Başkan Şerifoğulları'nın Yurt Dışı Ziyaretleri Sürüyor

Geçtiğimiz günlerde Hollanda'nın Lahey kentindeki Türk iş adamlarıyla buluşan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yurt dışı ziyaretleri kapsamında bu seferde Almanya'nın Wiesbaden şehrindeki Türk İş adamlarıyla bir araya geldi.

PAYLAŞ
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

Almanya’nın Wiesbaden şehrindeki Türk iş adamlarıyla bir araya gelen Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ ekonomisini yakından ilgilendiren konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulunarak, toplantıya katılan iş adamlarına şehrimizin yatırım potansiyelini anlattı. 

Türk vatandaşların en yoğun bulunduğu ülke olan Almanya’da samimi bir şekilde ağırlanan Şerifoğulları, gösterilen yoğun ilgiden dolayı hemşerilerimize teşekkür etti.

Elazığ’ı hak ettiği noktaya ulaştırmak için yurt içinde ve yurt dışında gerekli tüm çalışmaları yapacaklarını kaydeden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, "Elazığımız, cazibe merkezleri arasında önemli bir şehir. Memleketimiz yatırımcılar açışından birçok potansiyeli bünyesinde barındırıyor. Yer altı ve yer üstü kaynaklarıyla göz dolduran, zengin su ve jeotermal enerji kaynaklarına sahibiz. Tarım ve hayvancılığın yanı sıra yaz ve kış turizminin geliştiği bir şehiriz. Aynı şekilde sahip olduğumuz genç nüfus ve kalifiye eleman açısından da yatırımcılara kolaylık teşkil eden bir şehir konumundayız. İşte tüm bu potansiyellere sahip Elazığımıza yatırım yapmak isteyenlere bizler de Elazığ Belediyesi olarak her türlü imkân ve desteği sunmaya hazırız. Bu açıdan hep birlikte el ele vererek şehrimizi yaşanabilir kentler sıralamasında ilk sıralara taşıyacağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN