Türkiye

İçişleri'nden Bayram İçin Trafik Genelgesi! İçişleri'nden Bayram İçin Trafik Genelgesi!
Oyuncu Ahmet Kural'a Hapis Cezası! Oyuncu Ahmet Kural'a Hapis Cezası!
Nüfus İşlemlerinde Yeni Dönem! Nüfus İşlemlerinde Yeni Dönem!
Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar! Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar!
Kabine Bugün Toplanıyor! Kabine Bugün Toplanıyor!
İşsizlik Rakamları Açıklandı! İşsizlik Rakamları Açıklandı!
EGM'den 'Bayram Harçlığı' Uyarısı! EGM'den 'Bayram Harçlığı' Uyarısı!
Erdoğan'dan Bayram Tatili Açıklaması! Erdoğan'dan Bayram Tatili Açıklaması!
Erdoğan'dan Seçim Açıklaması! Erdoğan'dan Seçim Açıklaması!
Emniyet Müdürleri Kararnamesi Yayımlandı! Emniyet Müdürleri Kararnamesi Yayımlandı!
Kabine Bugün Toplanıyor! Kabine Bugün Toplanıyor!
Kurbanlık Fiyatları Belli Oldu! Kurbanlık Fiyatları Belli Oldu!
'Tosuncuk' Bu Akşam Türkiye'de! 'Tosuncuk' Bu Akşam Türkiye'de!
MİT Tırları Davasında Ceza Yağdı! MİT Tırları Davasında Ceza Yağdı!
Normale Dönüş Başladı! Normale Dönüş Başladı!
Tek Başına Bir Dev! Tek Başına Bir Dev!
Merkel'den Acil Dostluk! Merkel'den Acil Dostluk!
Hız Limitleri Değişiyor! Hız Limitleri Değişiyor!
Türkiye Haberleri

İçişleri'nden Bayram İçin Trafik Genelgesi!

İçişleri Bakanlığı trafik kazlarının önlenmesine yönelik yol haritasını belirleyen kısa, orta ve uzun vadeli planlarını içeren “Trafik Kazalarını Önleme Planı”, “Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri” ve “Motosiklet Kazaları” konulu 3 genelgeyi illere gönderdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz Yazısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yılında Yeni Şafak gazetesi için özel bir yazı kaleme aldı.

Oyuncu Ahmet Kural'a Hapis Cezası!

Oyuncu Ahmet Kural şarkıcı Sıla’yı darp ettiği gerekçesiyle yeniden yargılandığı davada ‘hakaret’, ‘yaralama’ ve ‘tehdit’ suçlarından önceki kararda olduğu gibi 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Nüfus İşlemlerinde Yeni Dönem!

İçişleri Bakanı Soylu, Ağustos ayı itibariyle 15 yaş altı çocukların veli veya vasilerinin nüfus müdürlüklerine gitmeden e-Devlet üzerinden kimlik başvurusu yapabileceklerini bildirdi.

Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bayram tatili ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bayramın ilk gününden sonra gününe kadar Salı’dan Cuma’ya kadar tatil. Pazartesi gün ki yarım günü idari tatil olarak belirleme kararı aldık. Böylece vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar sürecek bir tatile kavuşacaklar" dedi.

Kabine Bugün Toplanıyor!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda Kurban Bayramı tatili süresi başta olmak üzere Covid-19 aşı programı ve ülke gündemindeki konuların ele alınması bekleniyor.

İşsizlik Rakamları Açıklandı!

Türkiye'de işsizlik oranı, mayısta bir önceki aya göre 0,6 puan azalışla yüzde 13,2 oldu.

EGM'den 'Bayram Harçlığı' Uyarısı!

Emniyet Genel Müdürlüğü, vatandaşları asılsız "bayram harçlığı" paylaşımlarına karşı uyararak, vatandaşların, bu tarz ciddiyetsiz ve asılsız paylaşımlara itibar etmemeleri istendi.

Erdoğan'dan Bayram Tatili Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatiline ilişkin "Kurban bayramıyla ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Çünkü tatil süreci sanki böyle 10 ile 9 arasında dolaşıyor. Ama bunu en azından millete seslenişte halkıma duyuracağım" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan Seçim Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, 2023 seçimleri ile ilgili, "Dünyanın en güçlü ülkeleri arasına girmek için 2023 virajını kazasız belasız dönmemiz gerekiyor." değerlendirmesini yaptı.

Emniyet Müdürleri Kararnamesi Yayımlandı!

Emniyet Müdürleri kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. 10 ilin emniyet müdürü merkeze alındı, 33 ile ise yeni emniyet müdürü atandı. Kilis İl Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten Elazığlı hemşehrimiz Mahmut Karabulut da kararname ile Mardin Emniyet Müdürlüğü görevine getirildi.

Kabine Bugün Toplanıyor!

Kabine toplantısında, normalleşme süreci, Covid-19 aşı programı ve dünya genelinde yükselişe geçen Delta varyantına karşı alınabilecek tedbirler konuşulacak.

Kurbanlık Fiyatları Belli Oldu!

Kurban Bayramı yaklaşırken vatandaşlar da kurbanlık fiyatları konusunda araştırma yaptı. Bu sene büyükbaş kurban fiyatlarının ortalama olarak 10 bin TL'den başladığı öğrenildi. Kurbanlıklar kilosuna ve yaşına göre 28 bin, 30 bin TL arasında alıcı buluyor.

'Tosuncuk' Bu Akşam Türkiye'de!

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı, "Mehmet Aydın’ı getirecek uçak sabah 09.50 sularında havalandı. Bu akşam 22.30’da Türkiye’de olacak." açıklamasını yaptı.

MİT Tırları Davasında Ceza Yağdı!

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, FETÖ mensuplarınca Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada 18 sanığa verilen hapis cezalarını onadı.

Normale Dönüş Başladı!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında uygulanan son haftaiçi sokağa çıkma yasağı bugün 05.00 itibariyle son buldu.

İçişleri Bakanlığından Son Dakika Genelgesi !

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamalarının sona ereceği 1 Temmuz'da başlayacak kademeli normalleşmenin üçüncü etabına ilişkin genelge yayımladı.

Tek Başına Bir Dev!

"Eğer Türkiye, dışarıda güçlü bir güvenlik kuşağı oluşturamazsa vatan toprakları içinde bize ne huzur verirler ne refah yaşatırlar."

Merkel'den Acil Dostluk!

Almanya Başbakanı Angela Merkel’den “Türkiye ile diyalog gündeminin hızla hayata geçirilmesi gerekir” çıkışı geldi. Bu sözleri değerlendiren Prof. Dr. Bilal Sambur “Merkel, Türkiye’nin AB’ye yakın olmasını istiyor” dedi.

Toplam 1074 haber.