MHP'de 2. Işıkver Dönemi

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ teşkilatı 13'üncü Olağan İl Kongresini gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut başkan Semih Işıkver güven tazeledi.

PAYLAŞ
MHP'de 2. Işıkver Dönemi
Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ teşkilatı 13’üncü Olağan İl Kongresini gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut başkan Semih Işıkver güven tazeledi.
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ teşkilatı 13’üncü Olağan İl Kongresini gerçekleştirdi. Tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut başkan Semih Işıkver güven tazeledi.

İlçe teşkilatlarının kongrelerini tamamlayan Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı, 13’üncü olağan kongresini gerçekleştirdi. Mevcut başkan Semih Işıkver’in aday olduğu il kongresi, bugün Yakup Kılıç Spor Salonunda gerçekleşti. Pandemi kurallarına uyularak yapılacak olan MHP Elazığ İl Kongresine MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın'ın yanı sıra, MHP Milletvekilleri, çevre illerin il başkanları ve partililerin katıldı. Kongreye AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım katılarak, cumhur ittifakının Elazığ’da devam ettiğini gösterdi.

Kongrenin açılışında ilk olarak MHP Elazığ il başkanlığı adına hazırlanan klip izlendi.

YALÇIN: 2023’Ü İKİ SAYGIDEĞER SİYASİ LİDER BİRLİKTE KARŞILAYACAK 
MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, “Yakinen takip ettiğiniz gibi MHP 9 Ağustos 2020 tarihi itibariyle 13’üncü olağan kurultay hazırlıklarına başlamış, bu imal üzerine öncelikli olarak ilçe kongrelerini, eş zamanlı olarak il kongrelerini başlatmıştır. Partimiz bugüne kadar korona virüs önemlerini almak şartı ile Türkiye genelinde 919 ilçe kongresini tamamlayarak ilçe kongrelerini sona erdirmiştir. Yine 19 Eylül itibari ile başlatmış olduğumuz il kongrelerimiz ise bugün itibariyle 72 rakamına ulaşacak. Yani MHP ülke genelinde bugün başta Elazığ olmak üzere yapılacak 9 il kongresinin aynı zamanda yaptığımız il kongresinin nihayetlenmesi ile birlikte Türkiye’de 72 ilimizi tamamlamış olacak. Türkiye’de genel siyaseti yöneten bir mevcut siyasi iktidarımız var. Bu siyasi iktidarı, Cumhur ittifakı mantığı içerisinde destekleyen bir MHP var. Bu süreç devam edecek. Cumhur ittifakı anlayışı, Cumhur ittifakı politikaları 2023’ü iki saygıdeğer siyasi lider birlikte karşılayacak. Onların yol arkadaşları dava arkadaşları birlikte 2023’e imza atacaklar. Ne söylenirse söylensin, ne kadar saldırılırsa saldırılsın Türkiye Cumhuriyeti devletinin devlet hayatı ile birlikte daha ileriye gideceğini 2023’ü karşıladığımızda müreffeh ve refah içerisinde olacağımıza inanıyoruz” dedi.
Daha sonra İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kongre divan başkanlığına gönderdiği mesajı okudu.
Mesajın okunmasının ardından faaliyet raporu, mali raporu okundu. 

IŞIKVER: YENİDEN KIZILELMA HEDEFİNE KİTLENMESİNE NEDEN OLMUŞTUR
MHP İl Başkanı Semih Işıkver, “Ülkücü hareketin bilge lideri Doktor Devlet Bahçeli beyefendinin devletimiz ile ilgili ortaya koyduğu tespit, teşhis ve öngörü neticesinde ortaya çıkan Cumhurbaşkanlığı Hükmet Sistemi ve Cumhur ittifakı Türkiye Cumhuriyeti Devleti üzerine oynana bütün oyunları, senaryoları boşa çıkarmıştır. 15 Temmuzu planlayan ve uygulayanların hayal ve hedeflerinin ellerinde patlamasına neden olan bilge liderimiz Türk milletinin devletinin yeniden Kızılelma hedefine kitlenmesine neden olmuştur. Ülkemiz neredeyse 50 yıldır senenin 365 günü terörün açmış olduğu yaraların açmış olduğu süreçten ve terörün kökünün kazındığı sürece erişmiş sadece sınır değil sınır ötesinde de terör örgütü işbirlikçilerinin hayallerinin yerle yeksan edildiği bir duruma gelmişti. Başta PKK ve FETÖ olmak üzere ülkemizin milli birlik ve kardeşliğine kast eden örgütlerin kökünün kazınmasına ve ortadan kalmasına yönelik mücadele son terörist  vatan topraklarından temizlenen kadar devam edecektir” diye kaydetti.

IŞIKVER, GÜVEN TAZELEDİ 
Yapılan konuşmaların ardından tek listeyle gidilen Elazığ İl Başkanlığı’nın seçimleri yapıldı. Mevcut Başkan Semih Işıkver güven tazeledi.

İşte MHP Elazığ İl Yönetiminin Oluştuğu İsimler
 Semih Işıkver 
Abdulhamit Kaya 
Abdullah Çelikel 
Ali Bahadır Barut 
Arif Çiçek 
Alper Erdem 
Bahattin Demirel 
Cihan Fidan 
Doruk Ziya Okubay 
Fatma Sevinç Oğuzhan 
Fethi Ahmet Şimşek 
Ömer Bozduman 
Galip Belhan 
İbrahim Hanege
 İbrahim Yıldırım 
Mesut Bulut 
Melih Efe 
Muhittin Yılmazbaş 
Mustafa Dilek 
Ömer Aslan 
Serdar Tuncer 
İbrahim Erdem 
Uğur Aykaç 
Yusuf Kenan Derin 
Zülfü Bal

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN