AED'de Bayrak Değişimi!

Merkezi Almanya'nın Wiesbaden şehrinde bulunan Avrupa Elazığlılar Derneğinde Başkan Bekir Duran görevini Muharrem Akan'a devretti.

PAYLAŞ

Merkezi Almanya’nın Wiesbaden şehrinde bulunan Avrupa Elazığlılar Derneğinde Başkan Bekir Duran görevini Muharrem Akan’a devretti. Toplantı Almanya’nın Wiesbaden şehri de  bulunan Elazığlı işadamı Kaya Cankaya ya ait Omhara Sağlık ve spa merkezinin gerçekleşti.

Başkan değişiminin tamamen bir bayrak değişimi olduğunu ve Bekir Duran beyin zamanın çoğunu Elâzığ’da geçirdiği için, bunun kendisi tarafından önerildiği belirtildi. Yeni yönetim şu şekilde oluştu; 

Başkan  : Muharrem Akan

Başkanvekili : Gürbüz Yildiz,

Genel sekreter : Veli İbrahimoğulları

Muhasip : Faruk Aktaş

Başkan  yardımcısı (Basın ve Tanıtım): İlhan Kılıç

Yönetim Kur. Üyeleri ;

Ebu Bekir Duran

İlhan Yarmadelen

Kenan Gezer

İlhami Güngör- Frankfurt

Konu ile ilgili açıklama yapan  AED genel sekreteri Veli İbrahimoğulları ,Toplantıda ayrıca başka icraat kararları aldığını da bildirdi.

Genel Sekreter İbrahimoğulları alınan kararları şöyle sıraladı;

1. Bu yıl 150-200 Kişilik bir çalıstay  yapılacak. Derneğin faaliyet alanı ve tabanı genişletilecek. Mart ayı seçimleri  için hazırlık yapılacak. Üye çalışması yapılacak

2. yeni bir dernek binası organize edilecek.

3. FSV 23 Wiesbaden Sporclubine gerekli destek sağlanacak

Toplantıdan sonra Kovancılar ilçesine bağlı Kuşağaçı  Köyü’nde (eski adıyla Veyis Köyü) yapılan camiye toplanılan  yaklaşık 56 bin TL bağış, AED Başkanı Muharrem Akan tarafından yine Veyis  Köylü olan ünlü Elazığlı Ses Sanatçısı ve ayni zamanda yapılmakta olan Camin inşaatında koordinatör görevi üstlenen Ahmet Karacan’a teslim etti.

Bu yardımları teslim  alana Sanatçı Karacan.’’Bu dayanışma karsında çok duygulandığını ve dolayısıyla tüm Avrupa Elazığlılar Derneği üyeleri adına Yönetim kuruluna teşekkürleri sunulduğunu ve derneğin inşallah ileriki günlerde daha da güzel icraatları gerçekleştireceğini inancım tam’’ dedi.

Elazığ Yeni Haber

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN