Bir Köy Daha Elazığ İl Özel İdaresi Sayesinde Yol Sorununu Çözdü

Genel Sekreterliğini başarılı bürokrat Mehmet Sabuncu'nun yürüttüğü Elazığ İl Özel İdaresi köylerin yol sorununu çözmeye devam ediyor.

PAYLAŞ
Elazığ Yeni Haber - Elazığ Yeni Haber

Elazığ İl Özel İdaresi köylerin yol, su, kanalizasyon ve bir çok sorununu çözmeye devam ediyor. Genel Sekreterliğini başarılı bürokrat Mehmet Sabuncu'nun yürüttüğü İl Özel idaresi bu kapsamda  Elazığ’ın en fazla kar yağışı alan ve bu nedenle ulaşımda ciddi sorunlar yaşayan Sivrice İlçesinin Alaattin Köyünün ulaşım sorunu sona erdirdi. 

İl Özel İdaresi’nin 2019 yılı yatırım programına dahil edilen Alaattin Köyü asfaltlaması tamamlandı. İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Şerbet ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu köy yolunda incelemelerde bulunarak, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Sabuncu; "Alaattin Köyünün Artık Problemi Kalmadı"

Yapılan çalışma ve asfaltlama hakkında bir değerlendirmede bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, “Yaklaşık 2 aydır asfalt çalışmalarına başladık. Bugünde Sivrice İlçemizde programımızda olan Alaattin Köyü ve Soğukpınar Köylerinin asfalt çalışmalarını yerinde incelemek üzere geldik. Hazarbaba Kayak Merkezinden Alaattin köyüne doğru yolumuz daha önce stabilizeydi. Bu yılki programımız kapsamında da 6.9 km kadar bir mesafenin asfalt çalışmasını yaptık ve bitirdik. Alaattin köyüne kadar şu anda asfalt üzerinden gelebilecek vatandaşlarımız. Geçmişte de köyün merkezine kilitli parke tesisi oluşturmuştuk. Asfaltla birlikte Alaattin köyünün yolla önemli bir problemi kalmadı. Bundan sonra yapılacak programla gurup yolunun devamındaki köylere de asfalt çalışması yapmaya devam edeceğiz. Programımız dahilinde ilimizdeki diğer asfalt çalışmalarında ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Mevsimi içerisinde de bütün programımızda olan yolların bitirilmesini sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Şerbet; "Hayırlı Olsun"

İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet de, “Yaklaşık 7 km’lik yok Hazarbaba’dan bu tarafa asfaltı tamamlanmış, Alaattin Köyü’ne kadar bitmiştir. Çok güzel bir asfalt dökülmüş. Burada köy halkı ile beraberiz. Köy halkı bu hizmetlerden gayet memnun. Ben burada asfaltın yapında emeği geçen tüm mühendis arkadaşlara, görevlilerimize teşekkür ediyorum. Vatandaşımız memnuniyetini bizlere söyledi. Alaattin Köyüne de hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Baştan söylediğim gibi merkezde ne varsa, nasıl hizmetler gidiyorsa burası yaklaşık Elazığ’da 40 km uzaklıkta. Aynı hizmetlerin buraya da yapmaya çalışıyoruz. Eksik olanları ileriye dönük tamamlamaya çalışacağız” diye kaydetti.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN