'Bu İsimler İşe Alınırsa Hepsini Kamuoyuna Açıklarım!'

Günlerdir kamuoyunu meşgul eden İl Özel idareye alınacak olan 48 personel ile ilgili olarak Saadet partisi Elazığ il başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, yaptığı açıklamada şu an isim vermekten kaçındığını ifade ederek, 'Burada isim vermekten imtina ediyorum ama yarın bu isimler işe alınırsa ben Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı olarak çıkarım televizyonlarda bu isimleri ifşa ederim' dedi.

PAYLAŞ
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, Elazığ İl Özel İdaresi’ne KPSS şartı aranmadan alınacak olan 48 kamu personeli ile ilgili açıklama yaptı. İl Başkanı Hacıbekiroğlu, “Burada isim vermekten imtina ediyorum ama yarın bu isimler işe alınırsa ben Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı olarak çıkarım; televizyonlarda bu isimleri ifşa ederim” dedi.

Elazığ İl Özel İdaresi’ne Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı olmadan alınacak olan 48 kamu personelinin alınacağının açıklanmasının ardından ortaya atılan iddialar üzerine peş peşe açıklamalar geldi. Muhalefet partisi Elazığ milletvekilinin açıklamasının ardından İktidar partisi milletvekillerinin açıklamaları günlerdir kamuoyunda tartışılırken, Saadet partisi il başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu’ da bir açıklama yaptı.

"İsimleri Kamuoyuyla Paylaşırım"

Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu açıklamasında, “1 haftadır Elazığ’da, yankılanan Elazığ İl Özel İdaresi’nde 48 personel işe alınacaktır, konusu kamuoyunda yankılanıyor. Siyasetçilerde bu işi konuşuyorlar. Medyada bunu dillendiriyor. En son bizi rahatlatan bir açıklama oldu 4 milletvekili açıklama yaptı. Alınan kadrolar kurayla alınacakmış. Tabi bu bizi de sevindirdi. Ben bir basın toplantısıyla bunu açıklamaya çalışacaktım ancak bu haberleri dinledikten sonra Saadet Partisi İl Başkanı olarak açıklamaktan vazgeçtim. Tabi kura noter huzurunda yapılmalı, adil olarak yapılmalı, 5 bin-7 bin kişi ne kadar müracaat varsa hepsinin ismi yazılmalı. Eğer siz hile hurdayla böyle bir şeyi aklımdan geçirmiyorum ama siz bu isimlerin tamamını kağıda yazmazsanız, yine dediğim dediktir yaparsanız ve o isimleri sadece koyarsanız yine de bu işe pişmiş aşa su katmış olursunuz. Ama böyle bir şey yapmamanızı özellikle istirham ediyorum. Yine iddia şeklinde bize gelen bilgilere göre birkaç tane arkadaş yine orada inisiyatif kullanılarak birilerinin şu anda görevde olan birilerinin nepotizm olarak, dayı yeğen olarak işe alınmaları kamuoyunda rahatsız edici haberlerle karşı karşıyayız. Burada isim vermekten imtina ediyorum ama yarın bu isimler işe alınırsa ben Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı olarak çıkarım; televizyonlarda bu isimleri ifşa ederim” ifadelerini kullandı.

"İşe Alımlar Adil Olsun"

Başkan İbrahim Hacıbekiroğlu adil olunması çağrısında bulunarak, “Yine sözleşmeli olarak çalışıp da şu anda bu sözleşmeyi kendisine yeterli kabul görmeyip de ileride bu 48 kadronun içerisinde kadrolu olayım diye birilerinin alınması yine söz konusudur. Burada da sakın ha böyle bir yanlış yapmayın. Elazığ’ın vicdanını kanatmayın. Kimse inisiyatif kullanmasın diyorum. Adil bir şekilde alınan bu arkadaşlar kimse Türkiye’nin vatandaşı olarak ve bu işe mensup olarak bilgi birikim mezuniyetleri müsaitse bu arkadaşlar adil olarak işe alınsın. Hepimiz buna razı olalım. İnşallah yapılmaz diyorum. Ama yapılırsa bizde not olarak, bilgi olarak, yazılı dokümanlar vardır. Şayet yapılırsa biz çıkarız bunu televizyonlara Elazığ’ın yazılı ve görsel medyasıyla bunları ifşa edeceğiz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN