Başkan Kangal Vatandaşları Dinledi

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Kangal, kentsel dönüşüm nedeniyle evleri boşaltılması istenen Kızılay Mahalle sakinlerini dinledi.

PAYLAŞ
Elazığ Yeni Haber - Özkan Kaya

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Kangal, Kızılay Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek, sıkıntıları dinledi.
KANGAL: GETİRİLMESİ BU İNSANLARIN ŞU AN ÇARESİZ BİR DURUMDA BURADA BEKLEMELERİNE SEBEP OLMUŞTUR
Kızılay Mahallesi’nde ilan edilen rezerv alanda bulunan vatandaşların evlerini boşaltmaları istendi. Bu duruma itiraz eden vatandaşlarla bir araya gelen Deva Partisi İl Başkanı Kangal, “Kendilerine dayatılan bir yıkım kararı var. Önceden hiçbir şekilde haber verilmemiş, önceden planlanma yapılmamış kendilerine hiçbir şekilde bildirim yapılmamış. Daha birkaç gün öncesinden ellerine tutuşturulan bir tebligatla ansızın bir hafta içerisinde evlerinin boşaltılması talebiyle bu insanlar büyük bir şok içerisindeler. Tabi ki buradaki insanlarımız, bizler hiçbir şekilde kentsel dönüşüme karşı değiliz ancak bu işin plansız bir şekilde ansızın evlerinizden çıkın şeklinde bu insanların önüne getirilmesi bu insanların şu an çaresiz bir durumda burada beklemelerine sebep olmuştur” ifadelerini kullandı.

KANGAL: BURADA BİR YETKİLİ BİR MUHATAP ARIYOR İNSANLAR
Kentsel dönüşüme karşı olmadıklarını ifade eden Kangal, “Vatandaşların istekleri şudur; yetkililer bizlerle görüşsünler hem mahalleli olarak, buraların sahibi olarak bizlerle irtibata geçsinler. Bizim isteklerimizi, taleplerimizi mutlaka göz önüne alsınlar. Bu insanların seslerine kulak vermemiz gerekiyor. Tabi ki bu mahallemizin yenilenmesi, düzenlenmesi elzem konulardır, şehirleşme açısından gayet yerinde konulardır. Ancak burada bir yetkili bir muhatap arıyor insanlar. Yarın öbür gün evleri yıkıldığı zaman, yeni evler yapıldığı zaman ne şekilde para verecekler, nasıl borçlanacaklar kendilerini nasıl hazırlayacaklar bunlarla ilgili hiçbir şekilde bilgileri yok. Hasarsız evleri yıkılacak. Buralara zamanında büyük yatırımlar yapmışlar, varlarını yoklarını buraya dökmüşler. Gerekirse bu hasarsız evlerin bu alanların dışarısına çıkarılması ya da istisna tutularak hasarsız evlerin yıkılmamasıyla ilgili talepleri var” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN