MHP Elazığ Teşkilatından Ortak Açıklama!

Hazarbaba Kayak Merkezi'nin açılış programına MHP'li Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündağ ve MHP'li Sivrice İl Genel Meclisi üyesinin davet edilmemesi üzerine ortak açıklama yapıldı.

PAYLAŞ
MHP Elazığ Teşkilatından Ortak Açıklama!
Hazarbaba Kayak Merkezi’nin açılış programına MHP’li Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündağ ve MHP’li Sivrice İl Genel Meclisi üyesinin davet edilmemesi üzerine ortak açıklama yapıldı.
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

Pazar günü Sivrice ilçesinde yer alan Hazarbaba Kayak Merkezi’nin açılışı gerçekleştirilmişti. Açılışa Sivrice Belediye Başkanı ve MHP Sivrice İl Genel Meclisi üyesinin davet edilmemesi üzerine MHP İl Teşkilatı, Sivrice Belediye Başkanı ve MHP İl Genel Meclisi Grubu adına ortak açıklama yapıldı.  

İşte O Açıklama; 

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "19 Ocak 2020 Pazar günü Sivrice ilçemizde Hazarbaba Kayak Merkezinin açılışı gerçekleştirilmiştir. İlimizin marka değerine katkısı ve Sivrice İlçemizin ekonomik ve sosyal gelişimine etkisi tartışılmaz olan Hazar Baba Kayak Merkezinin yeni konsepti ile işletmeye açılması şehrimizde sevinçle karşılanmış olumlu bir karşılık bulmuştur. Bu önemli işletmenin ilimize kazandırılmasında emekleri geçen bütün paydaşlara teşekkür ederiz. Son dönemde yapılan önemli yatırımlarla yeni bir boyut kazanan işletme ve çevresindeki orman alanının bir ihale ile özel sektöre devri istenmiş ancak partimizin ilgili kurullarının yapmış olduğu girişimler sonucunda bu tesislerin işletmesinin devri engellenmiş, daha evvel işletmenin Sivrice Belediyesi bünyesinde yapılmasının doğru olacağı görüşü defalarca yetkili mercilere iletilmiş, olumsuz geri dönüş alınınca ihalenin iptali ve Sivricemizin böylesine kıymetli bir eserinin korunabilmesi için ciddi çaba sarfedilmiştir. Sonuç olarak da işletme, özellikle yöre insanına istihdam sağlaması amacıyla Kaymakamlık idaresine verilmiş ve bu girişimlerimiz kamuoyu tarafından da takdirle karşılanmıştır. "

"Herhangi Bir Katılım Davetinde Bulunulmamıştır"  

"Gelinen noktada, bahse konu işletmenin Sivrice Kaymakamlığı eliyle işletilmesi için personel alımı yapılmış, Sivrice Kaymakamlığı bu alımlar esnasında da yapılan uyarılara rağmen anlaşılmaz bir tutum sergilemiş, ilçede hiçbir kesimin benimsemediği bir durum ortaya çıkmıştır. 

 Son tahlilde Elazığ Valiliği riyasetinde Sivrice Kaymakamlığı tarafından planlanan Hazarbaba Kayak Tesisi açılış organizasyonuna işletmenin sınırları içerisinde yer aldığı Sivrice İlçemizin MHP’li Belediye Başkanı Sn.Turgay Gündoğan ve başta tesis işletmesinin bugünkü halini almasında büyük emekleri olan Sivrice’nin MHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Sn.Raif Aslan ve İl Genel Meclisi MHP Grubumuza herhangi bir katılım davetinde bulunulmamıştır." 

"Yapılan Bu Kasıtlı Hareketin Sebebi Nedir?"

"Cumhur ittifakının paydaşlarından olan partimizin Belediye Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyelerinin yok sayılarak bu organizasyona davet edilmeyişi, Elazığ Valiliği’nin bir tasarrufu mudur? Yoksa organizasyona evsahipliği yapan Sivrice Kaymakamlığının kasıtlı bir hareketi midir? Sivrice Kaymakamlığının Hazarbaba Dağı ekseninde yaşanan gelişmeler ve devam eden süreçteki tavrının gerekçesi nedir? Bu durumun neden ve sonuçlarının ve gerekli açıklamanın ilgili kurumlar tarafından yapılmasını beklediğimizi kamuoyuna ifade etmek isteriz." 

"Sonuna Kadar Takipçisi Olacağız "

"Ülkemizin ve şehrimizin, birlik-beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğu bu dönemlerde partimize karşı yapılan bu hareketin hangi amaç ve niyetle yapıldığının takipçisi olacağımızı bir kez daha bildiriyor, konuyu ELAZIĞ Kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz."
 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN