Amatör Spor Haftası Kutlandı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa düzenlenen 'Amatör Spor Haftası' ilimizde de kutlandı.

PAYLAŞ
Amatör Spor Haftası Kutlandı!
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa düzenlenen 'Amatör Spor Haftası' ilimizde de kutlandı.
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapması ve farkındalık oluşturulması için her yıl ortaklaşa düzenlenen 'Amatör Spor Haftası' Elazığ’da başladı.    

Başkan Gür; 'Ekim Ayında Tekrar Toplantı Yapılacak'
Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür etkinliğe katılan sporculara hediyeler verdikten sonra yaptığı açıklamada, ‘’5-11 Ekim 2020 tarihleri arasında Türkiye’de yapılacak olan Amatör Spor Haftası etkinlikleri İlimizde de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzle birlikte tüm spor branşlarından sporcularımızın katılımıyla ortaklaşa bir açılış programı yaptık. Tabi pandemi nedeniyle kısıtlamalı bir etkinlik oldu. Bakanlığımızın talimatıyla illerde yapılacak olan ödül törenleri, kortej yürüyüşleri engellendi. Artık bu yılı maalesef pandemi nedeniyle sıkıntılı bir şekilde geçiriyoruz. İlimizdeki amatör spor maçları da oynanmadı bilindiği üzere ekim ayı sonunda tekrar toplantı yapılacak. İnşallah kısa zamanda ülkemizin aşıyı bularak tüm bireylerimize yapmasını Cenabı Allah’dan niyaz ediyorum. Sağlıklı kazasız belasız bir sezonu Rabbim inşallah bizlere nasip eder. Emeği geçen Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Şube Müdürü Alaadin Özdemir’e ve tüm sporcularımıza ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.’’ dedi. 

Müdür Eren; 'Çalışmalarımız Tüm Hızıyla Devam Ediyor'
İlimizdeki spor alanındaki çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ise ,‘’Amatör spor branşlarına dikkat çekmek ve gerekli desteğin verilmesini sağlamak amacıyla her yıl kutlanan Amatör Spor Haftası, bu yıl pandemi dolayısıyla sembolik açılış töreniyle başladı. Her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için çalışmalarımız devam ediyor.’’ ifadelerine yer verdi. 

   

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN