Başkan Şerifoğulları'ndan Alkışlanacak Bir Davranış Daha!

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından bir seyyar satıcının darp edildiği iddiasıyla ilgili sosyal medyada dolaşan haberler üzerine Başkan Şahin Şerifoğulları, iddia edilen olayın yaşandığı bölgeye giderek hem seyyar satıcıyla hemde vatandaşlarla görüşerek konuyla ilgili incelemelerde bulundu.

PAYLAŞ
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

Seçildiği günden bu yana gönül belediyeciliğine özellikle vurgu yapan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları bu kapsamda önceki gün sosyal medyada yer alan "Zabıta ekipleri seyyar satıcıyı darp etti"  söylentilerine kayıtsız kalmayıp, iddia edilen olayın yaşandığı bölgeye giderek incelemelerde bulundu. 

İddia edilen olayın yaşandığı bölgede hem seyyar satıcıyla, hemde vatandaşlarla tek tek görüşen Başkan Şerifoğulları burada bazı esnafların da kamera kayıtlarını inceleyerek görgü tanıklarıyla tek tek görüştü. 

Görüşmelerden sonra olaya duyarsız kalmayıp, kendisinin bizzatihi buraya gelmesini memnuniyetle karşıladıklarını söyleyen vatandaşlar, Başkan Şerifoğulları'na teşekkür ettiler. 

Öte yandan yaşanan hadise ile ilgili Elazığ Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü de bir açıklama yaptı. 

Yapılan açıklamada, bazı sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığı, seyyar satıcının da darp iddiasını kesin ifadelerle reddettiği belirtildi.

Bu tür olaylarla ilgili sosyal medya kullanıcılarının paylaşım yaparken dikkatli olmaları istenen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Önceki gün Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından yapılan denetimler sırasında zabıta ekiplerimiz ve bir seyyar satıcı arasında yaşanan gerginlikle ilgili bazı sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşım ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır. Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları, sabah saatlerinde tatsız olayın yaşandığı yere giderek bazı esnafların kamera kayıtlarını incelemiş, görgü tanıklarını dinlemiştir. Yaşananlara tanık olan herkes sosyal medyada yapılan paylaşımların yanlış ve taraflı olduğunu sayın başkanımıza anlatmışlardır. Nitekim gün içerisinde yine sosyal medyada yayılan bir görüntüde seyyar satıcının "İftira atamam, muzlarımı yere ben döktüm" ifadesi de yalan ve yanlış paylaşımlar yapıldığını ispatlamaktadır. Vatandaşlarımızdan bu tür paylaşımlara itibar etmemelerini önemle rica ediyoruz.’’ denildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN