazığ'da son günlerde birçok ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazasının yaşandığı Necmettin Erbakan Bulvarında eksik kalan trafik düzenlemelerinin giderilmesi bekleniyor. 

'Elazığlı Bir İsim Bakan Olarak Atanacak'

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, katıldığı bir televizyon programında yine çok konuşulacak bir iddia ortaya attı.

Tohma Köprüsüne “Ziver Holding” Damgası!

Ülkemizin en güçlü firmalarından biri olan, Elazığlı hemşehrimiz Veysel Demirci'nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğü Ziver Holding, Malatya ile Sivas karayolu üzerinde bulunan Yeni Tohma Köprüsünü ileri mühendislik teknolojilerini kullanarak tamamlayıp başarısını bir kez daha kanıtlamış oldu...

CHP Şov Mu Yapıyor?

24 Ocak'ta yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin üzerinden bir yıl geçtikten sonra CHP'li 30 milletvekilinin Elazığ'a gelerek kentte incelemelerde bulunması kafalarda soru işareti bıraktı.

Hizmeti Milletin Ayağına Götüren Vali

Şehrimizin dinamik ve çalışkan Valisi Erkaya Yırık, ezber bozan bir hizmet anlayışı ile Elazığ halkına hizmet etmeyi sürdürüyor...

Orman Bölge Müdürlüğü Gece Gündüz Çalışıyor

Elazığ ve bölge illerinde önemli çalışmalar gerçekleştiren Orman Bölge Müdürlüğü, dağlık ve boş alanları yeşille buluşturmaya devam ediyor. 

Başhekim Neden İstifa Etti?

Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Savaş Öztürk'ün istifası gündeme bomba gibi düştü. Başhekim Öztürk'ün koronavirüsle mücadelenin en çetin günlerinde görevi neden bıraktığı merak konusu oldu. 

Forum Elazığ'da Hayal Kırıklığı!

Elazığ’da eski sebze hali arazisinde yapılması planlanan Forum Elazığ projesinden hala ses seda yok. Yıllar geçmesine rağmen projenin başlatılmaması Elazığ'da hayal kırıklığı yaşattı. 

Misland'ın Akıbeti Ne Olacak?

Elazığ'da yaklaşık 50 Milyon TL'ye mal edilerek inşa edilen, ancak çeşitli nedenlerle 2014 yılında kapısına kilit vurulan Misland, 6 senedir atıl halde duruyor. Misland'ın akıbetinin ne olacağı merak ediliyor. 

Toplam 29 haber.