AK Parti Kadın Kooperatifleri Kuruyor!

AK Parti, kadınların istihdam oranının artması için önemli bir çalışma başlattı. AK Parti ile Ticaret Bakanlığının ortak yürüteceği çalışma ile 300 kadın kooperatifi kurulacak.

PAYLAŞ
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

AK Parti, kadınların istihdam oranının artması için Ticaret Bakanlığının ortak yürüteceği çalışma ile kadın kooperatifleri kurulacak.

Başlayacak olan projeyle ilgili bilgiler veren AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, 300 kadın kooperatifi kurulacağını ifade etti. 

AK Parti Ekonomi İşleri Başkanlığı'yla beraber ilçe ilçe çalıştıklarını kaydeden Çam "Tüm illerimizde kadın kolları olarak kadınlarımızın evde yaptığı ürünleri rahat bir şekilde satabilecekleri e-Ticaret ağlarını oluşturacağız" dedi. Türkiye'nin 922 ilçesi olduğunu belirten Çam, şunları aktardı: "Hedefimiz 330 kadın kooperatifini hayata geçirmek. Çalışmamızı e-Avm şekline dönüştürmek için çalışma yapacağız. Kadınlarımız yaptıkları yöresel tarım ürünlerini, el sanatları ve meslek edindirme kurslarında yaptıkları pek çok ürünü kendi imkânları ile satıyorlar. Bunu e-ticaret ağıyla satmalarını sağlayacağız. İllerde seminer vereceğiz, kentsel istihdam dokusu çalıştayları yapacağız. Çalıştaylarımızda akademisyenler, sosyal çalışmacılar ve il ticaret müdürleri olacak. Girişimci kadınla yatırımcı kadını buluşturacağız.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN