Başkan Arslan 'En Şiddetli Şekilde Telin Ediyoruz'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan Ermeni soykırımı ile ilgili açıklama yaptı. Başkan Arslan, 'ABD Başkanı'nın 24 Nisan tarihinde yaptığı 1915 olaylarına dair açıklamayı Elazığ iş dünyası olarak kabul etmiyor ve en şiddetli şekilde telin ediyoruz' dedi.

PAYLAŞ
Başkan Arslan 'En Şiddetli Şekilde Telin Ediyoruz'
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan Ermeni soykırımı ile ilgili açıklama yaptı. Başkan Arslan, “ABD Başkanı'nın 24 Nisan tarihinde yaptığı 1915 olaylarına dair açıklamayı Elazığ iş dünyası olarak kabul etmiyor ve en şiddetli şekilde telin ediyoruz” dedi.
Elazığ Yeni Haber - Özkan Kaya

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, ABD’nin yapmış olduğu Ermeni soykırımı açıklamasını kınadı.
ARSLAN: ELAZIĞ İŞ DÜNYASI OLARAK KARARI TELİN EDİYORUZ
Başkan Arslan açıklamasında, “ABD yönetiminin kararının Ermeni soykırım iftirasını gerçeğe dönüştürmeyeceğini belirterek, "Siyasi hesap ve popülist kararlarla tarih değiştirilemez.

Tarihi gerçekleri çarpıtan bu karar, Türk-Amerikan ilişkilerine yarar değil zarar verecektir. ABD Başkanı Joe Biden, Ermeni lobisinin ve diasporasının baskıları ve iç siyaset hesapları ile 1915 olaylarına ilişkin bu açıklamayı yapmıştır. Oysa Türk tarihi dünya üzerinde her millete nasip olmayacak şekilde şan ve şerefle doludur. ABD NATO’nun en güçlü müttefiki olan iki ülke arasında tarihi gerçeklerin dışında Ermeni diasporasının baskısına yenik düşmüş ve ilişkileri onarılması güç bir noktaya taşımıştır. ABD bu karar ile ne kaybedip ne kazanacağını iyi değerlendirmeli ve mantık ölçüleri içerisinde hareket etme durumundadır. 85 milyonluk nüfusu ile bugün bulunduğu coğrafyanın denge unsuru konumunda olan Türkiye böyle dayatmalara ve oldu-bittilere meydan verecek bir ülke değildir. Bu düşüncelerle, Elazığ iş dünyası olarak, hükümetimizin atacağı ve alacağı her kararın sonuna kadar arkasında ve destekçisi olacağımızı belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN