DEVA Partisi Elazığ İl Teşkilatı Ne Zaman Kurulacak?

Ali Babacan Liderliğinde kurulan Deva Partisi'nin teşkilatlanma çalışmaları devam ediyor. 

PAYLAŞ
DEVA Partisi Elazığ İl Teşkilatı Ne Zaman Kurulacak?
Ali Babacan Liderliğinde kurulan Deva Partisi'nin teşkilatlanma çalışmaları devam ediyor. 
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

AK Parti'den ayrıldıktan sonra 9 Mart 2020 tarihinde Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi'ni kuran Ali Babacan, ekibiyle birlikte partisinin teşkilatlanma çalışmalarına hız verdi. 

Edinilen bilgiye göre, parti yönetimi teşkilatlanma çalışmalarında görev almak üzere 18 bölge komisyonu oluşturdu. Komisyonlar 81 ilde ve ilçelerde ön görüşmeler yaparak il yönetimlerini belirlemeye yönelik çalışmalar yürütüyor. 

DEVA Partisi'nin olası bir seçimde herhangi bir sorun yaşanmaması adına teşkilatlanma çalışmalarını kısa sürede tamamlanması hedefleniyor. 

ELAZIĞ'DA GÖRÜŞMELER YAPILDI

Teşkilatlanma çalışmaları kapsamında DEVA Partisi kurmaylarının Elazığ'da da bazı isimlerle görüştüğü öğrenildi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a yakınlığı ile bilinen Elazığlı Siyaset Bilimci Oğuz Güneş, yaptığı açıklamada, DEVA Partisi'nin ülke genelinde hızlı bir teşkilatlanma sürecinde olduğunu kaydetti. 

Bu süreçte Elazığ'da 7 isimle görüşme yapıldığını belirten  Güneş, "Yapılan ön görüşmenin ardından belirlenecek bazı isimler genel merkeze davet edilecek. Genel Merkezde yapılacak temaslar sonrasında nihai karar verilecek. İl Yönetimlerinin belirlenme aşamasının Haziran ayı sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor" dedi.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN