Elazığ İl Özel İdare, 3 Oyuncu Transfer Etti

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin iddialı takımlarından Birevim Elazığ İl Özel İdare Spor Kulübü'nde bayramda da transferler devam etti.

PAYLAŞ
Elazığ İl Özel İdare, 3 Oyuncu Transfer Etti
Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin iddialı takımlarından Birevim Elazığ İl Özel İdare Spor Kulübü’nde bayramda da transferler devam etti.
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Birevim Elazığ İl Özel İdare, ABD’li 23 yaşındaki WNBA pivot oyuncusu Kalani Brown’u kadrosuna kattığını geçtiğimiz hafta açıklamış ve transfer sezonunu açmıştı. 

Transferler Kurban Bayramı’nda da hız kesmeden devam etti. Birevim Elazığ İl Özel İdare Spor Kulübü 2020-2021 FİBA Avrupa Kadınlar Basketbol Ligi Eurocup’ta mücadele edecek kadın basketbol takımına yaptığı transferleri sosyal medya hesaplarından paylaştı. 

BAYRAMDA HER GÜNE AYRI BİR TRANSFER 
Geçtiğimiz sezon Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol Kulübü’nde oynayan 26 yaşında 1.96 boyundaki pivot oyuncusu Gizem Sezer, 26 yaşında 1.83 boyunda kısa forvet pozisyonu oyuncusu Sera Özelçi, İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nda forma giyen 29 yaşında 1.80 boyundaki gard oyuncusu Gamze Takmaz, Birevim Elazığ İl Özel İdare Kadın Basketbol Takımı’na transfer edildi. Öte yandan kulüp, yardımcı antrenör pozisyonuna ise Çağrı Demir getirilirken takım kaptanı Nihan Demirkol ile de yola devam dedi. 

ALPAY: GÜÇLÜ BİR TAKIM OLUŞTURACAĞIZ 
Transfer süreci ile ilgili açıklama yapan Birevim Elazığ İl Özel İdare Spor Kulübü Başkanı Mustafa Alpay: “Eurocup’ta iddialı olacak transferler yapmak istiyoruz. Elazığ’ı Avrupa arenasında en güzel şekilde temsil etmek istiyoruz. Bu sebeple transferlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Transfer yaparken seçici olduğumuzu söylemek istiyorum. Güçlü bir kadro kurmak istiyoruz. Eurocup bizim çok önemli bu sebeple kadromuzu hedeflerimize uygun  olarak şekillendirmeye çalışıyoruz ”dedi.
 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN