Tuhafiyeciler Odasından Bir Proje Daha!

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası tarafından yürütülecek 'Teknoloji Odaklı Girişimciliğin Artırılması ve Yaygınlaştırılması' projesinin imza töreni gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
Tuhafiyeciler Odasından Bir Proje Daha!
Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası tarafından yürütülecek “Teknoloji Odaklı Girişimciliğin Artırılması ve Yaygınlaştırılması” projesinin imza töreni gerçekleştirildi.
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

Projenin imza törenine Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri AbdulvahapYoğunlu, Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, ASRİAD Elazığ Şube Başkanı Yakup Baş, MÜBİAD Başkanı Prof. Dr. Ömer Atalar katıldı.

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri AbdulvahapYoğunlu, “Teknoloji Odaklı Girişimciliğin artırılması ve Yaygınlaştırılması” projesinin Elazığ’a hayırlı olmasını dileyerek “Başkanımız Mitat Ulaş, teknoloji odaklı girişimciliğin artırılması ve yaygınlaştırılması adına bizlere proje sundular. Ajansımız tarafından projeleri onaylandı. Bundan sonraki süreçte esnaflarımız eğitimler alacaktır. Bugün protokol törenimizde değerli ASRİAD Başkanı Yakup Baş ve MÜBİAD Başkanı Prof. Dr. Ömer Atalar da bulunuyorlar. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Proje dolayısıyla Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş’ı tebrik ediyorum. Ülkemizin beşeri ve ekonomik kalkınmasına yönelik bir programdır. Biz bu programı çok önemsiyoruz.Çünkü insan kaynağımızı geliştirmeden insan kaynağımızın hedeflerimizin doğrultusunda eğitmeden onları o bilgiden donatmadan istediğimiz faaliyet gerçekleşmiyor.Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odamız bizlerden her sene eğitim projesi başvurusunda bulunuyor. Gerçekten kendine esnafına yönelik eğitimler düzenliyor. Bu konuda da çok başarılı oluyorlar. Bu konuda kendilerini tebrik ediyorum. Ajans olarak 2018 yılında bölgede toplam olarak 36 projeye teknik destek projesi uyguladık. Projemiz başta Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası esnaflarına ve ilimiz esnaflarına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

TUHAFİYECİLER ESNAF ODASI’NIN BİR PROJESİ DAHA İMZALANDI

ULAŞ: EĞİTİM OLMAZSA OLMAZIMIZDIR

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş da, “Teknoloji Odaklı Girişimciliğin artırılması ve Yaygınlaştırılması” projesinde emeği geçenlere teşekkür ederek hizmetlerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Ulaş şöyle konuştu: “Oda olarak 2018 yılında Fırat Kalkınma Ajansımıza vermiş olduğumuz projemizin imza törenindeyiz. Bugünde bir hizmetimizin meyvesini almak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bu gün sözleşmesini imzalayacağımız projemiz 'Teknoloji Odaklı Girişimciliğin Artırılması ve Yaygınlaştırılması' projesidir. Başta Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odasına kayıtlı esnaflarımız olmak üzere ilimizin diğer esnafları da eğitim alacaklardır. Bizim için eğitim olmazsa olmazımızdır. Eğitimsiz bir insan kendisine faydası olmadığı gibi temsil ettiği kitlelere ve şehrimize de katkı sağlamayacağı aşikârdır. Bu projemiz zaman itibariyle esnaflarımızın daha hızlı daha yaygın bir şekilde güçlenmesi ve hizmet etmesi anlamında teknolojiye odaklanması lazım. Ülkemizin lokomotifi esnaflardır. Esnaflarımızın da güçlerini artırmaları için bizler de eğitimlerle ve birlik ve beraberlik içinde hizmetlerimizle esnaflarımıza destek oluyoruz. Hizmetler bir kişinin şahsında, bir kurumun şahsında gerçekleşen hizmetler değildir. Bu gün bu hizmetimizin paydaşı başta Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu’dur. Odam adına kendilerine çok teşekkür ederim. Bizler hizmet ederken tek oda ve kurum değil bugün gördüğümüz gibi üniversitemiz bünyesinde görev yapan kıymetli hocam Ömer Atalar, kurmuş olduğu MÜBİAD derneğimizin katılımıyla yine ASRİAD Başkanımız Yakup Baş’ın katılımıyla sözleşmemizi gerçekleştireceğiz. Allah nasip ederse kardeş derneğimiz ASRİAD Başkanımız Yakup Baş başkanımızla birlikte, MÜBİAD başkanımızın işbirliğinde birlik ve beraberlik içeresinde hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz. Ben projede emeği geçen herkese çok teşekkür ederim”

BAŞ: PROJE ELAZIĞ’A HAYIRLI OLSUN

ASRİAD Elazığ Şube Başkanı Yakup Baş da, “Teknoloji Odaklı Girişimciliğin Artırılması ve Yaygınlaştırılması projesi mevcuttaki genç girişimcilerin ilgisini çekecek ve kurumsal alt yapısını güçlendirmek isteyen KOBİ”lerin alt yapısını güçlendirmeye çok büyük faydası olacaktır. Nitelikli insan kaynaklarının istihdama katılması ve değer katacağını düşünüyoruz. Bu kapsamda dahil olduğumuz projenin mimarı Başkanımız Mitat Ulaş’tır. Katkılarından dolayı Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu’ya teşekkür ederiz” diye konuştu.

MÜBİAD Başkanı Prof. Dr. Ömer Atalar da, "Biz de bu projenin bir paydaşı olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz ve şeref duyuyoruz. Özellikle geçmiş yıllarda ve 2018 yılında büyük projelere imza atan Fırat Kalkınma Ajansı'na ve onun şahsında da Genel Sekreterimiz Abdulvahap Yağunlu’ya şükranlarımı sunuyorum. STK’ların odaların çalışmalarının farkındayız. Değerli başkanlarımız Yakup Baş ve Mitat Ulaş’ın gayretleri takdire şayandır. MÜBİAD olarak ilimizin ihtiyaç duyduğu her açıdan akademik açıdan bilimsel bir yaklaşımla danışmanlık ve eğitimler vermek suretiyle elimizden geldiği kadar yardımcı olacağız” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından “Teknoloji Odaklı Girişimciliğin Artırılması ve Yaygınlaştırılması” projesinin imza töreni gerçekleştirild

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN