Başkan Kara 'Sorunların Çözüme Kavuştuğu Bir Bayram Olsun'

Türk İş Elazığ İl Temsilcisi ve Yol İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Kara,1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında çalışanların sorunlarına değinerek, bu bayramın sorunların çözüme kavuştuğu bir bayram olmasını temenni etti.

PAYLAŞ
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

Türk İş Elazığ İl Temsilcisi ve Yol İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Kara yaptığı basın açıklamasında, “Dünya ekonomisi gelişiyor, ticaret artıyor, karlar patlıyor ama emeğin bütün bu zenginlikten aldığı pay azalıyor. Bu nedenle sosyal devlet git gide bozuluyor. Pasta büyüyor ama geniş kesimlerin yoksunluğu maalesef bitmiyor” dedi.

Başkan Kara; " Bu Bayram, Sorunların Çözüme Kavuştuğu Bir Bayram Olsun'

Çarşamba günü kutlanacak olan İşçi bayramı ile ilgili açıklama yapan Türk İş Elazığ İl Temsilcisi ve Yol İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Kara, “Örgütlenme ve toplu pazarlık hakkımızı sınırlayan düzenlemeler devam ediyor. Enflasyonun yüzde 20’ye dayandığı koşullarda kadroya geçirilen işçilere yüzde 4 ücret zammı geliyor. Özel sektörde taşeron çalıştırmanın önüne geçilmiyor, işçi sağlığı ve iş güvenliğinin en az önemsendiği iş yerlerinin başında yine taşeron şirketler, taşeron uygulaması, güvencesizliği kalıcı hale getiriyor. Eşit işe eşit ücret, iş yerinde ayrımcılık ve tacizin engellenmesinin yanı sıra son dönemlerde bir utanç kaynağı olarak sıkça duyulan çocuk istismarının önüne geçmek, adil ve yaşanabilir güzel bir dünya kurmamız için biz emekçilerin asli görevleri arasında yer alıyor” diye konuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN